škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dertsiz başa dert, HIRSIZLIK (BMW'ye elveda)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Hakan Abi çok geçmiş olsn çok üzüldüm gerçekten :(  Bizim de araç elektronik kapılı otoparkta duruyor yine tedirginlik bende de var bu adamların napcağı belli olmuyor eskiden buralarda çok hırsızlık oluyordu hatta 2-3 ay önce bir aracın sadece AIRBAG 'Lerini çalmışlar yuh dedim :(
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;204358
Hakan Abi çok geçmiş olsn çok üzüldüm gerçekten :(  Bizim de araç elektronik kapılı otoparkta duruyor yine tedirginlik bende de var bu adamların napcağı belli olmuyor eskiden buralarda çok hırsızlık oluyordu hatta 2-3 ay önce bir aracın sadece AIRBAG 'Lerini çalmışlar yuh dedim :(
Sağol Sercan, airbag iyi para ediyor da ondan çalıyorlar. Direksiyondaki airbaglerin çalınmasıda çok zor değil.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi gördüm ve kendi başıma gelmişcesine üzüldüm çok geçmiş olsun
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;204374
şimdi gördüm ve kendi başıma gelmişcesine üzüldüm çok geçmiş olsun
Sağol Serkan, allah kimsenin başına vermesin. Çok sıkıcı bir durum.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan; kaçıncı kat ki burası ? Nasıl uğraşmışta açmış hayret yahu..Bende evleneceğim eve alarm taktırayım diyorum.Kapıya taktırsam yeter sanırım.Zira 4. kattayım.Pencereden girmesi için spider man olması lazım :D

Şu darbe sensörlü Desi'nin alarmları var.Kapıya ankastre olacak şekilde monte ediliyor.Kapı darbe ile zorlandığında alarm veriyor ..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;204474
Hakan; kaçıncı kat ki burası ? Nasıl uğraşmışta açmış hayret yahu..Bende evleneceğim eve alarm taktırayım diyorum.Kapıya taktırsam yeter sanırım.Zira 4. kattayım.Pencereden girmesi için spider man olması lazım :D

Şu darbe sensörlü Desi'nin alarmları var.Kapıya ankastre olacak şekilde monte ediliyor.Kapı darbe ile zorlandığında alarm veriyor ..
Gökhan Abi, o dingiller girmek istedimi her yere girerler
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;204474

Gökhan ev müstakil, girişte mutfak var, onun penceresinden girmiş, şansa o gün annemde mutfak tezgahında tabak çanak bırakmamış, bıraksa herif dökerdi tabağı çanağı ev halkı ayağa kalkardı .

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi pencereler plastik doğramaysa mekanik kilitler var.Kilit imalatçısı olduğumuzdan güvenlik üst seviyede :D
http://www.aslanpen.com/ankara-pvc-tamiri/wp-content/uploads/25026505m34.jpg

Şaka bir yana adamların nereleri açtığını gördüm bir kaç kez.Fuarda vardı,çelik kapı kasasını krikoyla gerdirip kilidi açmışlar.

Herkesin aklında olsun,çelik kapı kasalarının içine montaj esnasında beton doldurtun.Krikoyla kastırıp açamazlar bu sayede.

Ayrıca yeni bareller çıktı,barelin ortasında çizik zayıf bir nokta var.Bu sayede hırsız rozeti söküp,tornavidayla bareli kırmaya çalıştığında o zayıf noktadan kırılır ve böylece hırsıza çalışacak yer kalmaz.
Son olarak içerden vidalı rozet kullanın.Evlerdekileri değiştirin derim ben.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2011, 15:37:19 Gönderen: Can »

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;204502
Abi pencereler plastik doğramaysa mekanik kilitler var.Kilit imalatçısı olduğumuzdan güvenlik üst seviyede :D
http://www.aslanpen.com/ankara-pvc-tamiri/wp-content/uploads/25026505m34.jpg

Şaka bir yana adamların nereleri açtığını gördüm bir kaç kez.Fuarda vardı,çelik kapı kasasını krikoyla gerdirip kilidi açmışlar.

Herkesin aklında olsun,çelik kapı kasalarının içine montaj esnasında beton doldurtun.Krikoyla kastırıp açamazlar bu sayede.

Ayrıca yeni bareller çıktı,barelin ortasında çizik zayıf bir nokta var.Bu sayede hırsız rozeti söküp,tornavidayla bareli kırmaya çalıştığında o zayıf noktadan kırılır ve böylece hırsıza çalışacak yer kalmaz.
Son olarak içerden vidalı rozet kullanın.Evlerdekileri değiştirin derim ben.

Burda ufak bir düzeltme yapmak istiyorum.

Kapı aralarına beton dökülürse deprem anında esneme yapmayarak kitlenmelere yol açmaktadır.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi tam tersi aslında :)
Deprem anında kasa esnerse,en kötüsü yukardaki ağrılıktan dolayı içe doğru esnerse kilit dilinin sıkıştıır :)
Ancak esnemediği için herhangi bir hareket olmaz,böylece kilit dili sıkışmaz :)

Ayrıca kasa esnemezse kapı gövdeside sıkışmaz.
Bence,daha doğrusu fuarda duyduklarıma göre durum böyle :)
Ancak neyin nerde nasıl olacağı hiç belli olmaz.Bazen avantaj olarak düşünülüp yapılan birşey dezavantaja dönüşebilir.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2011, 16:46:37 Gönderen: Can »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz her çelik kapıya beton döktürürdük bu son aldığımız evde en ciksinden ahşap kapı koymuşlar 256 kişi değiştiremiyoruz kapıyı düzen bozulmasın diye:D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can, sen bu işte usta olmuşsun anladığım kadarıyla :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;204478
Gökhan Abi, o dingiller girmek istedimi her yere girerler

En azından bu alarm sayesinde girmeden kapıyı kanırttığı anda başlıyor vıyaklamaya..Caydırıcı olur diye düşünüyorum..Daha giremeden ötmesi güzel bişey..Apartman ayağa kalkıverir anında..Birde sistemi kuracaksın, alarm çaldığı anda adam çıkmasın diye dış kapıyı kilitleyiverecek :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;204552
En azından bu alarm sayesinde girmeden kapıyı kanırttığı anda başlıyor vıyaklamaya..Caydırıcı olur diye düşünüyorum..Daha giremeden ötmesi güzel bişey..Apartman ayağa kalkıverir anında..Birde sistemi kuracaksın, alarm çaldığı anda adam çıkmasın diye dış kapıyı kilitleyiverecek :D
:++::++::++: Sonrası Allah kerim :D:D

İyice bir dövdükten sonra polise teslim ederiz :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;204546
Can, sen bu işte usta olmuşsun anladığım kadarıyla :D

Baba mesleği,gelecekteki mesleğim bu olunca ister istemez birşeyler kapıyor insan abi,hepsi bu :)
(Kilit imalatı)