škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

colli 915 neden araca tutunamaz ?

bekoo · 47 · 14988

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilk aşk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.turkiyeotoforum.com/oto/
konuyu takip eden bekoo  ERDEM BOYA, gokcen59, mert0640 ve dgn yi tanıyorum kendilerini selam ve sevgiyle selamlıyorum .....:ok:

Çevrimdışı ERDEM BOYA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkerCELIK;201235
çok yazdım, SRP ve diğer WAXların uyumu nasıl olur diye. Artık yazmayacağım. Biraz arama opsiyonunu kullanınız...
Berker bey benim maksadım  size  bir şey öğretmek değil sizden bir şey öğrenmek.
colli 915 neden araca tutunamaz ? başlığına yazdığınız cevap,
konuyla ilgili bir şey öğrenmek için tıkladığımızda sizin yazdığınız
cavaptan bir şey öğrenmek yerine artık yazmayacağım  arama yapıp
cevabı bulunuz anlamına gelen ifadelerle karşılaştık.Böyle bir cevabı  sizden beklemiyordum açıkcası verdiğiniz cevaba  şaşırdım.Benim esas beklentim konuyla ilgili bilgili tecrübe sahibi bir Berker beyden konu ile ilgili görüşlerinizi öğrenmekti keşke bize konu ile ilgili linki verseydinizde gereksiz yere kırıcı olabilecek diyolağa girmeseydik.

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ya bi soru sordum son zamanlarda biçok kişinin yaşadığı sorundu hani bi çözümleme yapabilirmiyiz araştırma yapalım diyerekten, diğer zırt pırt konu açan kişiler gibiymişim gibi laflar yidim. HAy açmaz olaydım yazmaz olaydım. Kapatılsın konu uzayıp gidiyo

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,abiler,yapmayın yahu:)

Tamam,uzatmanın ne anlamı var.Niye kırıyorsunuz birbirinizi?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;201365
Yav aynı şey bin kere soruluyor forumda inanın son zamanlarda iyice bıktık.Sözüm size değil selam vermeden adam 203s üstüne srp olur mu(örnek) gibi şeyler soruyor alıyor cevabını adam yok uçmuşş.

Bende bu yollardan geçtim nerdeyse detailing adına her şeyi biliyorum.Açın bakın açtığım konulara bir tane soru sormuşmuyum.Topicler fazlasıyla yeterli..

Bıktık artık inanın ne dostluk kaldı ne arkadaşlık her şey arabanın parlaması üstüne.Millet arama butonu ne işe yarıyor bilmiyor sabretmiyor.Eminim ki Berker abinin sitemi buna.

Son günlerde forum patlaklar veriyor.Kıdemli üyeler gidiyor.Artık eski tat kalmıyor.

:+1: Detailing başlığı kapansa %70 bir azalma olur forumda varsın parlamasın araba,dostluğumuz bitmesin,Eski muhabbetleri özledim 2 günde sadece 3-4 konu açılırdı.Dileğim yazın forumumuzun düzene girmesi, :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı iowa

• Çekirge Çırağı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Berker bence sen hadi diğerlerini geç ibrahim abiye (ERDEMBOYA) bu tarz cümleler kurmamalısın. Ben burda kaç tane soru sordum hepsine de adabıyla yanıt aldım. Arama motorunu kullanmayı bilen var bilmeyen var. Ben ömer abinin (kevepsi) başını kaç kere şişirdim. Adam bana şuraya bak buraya bak bile demedi. sabırla anlattı. Ne oldu neyi eksildi. He sen sıkıldıysan aynı şeyi yüzlerce kere yazmaktan YAZMASIN. Bu olay bu kadar basit. Senin kimseye ekşimeye hakkın yok burda. Burada ekşiyecek biri varsa oda irfan hocamdır. Sen onun kadar yazı yazdın mı emek verdin mi bu foruma. Bunun cevabını hepimiz biliyoruz. Ben de dahil hepimiz senin aramızda olmanı istiyoruz. Belki canının sıkkın olduğu zamana denk gelmiştir. Ama bence bunu telafi etmelisin. İlk başta ibrahim abiden başlayarak. Senin gibi kaç kuşak görmüştür o değerli insan
Sınıftaki çocukların karşısında öğretmen:sopa:, buradaki ustaların karşısında ise öğrenciyim...

