škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI motor YETI-JETTA Yakıt değerleri

Ziyaretçi · 42 · 36490

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Biliyorsunuz yeni Vw Jetta da 1.2 Tsi motor kullanılmakta.

Yeti ile aralarında 118 kg ağırlık farkı var.Fakat yakıt değerleri arasında ki fark  kafama takılıyor.

Yeti       şi - 7.9lt   şd - 5.9lt  karma - 6.6lt      1345kg

Jetta     şi - 7.1lt    şd - 4.9lt  karma - 5.7lt     1227kg

Bu fark 4x2 ve ağırlık farkımıdır yoksa motor da mı bir farklılık var:confused:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dgn;204881
şanzıman farklıdır belki.

:+1:          :+1:

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1,2 tsı 1 hafta önce bursada inceleme fırsatım oldu.Tasarım olarak çok güzel ama passatın içine oturduktan sonra jetta sanki 2segment altı hissi verdi bana.
Kaputunu açtık motosiklet motoru var sanki içinde:) Tabiki performansını bilmem ama o manzara ben ve etrafımızdaki 5-6 kişinin bir anlık şok oldugunu söyliyebilirim. Kaputun içi bomboş gözüküyordu.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şanzıman aynı olaması lazım

Sürtüneme katsayısı farkı var :)
Jetta daha düz ve alcak, yeti ise daha yüksek ve rüzgar daha cok carpıyor haliyle yakıt tüketimi artıyor :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: hypetrax;204921
1,2 tsı 1 hafta önce bursada inceleme fırsatım oldu.Tasarım olarak çok güzel ama passatın içine oturduktan sonra jetta sanki 2segment altı hissi verdi bana.
Kaputunu açtık motosiklet motoru var sanki içinde:) Tabiki performansını bilmem ama o manzara ben ve etrafımızdaki 5-6 kişinin bir anlık şok oldugunu söyliyebilirim. Kaputun içi bomboş gözüküyordu.

Motorun küçük olmasının  artıları var.

Vergi, tüketim bir yana, Motor ağırlığından bayağı bir tasarruf edilmiş. Bu hem araç ağırlığını düşürmüş, hem de ön-arka akslar arasındaki ağırlık dağılımını daha istenen seviyeye getirerek yol tutuşa artı olarak yansımış.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Celal pir programda 1.2 TSI ile 5.2 ile geldim demişti ben inanmıyorum o değere. Ben 1.6 TDI ile şehir dışı 80-90la bile 5.4ten aşağı inemiyorum ikiside yeni araba sonuçta.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pilotaj farkı var yani o adam 50 var sen 20 be abi:D

Tabi ufak bir ihtimal reklam amaçlıda olabilir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: gokcen59;204973
Celal pir programda 1.2 TSI ile 5.2 ile geldim demişti ben inanmıyorum o değere. Ben 1.6 TDI ile şehir dışı 80-90la bile 5.4ten aşağı inemiyorum ikiside yeni araba sonuçta.

Senin araç daha az yakar ama yeni, tabi Celal'in kullandığı da yenidir muhtamelen ama çekimden önce "az yakın ve bunu paylaşın" direktifini almışlardır...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;204982
Pilotaj farkı var yani o adam 50 var sen 20 be abi:D

Tabi ufak bir ihtimal reklam amaçlıda olabilir.

Hayatında kaç kere 1.2 TSI motorlu araç kullanmış, o motorun dilinden nasıl anlayabilir,Celal pir için söyliyorum; az yakma kurallarını motoru hissetmeyi genç adamdan iyi bileceğini sanmam. o test sürüşünde kamera açılarını yakalamak için gazlayıp bırakıyolar onlarıda katmak lazım yani çok zor o değeri yakalamak Jetta'dan bahsediyoruz koskoca araba. :)

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;204963

Vergi, tüketim bir yana, Motor ağırlığından bayağı bir tasarruf edilmiş. Bu hem araç ağırlığını düşürmüş, hem de ön-arka akslar arasındaki ağırlık dağılımını daha istenen seviyeye getirerek yol tutuşa artı olarak yansımış.

Tabiki vergi avantajı var ama senede 250 tl gibi bir avantajı çıkıyor.Şahsen 40 bindi bnm baktıgım model 1,2 o motora vermezdim.

Alıntı yapılan: turker;204963

Bence yakalanabilir bir deger. Hocam senin araç kac vitesli?

Bende yeni fluence1,5dci araç var.1hafta önce aldık bursadan ç.kaleye kadar 95-120 arası geldim 5lt yaktım. İlk defa 6vitesli arac kullandım gerçekten uzun yolda aracı çok rahatlatıyor buda yakıta yansıyor tabiki. Ş.içi ç.kale çok küçük oldugundan araba hararet bir çubuga bile gelmeden varıyorum oyuzden 7,2 yi gördüm. Tabiki bu aralarda hava soguk ama bu aracla çok rahat 4,5 görürüm gibi geliyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

1,6 TDI Bluemotion Passat sehirdısı fabrika verisi 3,7 lt diyor, dogrumu acaba?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konuya yakınlığı nedeniyle yazıyorum/soruyorum ilçe müftümüz golf5 kasa mpı 102 ps goal modelinden 57bin km de 26750 tl ye almış.Bende kendisine sordum önceki aracıyla kıyasladığınızda(2004 laguna 1.6 benzinli)hangisi daha atak diye golf dedi acaba gerçekten doğrumudur baa laguna gibi geliyor.Yoksa octavia a4 col.da aynı motor vardı kağnı gibiydi gerçi şimdi ki de aynı benim yeni taka da öyle ama golf 1200 kg falan.Sizce hangisi daha ataktır.octi a4 ile kıyaslanabilir mi?yazılımı faklımıdır?

Alıntı yapılan: mustisahin;205013
:ok::+1:ben bi yerde okumuştum araç tanıtım forumunda 1270 km bir depoyla diye o zaman ağzım açık kalmıştı.ne kadar doğrudur bilemem.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skodadaki dizeller bluemotion değiller biraz fazla yakabilirler.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hypetrax;205002
Bence yakalanabilir bir deger. Hocam senin araç kac vitesli?

Bende yeni fluence1,5dci araç var.1hafta önce aldık bursadan ç.kaleye  kadar 95-120 arası geldim 5lt yaktım. İlk defa 6vitesli arac kullandım  gerçekten uzun yolda aracı çok rahatlatıyor buda yakıta yansıyor tabiki.  Ş.içi ç.kale çok küçük oldugundan araba hararet bir çubuga bile  gelmeden varıyorum oyuzden 7,2 yi gördüm. Tabiki bu aralarda hava soguk  ama bu aracla çok rahat 4,5 görürüm gibi geliyor.

5 vites benim araba , 5.vites 80-90 ile giderken 3000 devir olcak hali yok zaten, 1000-1500 devirde geziniyorum, 6.vites olsada farkeden birşey olmıcak.

Alıntı yapılan: mustisahin;205013

Doğrudur abi, zaten yakıt verileri doğrudur benim anlatmak istediğim Yeni araba. Yani şu an  0 KM  1.6 TDİ bluemotion passatla alıralmaz  3.7 ile gidemezsiniz, Celal pir bunu yapmış adam galeriden alıyor test için bindiği gbi fabrika verilerinde geziniyo daha aracın motorunu tanımamış etmemiş, ben onu kastediyorum yoksa veriler doğru olabilir. Bende şehir dışı 3.5 ama araba yeni olduğu için ne kadar sıksamda 5.4ten inemiyorum dedim :)
« Son Düzenleme: 08 Mart 2011, 17:56:45 Gönderen: gokcen59 »