škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

colli 915 neden araca tutunamaz ?

bekoo · 47 · 14992

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
toyota avensise 2 hafta önce makina ile hare giderici + srp yaptım. üstüne korumaolarak auto glym liquid wax (sıvı sealant) yaptım. daha koruyuculuğu artsın diye üzerine colli 915 uyguladım.
 Araç çok yakın birinin benden başka yerde yıkatmasının mümkünatı yok araç uygulamadan 2 hafta sonra yıkanmaya geldi suyu tutuyorum ama su aynı duruyo akıp gitme boncuklanma hiç bişey yok,
bizde mi bi sorun var uygulamada yoksa başka bişeymi var bi bilen tecrübesi olan arkadaşlarımız açıklayabilirmi?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda da konuşulmuştu daha önce bulursam eklerim ama bence normal.

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Doğan normal derken ? Bu ürünler 6 aylık koruma olarak satılmıyormu? Hadi 6 ayı geçtim 3 ay damı korumucak hadı 3 ayıda geçtik 2 ay damı korumucak bu ürünler? yani koruma olarak ikiside dandik ürün değil ki Biri AutoGlym Liquid Wax diğeri colli 915 neden bu kadar kısa sürede su iticilikleri boncuklanmaları kayboldu. ???

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: bekoo;200921
Doğan normal derken ? Bu ürünler 6 aylık koruma olarak satılmıyormu? Hadi 6 ayı geçtim 3 ay damı korumucak hadı 3 ayıda geçtik 2 ay damı korumucak bu ürünler? yani koruma olarak ikiside dandik ürün değil ki Biri AutoGlym Liquid Wax diğeri colli 915 neden bu kadar kısa sürede su iticilikleri boncuklanmaları kayboldu. ???

Benim FK maşallahı var şu an 3 ay oldu hala ilk günkü gibi bence bir yerlerde sorun var İrfan abim'in girince mutlaka birşeyler yazıcaktır bende çok merak ettim ama yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum 4 ay da bri yeniliyorum...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Colli'yi SRP ardından atsa bence sorun olmazdı. Colli öncesi attığın auto glym liquid wax işi bozmuş oalbilir, bazı ürünler geçimsizdir birbiriyle...

Sealant üstü sealant olmuş, muhtemelen ondan...

Sealant üstünde en ideali carnauba içeren wax atmak...

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;200956
Colli'yi SRP ardından atsa bence sorun olmazdı. Colli öncesi attığın auto glym liquid wax işi bozmuş oalbilir, bazı ürünler geçimsizdir birbiriyle...

Sealant üstü sealant olmuş, muhtemelen ondan...

Sealant üstünde en ideali carnauba içeren wax atmak...
abi colli 915 carnauba içermiyomu bu doğal içerikli wax değilmi yoksa. valla ben hep öyle sanıyodum değilse yuh kendime.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
915 hibrit ürün hem doğal hem sentetik içerir. Sürüleceği yüzeyde altında wax-sealant olmaması iyi olur. Denemek lazım uyuşma durumuna netlik kazandırmak için  ;)

Çevrimdışı ERDEM BOYA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[FONT="]Collinite Firmasının  Teknik Bültenin de Collinite 915 Katı Wax sının kışın 13 C'[/FONT] altında yazın 30 C' üstünde uygulama yapılmaması tavsiye ediliyor.

Ayrıca oda sıcaklığında muhafazası tavsiye ediliyor.Soğukta kalıp donmaması gerekiyor.
Collinite 915 wax ın en ideal şekilde yüzeye tutunması için ne yapmak gerektiği içinde bilgi alıp sizlere aktaracağım.

Collinite 915  in Orijinal Teknik bilgileri:

[FONT="][/FONT][FONT="]
[/FONT]

[FONT="]Technical Data Sheet – 915 Marque D’Elegance[/FONT]
  [FONT="] [/FONT]
  [FONT="]Characteristics:[/FONT][/B]
  [FONT="] [/FONT][/B]

• [FONT="]Protective      exterior wax designed for use on metallic paints, dark painted surfaces,      and custom paint jobs where lasting showroom sheen is imperative[/FONT]
  • [FONT="]Prevents      the need for frequent re-washing and prevents heavy stains from      accumulating[/FONT]
  • [FONT="]An      easy to use paste wax which will repel water and other weather elements [/FONT]
  • [FONT="]Clear      Coat Safe[/FONT]
[FONT="] [/FONT]
  [FONT="] [/FONT]
  [FONT="]Tech Tip:[/FONT][/B]
  [FONT="] [/FONT]