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: iowa;201878
Berker bence sen hadi diğerlerini geç ibrahim abiye (ERDEMBOYA) bu tarz cümleler kurmamalısın. Ben burda kaç tane soru sordum hepsine de adabıyla yanıt aldım. Arama motorunu kullanmayı bilen var bilmeyen var. Ben ömer abinin (kevepsi) başını kaç kere şişirdim. Adam bana şuraya bak buraya bak bile demedi. sabırla anlattı. Ne oldu neyi eksildi. He sen sıkıldıysan aynı şeyi yüzlerce kere yazmaktan YAZMASIN. Bu olay bu kadar basit. Senin kimseye ekşimeye hakkın yok burda. Burada ekşiyecek biri varsa oda irfan hocamdır. Sen onun kadar yazı yazdın mı emek verdin mi bu foruma. Bunun cevabını hepimiz biliyoruz. Ben de dahil hepimiz senin aramızda olmanı istiyoruz. Belki canının sıkkın olduğu zamana denk gelmiştir. Ama bence bunu telafi etmelisin. İlk başta ibrahim abiden başlayarak. Senin gibi kaç kuşak görmüştür o değerli insan

Beni kimseyle kıyaslamayın kimseyle aynı kefeye de koymayın. Hiçte öyle bir değerlendirme yapmayada çalışmayın. Neye ekşirim neye ekşimem benim bileceğim iş bana ne yapıp yapamayacağımı belirtmeyin.

Forumda yazılan çizilen konu - hemde defalarca- bu nedenle ARAMA yapıp çok rahatlıkla bulabilirdi bunu belirttim demediğinizi bırakmadınız... Arama motorunu bilmeyen varsa sayemde öğrenmiş oldu UMARIM...

Ha şuda var telafi edilecek birşeyde görmüyorum, gereğinden fazla önem verdiniz yine bazı anlamsız karmaşalar çıkmazlarına...

Selametle...

Çevrimdışı iowa

• Çekirge Çırağı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnsan verdiği değeri görür. Bundan sonra sana ve senin gibilere vereceğim değer bu yazdıklarının değerinden fazla olmayacaktır. Muhabbetide burda kapattım.
Sınıftaki çocukların karşısında öğretmen:sopa:, buradaki ustaların karşısında ise öğrenciyim...

Çevrimdışı delta_10

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ya bırakın arkadaşlar foruma şekil vermeyi,burası paylaşım sitesi ,isteyen istediğini sorar cevap alırsa alır almazsaa zaten yazdığı başlık altlarda kaybolup gider, yani bu niye sizi bu kadar rahatsız ediyor.sonucta bir forum burası,akademik yayın yapmıyoruz,ben bu forumla tanıştığım ilk aylar tüm başlıkları okudum buna ragmen
belkide birbirine benzeyen aynı soruları irfan hocama defalarca sordum sağolsun hep yardımcı oldu,bazılarının cevabını kestirdiğim olduğu halde sordum ,karşı tarafa eziyet olsun diye değil ayrıntıya girerek bu işi daha iyi öğrenmek adına bunu yaptım farklı bakış açılarıyla görmek istedim..şimdi ben bu soruları sorduğumda bana şöyle bir cevap gelseydi ...aç araştır sonra gel boşa başlık açma !! gibisinden ben ne düşünürdüm ? herkes mütevaziliği alçak gönüllüğü ve yardımseverliği ile değer görür,

