škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arkadan gelen sesler

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba aracta cok kotu bozuk yollarda giderken tık tık tık bişi vuruyor gibi ses cıkıyor. ben arastırdım arastırdım kendimce arka camurluktaki amartisorleri koruyan plastik kaplamalar sabit değil onlar tahminimce .. baska fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum . kesinlike duz yolda otoyolda sıkıntı yok ...

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka stop lambası olabilir(camdaki) :). Genelde ondan geliyor ama amortisörlerden geliyosa birşey diyemicem :) ama dediğim gibi camdaki arka stop lambasına bir bakın.Ordaki plastikten olabilir tıkırtılar :).Dediğim gibi amortisör taraflarındansa birşey diyemicem.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O dediğiniz amortisör körüğüdü ses yapacak bir şeyi yok onun geliyosa bagaj bakalitinden gelebilir yada 3.stop lambasından yada yedek lastiği üzerindeki ekipmanlar sabit olmayabilir :)

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arka amortisör korukleri amörtisore sabit değil ama elimle kontrol ettim ama isik hic aklıma gelmedi onada bi bakim simdi iniyorum bakmaya

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kartalceren;203472
arka amortisör korukleri amörtisore sabit değil ama elimle kontrol ettim ama isik hic aklıma gelmedi onada bi bakim simdi iniyorum bakmaya

Sabit olmaması lazım zaten ki amortisör kolayca içeri girip çıksın  ;)

Pandizot da tıkırtı yapabilir.

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı sesten var 3000 bakımında göstermeyi düşünüyordum bir iki ay sonra. :)
Sağ arka kapıdan şüpheleniyorum. Yazdıklarınızı ben de bi kontrol edeyim.

Pandizot ve bagaj bakaliti dediğiniz şeyler nedir arkadaşlar?
Pandizot sanırım bagajı kabinden ayıran düzlem. Bagaj bakaliti de kilidin bulunduğu yer mi?

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kafasına göre benim araba da. hava soğukken arkadan bi tıkırtı geliyor ama bagajdan mı kapılardan mı geldiğini çözemiyorum. hava sıcakken bir şey yok plastikler genleştiği için.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: EsEr;203886
3000 bakımı mı var sıfır araçlarda????

Bence yok  :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi tıkırtı ben de duymuştum arabamba 2011 fabia. ilk başta yaklaşık 100 kilo olan arkadaşım sol arkaya oturdugunda başladı ses. kasislerde en ufak sarsıntıda tıkırtı geliyodu. en sonunda buldum sesin kaynagını. arkadaki koltugu sabitleyen kilit benzeri kısımdan geliyordu. sol arka koltugu hafiçe salladıgımda geliyordu. kendimce bi çözüm buldum soruna ama servise gitmekte fayda var. arka koltukları kilidini açmadan bastırıp çekin. sanıyorum aynı sıkıntı sizinki de.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Bende de aynı sesten var 3000 bakımında göstermeyi düşünüyordum bir iki ay sonra. :)
Sağ arka kapıdan şüpheleniyorum. Yazdıklarınızı ben de bi kontrol edeyim.

bunu görünce sordum :)

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kesinlikle rahatsız edici bi ses değil otoyolda sıkıntı yok satı ve çakılda yapıyor .. ince bi tık tık tık yapıyor .inanin stepneyi bile soktum kafayı takıtım bulmam lazım .ekzos değil kesinlikle sadece sinir bozucu yoksa bi zararı olduğunu dusunmuyorum. lastikler soğuktan genlesmis demiş bi arkadas arabayı kış aldım yazı goremedim daha :D

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
koltuk kililerini bu taktiği tam izah edermisin dostum onuda bi deneyelim
« Son Düzenleme: 06 Mart 2011, 21:44:53 Gönderen: kartalceren »