• [FONT="]Before applying, be sure the      surface is chemically clean[/FONT][FONT="]. To achieve such results, use a      car wash soap, clay bar, or clear coat safe paint cleaner prior to use.      Avoid use in direct sunlight and hot or cold surfaces (warm or cool      surfaces are desirable)[/FONT]
  • [FONT="]Avoid use if temperatures are over      85 F or below 55 F
  • [/FONT][/B]
  • [FONT="]For      optimal results, apply with a foam pad or damp sponge to a small panel at      a time (2 feet by 2 feet). Remove wax immediately after it comes to a haze      with a terry cloth or microfiber cloth to produce a radiant luster[/FONT]
  • [FONT="]Can      be used safely with any orbital polisher or professional motorized      polishing equipment (Refer to polisher manufacturer manual for suggested      RPMs when using a finishing wax with no cleaning or filling agent)[/FONT]
  • [FONT="]Does not remove scratches or      blemishes on paint[/FONT]
[FONT="] [/FONT]
  [FONT="] [/FONT][/B]
  [FONT="]Technical Data:[/FONT][/B]
  [FONT="] [/FONT][/B]

• [FONT="]Color:      Whitish Yellow[/FONT]
  • [FONT="]pH      Value: 5-6[/FONT]
  • [FONT="]Drying      times on paint will vary depending on air and surface temperature[/FONT]
[FONT="] [/FONT]
  [FONT="] [/FONT][/B]
  [FONT="]Storage and Transportation[/FONT][/B]
  [FONT="] [/FONT]

• [FONT="]Store at room temperature and DO      NOT let freeze. Product has a shelf life up to 5 years[/FONT]
  • [FONT="]Product      is non-hazardous[/FONT]
  • [FONT="]Keep      away from fire or flame[/FONT]
[FONT="] [/FONT]
  [FONT="] [/FONT]

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[FONT="]Avoid use if temperatures are over      85 F or below 55 F
30 ve 47 derece aarası mı uygulanır demek oluyor acaba bi bilen çevirebilirmi erdem boyanın paylaştığı bu metni ??
[/FONT]

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şimdi kafama bişey takıldı,
Yukarıdaki metni çevirdim google da az çok bişeyler anlaşılıyor, benim kendi anladğıma göre uygulanıcak yüzey kil veya herhangi bi temizleyici ile temizlenmeli wax veya başka bişey olamamalı diye yazıyo sanırım.

Şimdi takılan şu bi çoğumuz bu wax ı korumaları SRP üzerine atıyoruz yüzey temizleme özelliği olduğu söyleniyor SRP için, peki bu SRP nin profesyonel versiyon ismi Radiant Wax  bu SRP dolgu maddeside içeriyo bu waxların tutunamama nedeni SRP üzerine uygulanması olabilir mi ?

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
çok yazdım, SRP ve diğer WAXların uyumu nasıl olur diye. Artık yazmayacağım. Biraz arama opsiyonunu kullanınız...

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çok yazmış olabilirsin Berker, ancak forumda arama yaptığında bu kelimeyi bu başlıkta bi sonuç çıkmıyor veya başka sorularda yüzlerce konu çıkıyor, şimdi bunun cevabını onca konun içinde nasıl aramaya çalışıcam ??? forum bilgi karmaşası içinde kalmış durumda. başlık başka içinde konuşulan konu ve yorumlar başka bi halde gidiyo...
ben şimdi senin cevapladığını anladım da tüm mesajlarını arattırdım ve öylelikle buldum yazını
bu soruyu sormamda bu şekilde tepki verilecek ne var anlamadım ???
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2011, 19:20:25 Gönderen: bekoo »

Çevrimdışı ERDEM BOYA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkerCELIK;201235
çok yazdım, SRP ve diğer WAXların uyumu nasıl olur diye. Artık yazmayacağım. Biraz arama opsiyonunu kullanınız...
Bu şekilde bir cevap yazacağınıza hiç bir şey yazmasa idiniz daha şık olurdu.
Ayrıca böyle bir cevap yazmanız. İrfan hocamıza da haksızlık olur.
İrfan hocamız Herkesin sorusuna aynı benzer sorular bile olsa tekrar tekrar sabırla cevap veriyor.Şöyleki soru soran arkadaşımız yeni üyede olabilir.Sitede
sorduğu suallerin cevabı olup olmadığını , suallerinin cevabını nasıl arayacağını bilmeyebilir.Siz bu konuya cevap yazmaya mecbur değilsinizki herhalde.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2011, 20:18:13 Gönderen: ERDEM BOYA »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ERDEM BOYA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;201313
Arama teknikleri önemli bakın 5 saniyede Berker abinin yazısını buldum.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=9981&highlight=SRP+ve+di%F0er+waxlar+berker
Berker bey verdiği cevap yerine sizin Verdiğiniz linke yönlendirseydi daha güzel olurdu değilmi?