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Slm Bektaş Bey,forumu sömürme amaçlı gelen,ayağına bilgi isteyen onlarca insan var forumda. Bir de bunlara karşılık malesef bu olayı körükleyen her konuya cevap yazan ama oldukça iyi niyetli ve çok dost canlısı insanlar var. Forumdaki bu iyi niyet yüzünden herkes ayağına bilgi ister oldu. Detailing sevenler bu işle ilgili konuşmayı,bilmeyenlere yardımcı olmayı sever çünkü. Sizin sorduğunuz spesifik bir soru olduğu için arama yapmak yerine konu açmanız çok doğal. Sizi açtığınız konu hakkında kesinlikle haklı buluyorum. Ama öyle insanlar var ki;işte arabam bu boya durumu bu hangi malzemeleri hangi makinayı hangi waxı alayım diye forumda sürekli konu açılıyor. Sürekli aynı sorular soruluyor vs. Karşılarında da cevap aldılar mı foruma dayanıp sonra çekip gidiyorlar. Gitmeyip bize katılanlar da var ama buradan birşeyler öğrenip,forumu uzaktan uzağa takip edip bildiğini sakınanlara sözüm. Cevap verenler de genelde çok tecrübeli olmadıkları için forumun seviyesi çok iyi diyemem. Tecrübeli insanların yazdıklarını onlarca konu,onlarca sayfa arasından cımbızla çekmek gerekiyor. Yalnız dikkatiniz çekmek isterim bilgili değil özellikle tecrübeli diyorum. Cevaplara bakıyorum da bazen kendi kendime hangi birini düzelteyim diyorum;zaten düzeltmeye vaktim de yok,keşke olsa. İrfan Hoca yetişebildiği kadar herşeye cevap veriyor zaten. Bilgili,tecrübeli insanlar dikkat edin artık foruma yazmaktan biraz sıkıldı gibi. Tanıma şerefine erişemediğimiz tecrübeliler de forumu uzaktan uzağa takip edip bildiğinin üzerine birşeyler katma peşinde. Burası bir bilgi platformu,insanların Haydar Dümen'e kendi sorularını yönelttikleri gibi soru-cevap platformu değil. Sorular elbette olacak ama forum önce bir okunsun sonra anlaşılmayan eksik noktalar sorulsun değil mi. Öyle sorular oluyor ki insanların hiçbirşey okumadan direk işine yarayan,istediği bilgileri konu açıp sorduğunu hemen anlıyorsunuz.Ha o kişi sorusunu sormamalı mı işte orasına yöneticiler karar verir.
Berker de haklı ancak öneri ile uyarı kısmı karışmış. Haklı iken haksız durumuna düşmüş malesef. Ancak ben arkasındaki nedenleri iyi biliyorum. Hakan da forumu bırakmadan önce gitme dedim,Berkere de dedim ancak sabrı zaten son raddede olduğu için size denk gelmiş. Daha gitme dediklerimiz var ama bakalım onlar ne zaman "güle güle" diyecek :( Eğer kalite isteniyorsa kurallar tabiki olmak zorunda. Ama bu tip kurallar,stratejik kararlar yönetimi ilgilendirir. Bir de İrfan Hoca her konuya bıkmadan cevap veriyo denmiş. Onca yılın emeği var. Zannediyorum forum onun diğer çocuğu gibi olmuştur :) Onun yerinde olsam ben de öyleydim :++: Şaka bir yana büyük sabır isteyen bir iş elbette istemese,sevmese,keyif almasa yapmaz.
Bektaş Bey hem bu işi meslek olarak yapıp hem de işin detaylarını,ilmini,en iyi nasıl yapılacağını merak etmeniz güzel. TR'de alışık olmadığımız şeyler bunlar :)

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mc pherson;201907
Slm Bektaş Bey,forumu sömürme amaçlı gelen,ayağına bilgi isteyen onlarca insan var forumda. Bir de bunlara karşılık malesef bu olayı körükleyen her konuya cevap yazan ama oldukça iyi niyetli ve çok dost canlısı insanlar var. Forumdaki bu iyi niyet yüzünden herkes ayağına bilgi ister oldu. Detailing sevenler bu işle ilgili konuşmayı,bilmeyenlere yardımcı olmayı sever çünkü. Sizin sorduğunuz spesifik bir soru olduğu için arama yapmak yerine konu açmanız çok doğal. Sizi açtığınız konu hakkında kesinlikle haklı buluyorum. Ama öyle insanlar var ki;işte arabam bu boya durumu bu hangi malzemeleri hangi makinayı hangi waxı alayım diye forumda sürekli konu açılıyor. Sürekli aynı sorular soruluyor vs. Karşılarında da cevap aldılar mı foruma dayanıp sonra çekip gidiyorlar. Gitmeyip bize katılanlar da var ama buradan birşeyler öğrenip,forumu uzaktan uzağa takip edip bildiğini sakınanlara sözüm. Cevap verenler de genelde çok tecrübeli olmadıkları için forumun seviyesi çok iyi diyemem. Tecrübeli insanların yazdıklarını onlarca konu,onlarca sayfa arasından cımbızla çekmek gerekiyor. Yalnız dikkatiniz çekmek isterim bilgili değil özellikle tecrübeli diyorum. Cevaplara bakıyorum da bazen kendi kendime hangi birini düzelteyim diyorum;zaten düzeltmeye vaktim de yok,keşke olsa. İrfan Hoca yetişebildiği kadar herşeye cevap veriyor zaten. Bilgili,tecrübeli insanlar dikkat edin artık foruma yazmaktan biraz sıkıldı gibi. Tanıma şerefine erişemediğimiz tecrübeliler de forumu uzaktan uzağa takip edip bildiğinin üzerine birşeyler katma peşinde. Burası bir bilgi platformu,insanların Haydar Dümen'e kendi sorularını yönelttikleri gibi soru-cevap platformu değil. Sorular elbette olacak ama forum önce bir okunsun sonra anlaşılmayan eksik noktalar sorulsun değil mi. Öyle sorular oluyor ki insanların hiçbirşey okumadan direk işine yarayan,istediği bilgileri konu açıp sorduğunu hemen anlıyorsunuz.Ha o kişi sorusunu sormamalı mı işte orasına yöneticiler karar verir.
Berker de haklı ancak öneri ile uyarı kısmı karışmış. Haklı iken haksız durumuna düşmüş malesef. Ancak ben arkasındaki nedenleri iyi biliyorum. Hakan da forumu bırakmadan önce gitme dedim,Berkere de dedim ancak sabrı zaten son raddede olduğu için size denk gelmiş. Daha gitme dediklerimiz var ama bakalım onlar ne zaman "güle güle" diyecek :( Eğer kalite isteniyorsa kurallar tabiki olmak zorunda. Ama bu tip kurallar,stratejik kararlar yönetimi ilgilendirir. Bir de İrfan Hoca her konuya bıkmadan cevap veriyo denmiş. Onca yılın emeği var. Zannediyorum forum onun diğer çocuğu gibi olmuştur :) Onun yerinde olsam ben de öyleydim :++: Şaka bir yana büyük sabır isteyen bir iş elbette istemese,sevmese,keyif almasa yapmaz.
Bektaş Bey hem bu işi meslek olarak yapıp hem de işin detaylarını,ilmini,en iyi nasıl yapılacağını merak etmeniz güzel. TR'de alışık olmadığımız şeyler bunlar :)
İlginize alakanıza çok teşekkürler Göker Bey, Ama sorduğum soru dediğiniz gibi abuk subuk bi soru değil veya ben zırt pırt konu açıp soru sorn biri değilim,
Berker kardeşimiz bana cevap vermek zorunda değildi ama verdiğindede azıcık olsun kibar davrana bilirdi, bakın burda yazıyo gibisinden yani ama kime ne yazacğını kendi bilir kendi yazar bişey diyemem, ama en azından daha kibar yazabilirdi ama sorun değil kabak bana patladı oda bana kasıtlı yapmamıştır canı saolsun...

Çevrimdışı iowa

• Çekirge Çırağı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Göker ne yapmamız gerektiğini irfan hocama soramıyorum. Çünkü dediğin gibi forum onun elinde yetişmiş ve büyümeye devam eden bir alem. O zaman ben sana soruyorum ne yapalım veya ne yapmalıyız. Birinin çıkıp artık yol göstermesi lazım. Ben elimden ne gelirse yapmaya hazırım.

Olayı bektaş'ın yaşaması beni üzen durum. Çünkü bu adam forumdan istediğini alıpta çekilen biri değil. Hergün elinden geldiği kadar forumda online olamaya çalışıyor. Doğrudur bu tür karşılık görmeyi hakeden tipler var ama asla bektaş bunlardan biri değildir. Buna ben garanti veririm.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha çok böyle olay yaşanır gibime geliyor.Kurunun yanında yaşta yanıyor..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Günlük yaşamda veya sanal ortamlarda bu tip durumların yaşanılması kaçınılmaz. Normal gözüyle bakmak lazım, hiç bir şeyin keyfinizi kaçırmasına müsaade etmeyin, Polyanna olun :)

DW forumda bile neler neler oluyor, yakaladıklarım oluyor silinmeden önce...

Çevrimdışı ERDEM BOYA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
   COLLİNİTE WAXLARI ile ilgili merak edilen bazı konuları Collinite Firmasına sordum
cevapları orijinal olarak aşağıdadır.Wax konusunda bilgi  ve deneyim sahibi olup
ingilizceden türkçeye çevirip yardımcı olacak
ve görüşlerini bildirecek olan  arkadaşlarada peşinen teşekkür ederim.

