škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yaşadığınız ilginç veya komik olaylar

Ziyaretçi · 12 · 5387

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe_38

• Ziyaretçi
selamlar ST ailesi :)

böyle bir konu açmak ne zamandır aklımdaydı ve sonunda açmış bulunuyorum :D olay şu şekilde olabilir diye düşünüyorum,geçmişte veya bugün yaşağımız ilginç,komik vs. olayları burdan paylaşırsak gülmüş eğlenmiş oluruz :)

herkez ne olaylar yaşıyor en güzel fıkralardan daha komik değilmi :D öncelikle adettendir konuyu açan başlar :) hadi bismillah :)

geçen pazar dershanede alt sınıfların sınavı olduğunu öğrendim,önceki geceden arkadaşları aradımki yarın alt sınıfların sınavı var ders yok boşuna gitmeyin diye ve sabah kalktım millete gitmeyin dediğim dershaneye ben gittim :++::++: taa ki dershanenin kapısından girince aklıma geldi ve kendimle gurur duydum :++::++:
« Son Düzenleme: 24 Mart 2011, 17:52:28 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen bizim rehberlikçi(mercosu var otomatik) D de kontağı kapatmış p ye almamış üstün zekalı:++::++:

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
beykoz vapurunun kaba inşaası tamamlanmış. ufak tefek eksikler gideriliyor, son ayarlar, deneme seferleri...
bende bir yağcıyla hidrolik sistemlere ayar yapıyoruz. velhasıl vapur kalktı boğazda bir aşağı bir yukarı turluyor, bizde sağda solda eksiklere bakınıyoruz.
yeni vapurlarda yolcuların girişi hidrolik rampalar üzerinden sağlanıyor, sancak rampada bir ayarsızlık var. neyse giriştik biz devrelere bakıyoruz, söküyoruz, takıyoruz. denemek için köprü üstüne rampayı açın dedim telsizden. önce otomatik kapılar kapandı ama rampada hareket yok. dedim olmadı heralde.
sonra rampa bir harekete geçti. biz yağcıyla hop denize :D ortaköy açığıydı. tulumlar, elimizde cebimizde anahtarlar takımlar :D
komik bir anımızdı :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ünv yemekhanesinde arkadaslarla beklerken,ben farkında olmadan arkadaslar yanımdan uzaklaşıp kimlik kartlarına para doldurmaya gitmişler,yanımdakide gazete açtı. Arkadaş sandım baktım gazetedeki habere, ilginç bir haber vardı hatırlamıyorum şimdi , yok artık e.körü dedim, çocuğa bir baktım ark.deilmiş. O an ölmek istedim. :)
Gerçi çok oluyor böyle karıştırma mevzuları ama komediydi sonra pardon bilader deyip güldük biraz :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir aralar arabayı el freni ile durduma gibi bi alışkanlığım vardır en son yaptığımda el freninin içindeki çubuk kırılmış bende babama ben yaptım diyemedim elimde kaldı dedim öyle 1 hafta el freninin çubuğunu aradı servis el frenini komple değiştirmek istemiş beni bi yusuflama almıştı sonra vw servisinde bulup halletmiş 15 tl ye bende rahatladım :D:D

gogo969

• Ziyaretçi
benimkisi trajikomedi vakasından :D Aralık ayında askerlik şubesine uğradım ne var ne yok diye hemde askere gitmeyede niyetlendim...Buraya kadar herşey normal bir gittimki 3 aydır aranıyormuşum.Yakalandığım yerde yallah askere :D Kıbrıs doğumlu çıktım ve sıkı durun ilkokul mezunu gözüküyorum askeriyedeki dosyada(erciyes üni. elektrik-elektronik mezunuyum).Başımdan kaynar sular döküldü.Daha kıbrısa gitmişliğim yok :D fakat kıbrıs doğumluyum :D 1 haftalık sıkıntılı günlerin koşuşturmanın ardından bir şekilde kendimi akladım ve dosyamın başka birisiyle karıştığını zorbela kabul ettirdim.Ama hakkımda soruşturma açılmasının önüne geçemedim.Tabi askerlik ne oldu diyeceksiniz gitmiyorum HENÜZ...

efe_38

• Ziyaretçi
geçen yaz başımdan geçen bir olayı anlatıyım :)

