škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb genel sorunlar nelerdir?

RoLaN · 59 · 26526

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benım araçta en önem verdiğim şey belki gereksiz ama sessiz gürültüsüz olmasıdır.yani kötü yolda da 120 yı geçincede ses duymak istemıyorum süperb böyle bir araç mı mesela.bide ışıklarda uyuz bir tipe denk gelince geride kalmayacak kadar serimidir kısa mesafede.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;209696
arkadaşlar benım araçta en önem verdiğim şey belki gereksiz ama sessiz gürültüsüz olmasıdır.yani kötü yolda da 120 yı geçincede ses duymak istemıyorum süperb böyle bir araç mı mesela.bide ışıklarda uyuz bir tipe denk gelince geride kalmayacak kadar serimidir kısa mesafede.
1-) Taş sesleri hariç başka ses duymazsınız.Kötü yolda 120 ye gerek yok zaten :D.

2-) Aracınızın motoruna bağlı.Mesela 2.0 TDI 170 HP nerde 1.6 TDI 105 HP nerde.
« Son Düzenleme: 19 Mart 2011, 23:08:57 Gönderen: skodam_1985 »
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi düşünüyorum comfort ama 50 bin tl ye boş bir araba almak ta açıkçası zoruma gidiyor.skoda yı o bakımdan kınıyorum.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;209808
1.4 tsi düşünüyorum comfort ama 50 bin tl ye boş bir araba almak ta açıkçası zoruma gidiyor.skoda yı o bakımdan kınıyorum.
Arabanın kendi standardı yüksek.Yani octinin orta donanımlısı = superbnin en boşu gibi açıklayabiliriz bu işi(ortalama olarak).Ama comfort bir superbyi,aldığınız bayi ve kendi çabalarınız ile full gibi birşey yapabilirsiniz :).Tabi full olmaz ama en azından doluda olur.Ama superb comfort bence çokta boş bir araç deil :).Zaten comfort alan arkadaşlar genelde opsiyon donanımlar ekletiyorlar.Sizde öyle yaparsınız.Ama dediğim gibi boş bir araba demiyelim biz ona :).

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;209976
Arabanın kendi standardı yüksek.Yani octinin orta donanımlısı = superbnin en boşu gibi açıklayabiliriz bu işi(ortalama olarak).Ama comfort bir superbyi,aldığınız bayi ve kendi çabalarınız ile full gibi birşey yapabilirsiniz :).Tabi full olmaz ama en azından doluda olur.Ama superb comfort bence çokta boş bir araç deil :).Zaten comfort alan arkadaşlar genelde opsiyon donanımlar ekletiyorlar.Sizde öyle yaparsınız.Ama dediğim gibi boş bir araba demiyelim biz ona :).
:ok::+1::+1::kart:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;209808

2.el düşük kmli bir araç bakın,full olanını bulursunuz.Fiyat kaybınızda olmaz.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;210034
2.el düşük kmli bir araç bakın,full olanını bulursunuz.Fiyat kaybınızda olmaz.
Öyle demiyin hocam :D.Bence arkadaş 0 alsın.0 arabanın tadı bir başka oluyor :).

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;210242
Öyle demiyin hocam :D.Bence arkadaş 0 alsın.0 arabanın tadı bir başka oluyor :).

Hocam benim gibi titizlenen çok kişi vardır,benim gibi kişilerin arabaları sıfır ayarındadır.neden olmasın yani.
Bir de aracı alıp 1 hafta/ay geçmeden başka bir yatırım için satanlar vardır,onlar da alınabilir.
Ben sadece sıfır arabayı çok uygun verirlerse alırım yoksa almam.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;210269
Hocam benim gibi titizlenen çok kişi vardır,benim gibi kişilerin arabaları sıfır ayarındadır.neden olmasın yani.
Bir de aracı alıp 1 hafta/ay geçmeden başka bir yatırım için satanlar vardır,onlar da alınabilir.
Ben sadece sıfır arabayı çok uygun verirlerse alırım yoksa almam.
Arabasına titiz bakan kişiden alırım ama 0 arabayla kıyaslamam :++::++:.

