škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia & Punto Evo [Türkçe]

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana göre amatörce hazırlanmış kısa bir video, ama ikisini bir arada gördüğümüz Türkçe bir klip izlememiştim Buyrun arkadaşlar;

[YOUTUBE]b3BLCK5vbfA[/YOUTUBE]
-------------------------------------------------

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi izledim facebook'tan :D:D.Otomobil Dünyamdan :D:D

Ama o sitede böyle karşılaştırmaları yada sürüş izlenimlerimlerini çok yapıyorlar.

Fiat doblo olsun,ford  connect olsun  varda var :rm::rm::rm::D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fors tv vardı güzelim kanal kapandı, buda iyiymis

slalomda evo daha iyi gibi geldi bana
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;202344
Şimdi izledim facebook'tan :D:D.Otomobil Dünyamdan :D:D

Ama o sitede böyle karşılaştırmaları yada sürüş izlenimlerimlerini çok yapıyorlar.

Fiat doblo olsun,ford  connect olsun  varda var :rm::rm::rm::D

Evet o yüzden üyeyiz zaten :D Bende ordan baktım.Türkiye'de tutulan arabaları anlatıyolar daha çok, böyle karşılaştırmalar lazım,, kısa bir karşılaştırmada olsa farklar gözlemlenebiliyor,biraz daha ayrıntılı olsaymış iyi olurmuş.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 00:33:04 Gönderen: gokcen59 »

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;202348
Evet o yüzden üyeyiz zaten :D Bende ordan baktım.Türkiye'de tutulan arabaları anlatıyolar daha çok, böyle karşılaştırmalar lazım,, kısa bir karşılaştırmada olsa farklar gözlemlenebiliyor,biraz daha ayrıntılı olsaymış iyi olurmuş.
:+1::+1::+1::+1:Aynen:+1:

Zaten doblonun filan sürüş izlenimlerindede daha çok kullananlara yönelik sorular yöneltiyorlardı yani alıcak olanların kafasında soru işareti kalmasın diye :D.Dediğin gibi Türkiye'de tutulan arabaları anlatmaları iyi oluyor vatandaşlar için:ok::+1:

Alıntı yapılan: yasin90;202347
fors tv vardı güzelim kanal kapandı, buda iyiymis

slalomda evo daha iyi gibi geldi bana
Bana fabia savurmadı gibime geldi ama :hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bakalımm çoğunluk ne diyecek :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Fabia daha iyiydi bana görede. Savurmadı pek,bende denemek için aşağı yukarı 100 mtlik U dönüşüne iyi bir hızla girmiştim ESP de yok bende içerde çok kontrollüydü araba pek yana yatma olmadı :)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
slalomda Evo daha iyi dizayn olarakta ayrı spor bir sınıf gibi duruyo fabianın yanında

motorlar denk miydi bilemem oraını

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
keşke 1.2 tsi ı soksalardı karşılaştırmaya. pek bir şansı olmadığı belli zaten 1.4 ün.

fabişlerin tavanı biraz yüksek olduğundan rüzgarlardan etkileniyor.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
paylaşım olarak ayrıca teşekkürler bize böyle videolar lazım dergilerde de . benim hayatta alamayacağım araçlar kıyaslansa nolur halkın alabileceği araölar doblo caddy fabia punto vb karşılatırılsınki tüketicinin fikri olsun yoksa ferrariden bana ne

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;202356
keşke 1.2 tsi ı soksalardı karşılaştırmaya. pek bir şansı olmadığı belli zaten 1.4 ün.

fabişlerin tavanı biraz yüksek olduğundan rüzgarlardan etkileniyor.

Evet. Ama motor konusunda pek karşılaştırma olmamış sadece görüş ilk izlenimleri söylemişler, 1.3 multijet ile 1.6 TDI koysalardı akşama kadar karşılaştırma konusu olurdu :D Roomster'da yüksek ama arabaların test edildiği sitelerde test eden kişiler tarafından aracın rüzgarlardan çok etkilenmemesi dikkatlerini çekmiş. Tabi ki puntoya göre daha çok rüzgardan etkilenir ama o yüksekliğine rağmen başarılı bence.

Alıntı yapılan: tufan;202357
paylaşım olarak ayrıca teşekkürler bize böyle  videolar lazım dergilerde de . benim hayatta alamayacağım araçlar  kıyaslansa nolur halkın alabileceği araölar doblo caddy fabia punto vb  karşılatırılsınki tüketicinin fikri olsun yoksa ferrariden bana  ne

Gördüm paylaştım hemen abi, dediğine katılıyorum. :) Connect'ide test etmişlerdi gidip Taksim meydandaki insanlara sormamışlar tam adresine  Rami toptancılarına sormuşlar adamlar anlatmış; arabada şu kadar yük aldım geçende performansı iyidi şu kadar yaktı vs. Dergilerdede anlatıyolarda anlatılanlar teknik veriler hepsi. Kullanım şeklini anlattıklarındada hep birisi çok iyi oluyor diğeri ise çok kötü. Bu şekilde videolarda daha net anlaşılıyor neyin ne olduğu.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 01:04:54 Gönderen: gokcen59 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Slalomda Punto fazlaca yana yatıyor ama izini de kaybedecek gibi durmuyor hiç. Buna mukabil Fabia' da yana yatma bariz daha az ancak biraz daha zorlansa arkasını bırakacak gibi duruyor.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla dediğim gibi bana fabiş savurmadı/yatmadı gibime geldi.Aksine punto ise sağ tarafı komple bırakacaktı gibime geldi :rm::rm::rm::rm::rm:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skodam_1985;202426
Valla dediğim gibi bana fabiş savurmadı/yatmadı gibime geldi.Aksine punto ise sağ tarafı komple bırakacaktı gibime geldi :rm::rm::rm::rm::rm:
Zaten ikisi de savurmadı.:wnk:
Daha sert süspansiyonu ve yüksek ağırlık merkeziyle yana yatmayan Fabia arkasını bırakmaya daha meyilli bence.:wnk:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;202430
Zaten ikisi de savurmadı.:wnk:
Daha sert süspansiyonu ve yüksek ağırlık merkeziyle yana yatmayan Fabia arkasını bırakmaya daha meyilli bence.:wnk:
Arkayı boşver abi :++::++: Puntoyu süren adam sağa/sola kaymaya başlamıştır büyük ihtimal :D.Tabi slalomda  Punto daha avantajlı olur şahsen.Çünkü sağa/sola refleksleri daha iyi olur gibime geliyor.Yani yatması avantaj olabilir.:)