Erdem,
Please see my answers below in ALL CAPS.   
We will be very glad if you please give us information about some of the questions which
our customers ask us about Collinite Waxes.
1-The protection of waxes are about 1-2 months.What can be the reasons for that?
THERE  CAN BE A VARIETY OF REASONS FOR THIS. YOU WANT TO BE WASHING THE  VEHICLES WITH A SOAP THAT IS NOT CUTTING INTO THE WAX. SOMETIMES A WASH N  WAX OR A GENTLE SOAP SUCH AS IVORY LIQUID CAN EXTEND THE LIFE OF THE  WAX. ALSO, MAKE SURE THE PAINT SURFACE IS PROPERLY PREPPED BEFORE  APPLYING THE WAX.    2-What should be done on the surface of the paint before putting wax?
IF  THE PAINT IS NOT SMOOTH, USING A CLAY BAR IS ADVISABLE. WE HAVE HAD  CUSTOMERS THAT FOUND GOOD RESULTS WITH MOTHERS AND MEGUIARS CLAY BAR  SYSTEMS. ANOTHER THING TO DO IS USE A CLEAR COAT SAFE LIQUID PAINT  CLEANER SUCH AS P21S PAINT CLEANSER, MOTHERS PREWAX CLEANER, OR ANY OF  THE APPROVED CLEAR COAT SAFE PAINT CLEANERS SOLD BY MAJOR BRANDS SUCH AS  MOTHERS, MEGUIARS, 3M JUST TO NAME A FEW.    Is the clay bar's quality and brand important?
I  DO NOT HAVE A LOT OF EXPERIENCE WITH CLAY BARS, BUT I HAVE HEARD THE  ONES SOLD BY MOTHERS AND MEGUIARS HAVE BEEN USED WITH EXCELLENT RESULTS

Car Wash Soap's quality and brand important?
CAR  WASH SOAP QUALITY IS IMPORTANT BECAUSE YOU WANT TO BE SURE TO USE ONE  THAT IS NOT STRIPPING THE WAX. 3M WASH N WAX AND MEGUIARS CAR WASH SOAPS  ARE GOOD BECAUSE THEY ARE DESIGNED TO PRESERVE THE LIFE OF THE WAX,  BEING THAT THEY ARE SOLD AND AUTHORIZED BY WAX COMPANIES    Is it obligatory to use  wax cleaners?
IT  IS ADVISABLE TO USE A CLEANER IF THE CAR HAS DAMAGED OR CONTAMINATED  PAINT. MANY TIMES THIS CAN COME FROM PROLONGED EXPOSURE TO THE OUTSIDE  ELEMENTS. USUALLY A NEW CAR OR A LIKE-NEW CAR DOES NOT NEED A PAINT  CLEANER.    Can ızopraponol(IPA) used before applying Wax?
I AM NOT FAMILIAR WITH IZOPRAPONAL. IS IT A PRODUCT SOLD IN TURKEY OR THE U.S.? IS IT MEANT TO BE USED AS A PAINT CLEANER?    3-which Wax has the longest time in protection in summer and what is the protection time
of 915,476s and 845
THE  LONGEST PROTECTION IS USUALLY OFFERED BY THE 476s. IT CAN LAST FROM 6-10  MONTHS DEPENDING ON THE UV EXPOSURE AND WHAT TYPE OF SOAPS IT IS WASHED  WITH. I WAXED MY CAR 9 MONTHS AGO AND IT STILL SHOWS WATER BEADING.    4-What is the melting Point of 915,476 and 845DO YOU WANT TO KNOW THE MELTING POINT OF THE PRODUCT  WHEN IT IS IN A CONTAINER OR WHEN IT IS ON THE SURFACE OF A VEHICLE? I  HAVE SEEN THE 845 LIQUIFY IN A BOTTLE WHEN IT IS AROUND 85 DEGREES  FAHRENHEIT, WHICH IS FINE BECAUSE IT IS JUST SOFTER. I HAVE NEVER  WITNESSED EITHER PRODUCT ACTUALLY MELT OR VAPORIZE.

Thank you for your help in advance and wish you a nice day.

Best regards,

Ibrahım Erdem

On Mon 14/02/11 19:29 , "Mark Taylor" collinitewax@gmail.com sent:
   Dear Erdem,

Our prices will be going up on April 1 2011 by 3%. If you  would like to pay 2010 prices on your next order, please place an order  before then. I hope all is well.

--
Regards,
 -Mark

Mark Taylor
Collinite Corporation
1520 Lincoln Avenue
Utica, NY 13502

Office: 315.732.2282
Cell:    315.404.5338
www.collinite.com
 collinitewax@gmail.com

1936 - 2011...75 Years of Quality Automotive and Marine Wax