6.sınıfa giden kız kardeşime araba sürmeyi öğretiyordum malum zamane bayanları gibi trafik canavarı olmasın diye :) önce teorik birkaç artisliğimi yaptım :D neyin ne olduğunu söyledim sonra arabayı kaldırma aşamasına geçtik,debriyajla gazı aynı ayarda götürecen birinden çekerken birine bas dedi söylediğimi yapıyordu ama araba kalkarken sallanma yapıyordu bir türlü anlam veremedim :D sonra kardeşim;abi sen arabanın böyle kaldırırldığından emin misin diyince içime bir kurt düştü :hanz: dur hele ben bi biniyim nasıl kaldırdığıma bakıyım dedim :D geçtim direksiyona hem kaldırdım hemde nasıl kaldırdığıma baktım :++: sonra anladım yarım debriyajda bekliyormuşum :hanz: sonra işi düzelttimde öğrettim :lol::lol:

arabanın nasıl kaldırılacağını bilmiyormuşum bunca yıl alışkanlıkla kullanmışım onu anladım :++::++:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Favoritin resimlere bakınca aklıma geldi,

Tekirdağ yolundayım vantilatör kayışı kopmuş hararet tavan,16 senelik kayış diş kalmamış, çektim sağa içerside dolu karşımda tarla oturdum düşünüyorum,, ne yapsam derken,aklıma eski şoförlerden olan bir akrabamla konuşmam geldi kamyoncu olur kendisi,bana anlattığını uygulamaya koyuldum valideye fazla çorabın varmı dedim,aldım güzelce kıvama getirdim kayış gibi düğmük yaptım bir güzel, zaten kayışın olduğu yer böle yeni arabalar gibi değil ahanda tam karşımda aksam olduğu gibi ortada, kolları sıvayıp uğraştım yerleştirdim kardeşime dedim çalıştır, baktım yok çalışıcak ama gerilmemiş tam,düğmüğü söküp üzerinde gerdim tekrar çalıştır dedim Gırhmmmm! :) o şekil beni ilk köye kadar ulaştırdı,ustaya götürdüm adam açtı kaputu ilk önce tebrik etti :D 5dklık iş ve yeni kayışla yola devam...
-------------------------------------------------

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;211571
Favoritin resimlere bakınca aklıma geldi,

Tekirdağ yolundayım vantilatör kayışı kopmuş hararet tavan,16 senelik kayış diş kalmamış, çektim sağa içerside dolu karşımda tarla oturdum düşünüyorum,, ne yapsam derken,aklıma eski şoförlerden olan bir akrabamla konuşmam geldi kamyoncu olur kendisi,bana anlattığını uygulamaya koyuldum valideye fazla çorabın varmı dedim,aldım güzelce kıvama getirdim kayış gibi düğmük yaptım bir güzel, zaten kayışın olduğu yer böle yeni arabalar gibi değil ahanda tam karşımda aksam olduğu gibi ortada, kolları sıvayıp uğraştım yerleştirdim kardeşime dedim çalıştır, baktım yok çalışıcak ama gerilmemiş tam,düğmüğü söküp üzerinde gerdim tekrar çalıştır dedim Gırhmmmm! :) o şekil beni ilk köye kadar ulaştırdı,ustaya götürdüm adam açtı kaputu ilk önce tebrik etti :D 5dklık iş ve yeni kayışla yola devam...

bunu bende duymuştum fakat çorap esnektir nasıl kayış gibi döndürecek diye düşünürdüm demekki oluyormuş :ok: o zaman arabaya bir tanede bayan çorabı alıyım :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;211588
bunu bende duymuştum fakat çorap esnektir nasıl kayış gibi döndürecek diye düşünürdüm demekki oluyormuş :ok: o zaman arabaya bir tanede bayan çorabı alıyım :D
İstediğin kadar çekele, kolay kolay kopmaz. Ancak kesersen ikiye ayrılır. Enteresandır bu olay ve eskiler hep anlatırlar. Bir ara trigere de denemek lazım.:xx:

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;211627
İstediğin kadar çekele, kolay kolay kopmaz. Ancak kesersen ikiye ayrılır. Enteresandır bu olay ve eskiler hep anlatırlar. Bir ara trigere de denemek lazım.:xx:

trigerde olmaz heralde abi :D olmazsa onada fanila lastiği deneriz :kiki::kiki:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;211646
trigerde olmaz heralde abi :D olmazsa onada fanila lastiği deneriz :kiki::kiki:
:++::++::++: