škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin zamlarini protesto edelim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar site tanişmak ve de bildilerimizi,hobilerimizi paylaşmak için güzel fakat bu benzin fiyatlari kimseyi rahatsiz etmişe benzemiyor.gelin hep birilite pretosta edelim nasilmi.1 hafta almayalim toplu ulaşim araçlari ile gidelim hem amacimiza ulaşiriz hemde tasarruf ederiz.
55 FB 375

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok güzel bi düşünce ama 1 haftadan sonra nolucak yine alıcaz.peynir ekmek gibi bişey bu.burda siyaset yapmayı istemiyorum ama herkez 12 haziranda bi tokat vurmalı bunlara

Çevrimdışı jack67

• ^^67^^
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;204878
çok güzel bi düşünce ama 1 haftadan sonra nolucak yine alıcaz.peynir ekmek gibi bişey bu.burda siyaset yapmayı istemiyorum ama herkez 12 haziranda bi tokat vurmalı bunlara
:+1: Fazla kalmadı zaten.Okkalı bi osmanlı tokadı çakalım:sopa:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı jack67

• ^^67^^
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün bende minibüsle okula gitmeyi düşünüyordum ama kar yağışı nedeniyle okul tatil edildi bu sayede bende hem tasarruf hem protesto etmiş oldum.Cuma gününe kadar da arabamı kullanmayacağım.:bnn:

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aman abi halkı kışkırtmaya teşebbüs diye atıverirler içeri. Bir gün bile benzin,elek,su,dogalgaz şu kadardıda biz geldik şu kadar oldu diyen yok arkadas çıkıp koyunlarına masal anlatıp duruyorlar.

Şahsen dünyanın en pahalı internetini kullanıcak kadar zengin olmadıgımı anlayıp her ay 55tl ttnetimi kapatıp 8tl telden baglanıyorum. Kapatırken defalarca aradılar en son 49tlye kadar düştüler ama yeter birilerini zengin ettigimiz.Aslında herşey bizim elimizde ama bu 100 kişi 1haftayla olucak iş degil maalesef.

Dünyada her millet,icraatına tahammül ettigi hükümetin mesuliyetine ortak sayılır...
M. Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Suya zam yok deniyor ama faturaları inceleyin (birim fiyatı), bazı aylarda ufak ufak çakmışlar zammı  :(

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, siz böyle yazın yazın da, hiç ummadığınız anda alsınlar sizi de...nerdeyse yoldan geçeni toplayacaklar...
Tokat dediniz de kimsenin tokat atmaya niyeti yok bu memlekette, 3. kez gelecekler, görünen o.
Acı ama görünen bu şu anda...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dalaga geçiyoruz şakayla karışık protesto edersen içeri alırlar falan diyoruz ama ciddi olarak insanlar korkuyor çekiniyor böyle bir organizasyon yapmaya.

Eskiden taksiler en ufak zamda konvoy eylem yaparlardı ben son zamlarda hiçbir haber duymadım normal bir şeymi bunlar ?

Forumda siyaset konuşmayı pek sevmem ama aylık ticari + binek araca 2500-3000 TL yakıt masrafımız olduğunu düşününce ne kadar acı koyduğunu siz düşünün.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neredeyse bir paket sigarayla aynı rakama geliyor 1 lt benzin

Seçim zamanı güzelcee etkili bir sekilde protesto ederiz :)

mümkn olsa aracımda 10 numara yağ kullanacağım ama
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Cornelius09

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yıllarca demiryollarına memleketim yatırım yapmadı..yapmadı karayolu taşımacılığı resmen zıvanadan çıktı ..yollar kamyon ve tırlarla ..yol üstleri lokantalarla doldu..deli gibi dizel yiyen bütün kara ve deniz araçları dizel motorla çalıştığını biliyoruz neye yol açtı ..

son zamlardan sonra

malatyada

benzin>4.20

Dizel>3.70....fark 50 kuruş..

evet 50 kuruşluk fark kaldı ve bu fark her geçen gün kapanıyor..korkarım belkide 5 seneye kalmaz dizel fiyatları benzini geçer ...

niyemi..

internetten;

"Trafiğe kayıtlı motorlu araç sayısı, 2000 yılında 8,3 milyon iken 2010 yılında 15 milyona ulaştı. Türkiye'de tüketilen benzin miktarı da aynı dönemde 2 milyon 800 bin 731 tondan 2 milyon 105 bin 87 tona geriledi.

Artan fiyatların etkisiyle son 11 yılda benzin tüketimini azaltan vatandaş bunun yerine, fiyatı nispeten daha ucuz motorin ve otogaza yöneldi. 2000 yılında 8 milyon 189 bin 294 tonluk motorin tüketimi 2010 yılında yüzde 68,2 oranında artışla 13 milyon 775 bin 694 tona çıktı.

Otogaza talep ise neredeyse ikiye katladı. Buna göre 2000 yılında 1 milyon 280 bin 331 ton olan LPG otogaz tüketimi, 2010 yılında yüzde 95,2 oranında artarak 2 milyon 500 bin tona yükseldi.

-BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE DEĞİŞİM-

2010 yılında bir önceki yıla göre toplam akaryakıt tüketimi yüzde 3,9, benzin tüketimi yüzde 7,6 oranında azaldı.

Motorin tüketimi bir önceki yıla göre yüzde 2,35 oranda, otogaz tüketimi de yüzde 8,4 oranında arttı.
"

10 senelik süreçte dizel tüketimi %68 artış yaşamış,benzn ise yılda 700 bin ton gerilemiş..LPG yi saymıyorum çünkü lpg ile çalışan kamyon tır,gemi yok allahtan..

Bu artış devam edecekmi cevabını bulmamız gereken soru bu?

Evet devam edecek..korkarım devam edecek bu kadar karayolu taşımacılığından geçinen aileler ,lokantalar,tesisler,ve o tesislerde çalışanlar var ..ve Aslında yollar işsizlik oranını düşüren gizli fabrikalar..İşsizlik oranı düştü diyenler için görünmeyen zemin...

Evet devam edecek çünkü devletim için değişen bir şey yok litre bazında vergisini alıyor.ha dizel ha benzin..aynı yükü 50 kamyon taşıyacakken O yük Edirneden Karsa niye trenle taşınsınki..

--Dostlar biliyorsunuzdur belki benim aracım LPG li 2010 model tank gibi 1.6 arabaya lpg taktım,eskiden passata LPG mi takılır diye soranlar olurdu,passat ım yoktu ama LPG istasyonunda Mercedes ,passat gibi bir araba gördülermi bi iğrenme halleri gelirdi insanlara.. .Allah parayı kime veriyor diyenleri duyardık.Ama bugün öyle değil sebebi ise benzinin/Dizelin ihtiyaçtan ziyade Lüks tüketim haline gelmiş olması..

LPG eskiden Benzinin tam yarısıydı çok ucuzdu..1 lira benzinse 0.5 kuruş LPG idi..evet gene yarısı olmaya doğru koşuyor(şu an malatyada AYGAZ 2.3) ama LPG ucuz olduğu için değil benzin haddinden fazla pahalı olduğu için..Bu benzin denen hadsizi çekmek zorunda olanlara Allah sabır versin ..
Passat 1.6 _Ursus maritimus

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;204922
Uzun süredir toplu taşıma ile gidiyorum işe :(

Zaten sen sürekli toplu taşımayı tercih etmiyormuydun abi?

Şirkette bile yakıt zammı yüzünden gideceğimiz yerleri 2 defa sorguluyoruz..2 günde bir 50 TL mazot harcıyor bir kamyonet..2 tane kamyonete para veriyoruz..Artı diğer şirketin araçlarıda var işin içinde....
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı jack67

• ^^67^^
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;204953
Neredeyse bir paket sigarayla aynı rakama geliyor 1 lt benzin

Seçim zamanı güzelcee etkili bir sekilde protesto ederiz :)

mümkn olsa aracımda 10 numara yağ kullanacağım ama
Bende düşünmedim değil ama binek araçlar kaldırmaz sanırım

Hypetrax arkadaşım;
Fikir ve protesto hakkı anayasal güvence altındadır ve bu demokrasinin özünde vardır.Fiyatları protesto isveçte ingliterede ve amerikada vb ülkelerde bizimde dile getirdiğimiz gibi denendi ve başarılı oldu.Diyebilirsin anayasa bu ülkede ne kadar uygulanıyor.Misal ay madde 73 aç bak
"Herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere,
malî gücüne göre, vergi ödemekle yükümlüdür. " der ama ülkedeki vergi eşitsizliği ortada.Ama bu durum bizim protesto hakkımızı kullanmamıza engel değil
Blackbird arkadaşım çok güzel bir konuya parmak basmış.Türkiyenin bir ilininde tam olarak hatırlamıyorum ama geçen hafta olan bir olayı anlatmak istiyorum.Belediye dolmuş hattının güzergahını bir yolu taşıt trafiğine kapattığı için değiştiriyor.Dolmuşçular belediye önüne gidip kornayla protesto ediyorlar.Ve güzergahlarını geri alıyorlar.Onlar yapıyorda biz neden yapayalım
Dünyada her millet,icraatına tahammül ettigi hükümetin mesuliyetine ortak sayılır...
Biraz siyasi oldu bende de biraz birikmişti yanlış bir şey yazmışsam özür dilerim lütfen uyarın.Saygılar.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı  sattığımdan beri protesto ediyorum.:++:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;204967
Zaten sen sürekli toplu taşımayı tercih etmiyormuydun abi?

Şirkette bile yakıt zammı yüzünden gideceğimiz yerleri 2 defa sorguluyoruz..2 günde bir 50 TL mazot harcıyor bir kamyonet..2 tane kamyonete para veriyoruz..Artı diğer şirketin araçlarıda var işin içinde....

İstanbul'da şart işe servis ya da toplu taşıma  ;)