Yatırım için ise, kesinlikle 0 araba almam orada haklısınız ki zaten böyle düşünenler 0 araba almıyorlar :).

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;210270
Arabasına titiz bakan kişiden alırım ama 0 arabayla kıyaslamam :++::++:.

Yatırım için ise, kesinlikle 0 araba almam orada haklısınız ki zaten böyle düşünenler 0 araba almıyorlar :).

Bence skoda superB bir yatırım aracı değil,ne kadar uygun alırsanız alın,satarken fiyat kaybınız oluyor.
Sıfır araba sadece çok uygun koşullar sağlanırsa alınır:
-eski aracınızı yüksek takas fiyatıyla almaları
-düşük faiz oranlı ve dosya masrafı alınmayan kredi
-Liste fiyatından minimum 3bin tl indirim.
Yoksa sıfır almanın bir anlamı yok,sadece ego tatmini.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;210277
Bence skoda superB bir yatırım aracı değil,ne kadar uygun alırsanız alın,satarken fiyat kaybınız oluyor.
Sıfır araba sadece çok uygun koşullar sağlanırsa alınır:
-eski aracınızı yüksek takas fiyatıyla almaları
-düşük faiz oranlı ve dosya masrafı alınmayan kredi
-Liste fiyatından minimum 3bin tl indirim.
Yoksa sıfır almanın bir anlamı yok,sadece ego tatmini.
Zaten şuan Skoda SuperB den bahsetmiyoruz.Genel olarak bahsediyoruz :).

0 bir arabaya ilk siz biniyorsunuz ve diğer sahibi size ne kadar titiz olduğunu yada temiz baktığını, araca baktığını v.b söylese bile doğru söylediğine inanmam ben şahsen.Ki en iyi örnek Muhammet Hocam'ın araba arayışı :).Adam 1.gün arabada birşey yok diyor 2. gün ise kazası var bilmemne diyor.Yani bir arabayı ilk sizin binmeniz var.Ki siz 0 aracı aldığınızda kullanım tarzınızıda araca göre ayarlıyorsunuz yani artık bu araç benim diyorsunuz.Ama 2. el alırsanız dediğim gibi adamın aracı nasıl kullandığı belli değil.Ayrıca sizin dediğiniz ''Liste fiyatından minimum 3.bin tl indirim'' yapılırsa zaten 2. el araba fyatına iniyor ;).

Tabi bazıları ise aracın eski kasasını sever gider 2. el alır.Parası ona yeter 2. el alır.Ama bizim şuan bahsettiğimiz ortalama 1000 kmdeki bir aracı almak :)

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 0 alcam yılda 15 bin km yapıyorum şehiriçi kullanıyorum.en az 5 yıl kullanacağım.o yüzden benzinli mantıklı.superb daha rahat ve konforluysa superb tercih ederim ama octavıa da 2.elde daha karlı.zaten seneye octavıa da kasa degiştiriyor onunda 0 ını almak mantıklı degil gibi görünüyor.araba konusunda tecrübesine güvendiğim iki aracı da kullanmış birilerine ihtiyacım var son karar için

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;210417
arkadaşlar 0 alcam yılda 15 bin km yapıyorum şehiriçi kullanıyorum.en az 5 yıl kullanacağım.o yüzden benzinli mantıklı.superb daha rahat ve konforluysa superb tercih ederim ama octavıa da 2.elde daha karlı.zaten seneye octavıa da kasa degiştiriyor onunda 0 ını almak mantıklı degil gibi görünüyor.araba konusunda tecrübesine güvendiğim iki aracı da kullanmış birilerine ihtiyacım var son karar için
Hocam iki aracıda kullandım.SuperBnin konforunu octaviada bulamassınız ;).Şehir içinde SuperBnin büyüklüğü sorun olabilir ama geriye kalan herşey için SuperB :ok:

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla aracı genelde şehiriçi kullanacağım büyük olmasını açıkçası çok dert etmıyorum.onun dışında herşey süperb lehine ise süperb alırım tabiki rahat bir arabaya binelim dimi

Çevrimdışı super(b)aba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
50 bin tl üzeri bütçem olsa ben hiç düşünmeden superb alırdım :(