škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akaryakıt zammını protesto.

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;206096
Söylenecek o kadar söz varki,ama yeri değil daha önce de dediğim gibi ;)
:+1::+1::+1:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün ışık sönsün diye 20 liralık aldık zorun olmadıkça benzim pompasından uzak duruyoruz :D

Yurt dışında mazot benzinden pahalı burda tam tersi öpülesi bir devletiz yani..

Bu arada seçim konusuna gelirsek memur kesiminden akp ye oy çıkmamış yapılan ankete göre ama yaşlılar gene koyun misali ampüle devam diyor olan bize oluyor.. Hayırlısı inşallah..

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5 tl rahat olur diyordum fakat bu gidişle 6-7 tl'ye kadar yolu var.
bugün 65 lt yakıt aldım shellden 280 tl verdim. ayda 2 kez dolduruyorum depoyu. bir de diğer araç var. asgari ücreti yakıta veriyoruz.
durmak yok, aynen devam!

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ara istatistikler vardı.Türkiyenin eğitim düzeyine göre oylar diye;

Okur-yazarlığın ve eğitim seviyesinin düşüşünün yoğunlaştığı bölgelere doğru akpye verilen oylarda artıyor,buda herşeyi açıklıyor zaten :)

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;206164

Okur-yazarlığın ve eğitim seviyesinin düşüşünün yoğunlaştığı bölgelere doğru akpye verilen oylarda artıyor,buda herşeyi açıklıyor zaten :)

Dikkat ettiyseniz Ege ve Akdeniz bölgelerinden oylar çıkıyo. İstisna olarak İstanbul var onunda sebebi çok fazla göç olması. Eğitmeleri lazımken iyice cahilleştiriyorlar.

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı omer767

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dünyanın en pahalı benzini kullanıyorum. UTANIYORUM !..
‎- Amerika'da litresi 1,00 TL'yi bile bulmuyor...

- Avustralya'da 1,25 TL. 10 kuruşluk bi artış oldu, ülke ayaklandı, zam geri alındı, fiyatlar 1,25'e çekildi...

- Dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkelerden biri olan Kıbrıs'ta BİLE motorin 1,90 TL, benzin 2,19 TL. Bizde 4,00 TL...

- Benzinden KDV alınıyor... Ancak, özel bir ürünmüş gibi bir de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) alınıyor... Ne ayak?..

- 1,00 TL'lik benzine yaklaşık 3,00 TL vergi ödediğimiz için benzinin litresi 4,00 TL'yi buluyor...

-  Ülkede yeterince benzin istasyonu olduğundan, Vergi Dairelerinin  kapatılmasını talep ediyorum... Boş yere mâlî külfet olmasın bizlere...

-  Bu ülkede "Benzine Zam Gelmesi" demek, arabası olanın artık arabasına  binememesi demek değildir. A'dan Z'ye her şeye zam gelmesi demektir.  Çünkü her ürünün nakliyesi, dolayısıyla maliyeti artacağından, bu  artışın arabası olan-olmayan herkesi etkileyeceği âşikârdır...

Şu imzadaki sticker'ı reklamcının birisinde bastırıp aracıma yapıştıracaktım ama aile aracına abest kaçar diye vazgeçtim.
Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler...  

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omer767;206192
Dünyanın en pahalı benzini kullanıyorum. UTANIYORUM !..
‎- Amerika'da litresi 1,00 TL'yi bile bulmuyor...

- Avustralya'da 1,25 TL. 10 kuruşluk bi artış oldu, ülke ayaklandı, zam geri alındı, fiyatlar 1,25'e çekildi...

- Dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkelerden biri olan Kıbrıs'ta BİLE motorin 1,90 TL, benzin 2,19 TL. Bizde 4,00 TL...

- Benzinden KDV alınıyor... Ancak, özel bir ürünmüş gibi bir de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) alınıyor... Ne ayak?..

- 1,00 TL'lik benzine yaklaşık 3,00 TL vergi ödediğimiz için benzinin litresi 4,00 TL'yi buluyor...

-  Ülkede yeterince benzin istasyonu olduğundan, Vergi Dairelerinin  kapatılmasını talep ediyorum... Boş yere mâlî külfet olmasın bizlere...

-  Bu ülkede "Benzine Zam Gelmesi" demek, arabası olanın artık arabasına  binememesi demek değildir. A'dan Z'ye her şeye zam gelmesi demektir.  Çünkü her ürünün nakliyesi, dolayısıyla maliyeti artacağından, bu  artışın arabası olan-olmayan herkesi etkileyeceği âşikârdır...

Şu imzadaki sticker'ı reklamcının birisinde bastırıp aracıma yapıştıracaktım ama aile aracına abest kaçar diye vazgeçtim.

Ben 40 50 tane bastırıp bedava dağıtmayı düşünüyorum :)

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Ugur A.

• Ziyaretçi
....- 1,00 TL'lik benzine yaklaşık 3,00 TL vergi ödediğimiz için benzinin litresi 4,00 TL'yi buluyor....
Zaten rafineri çıkış fiyatı sabit hep. Zamlanan vergisi oluyor.:wnk:
-  Ülkede yeterince benzin istasyonu olduğundan, Vergi Dairelerinin  kapatılmasını talep ediyorum... Boş yere mâlî külfet olmasın bizlere....
Katılıyorum zira başka hiç bir yerden doğru düzgün vergi alamıyorlar.
Alıntı yapılan: Powolper;206090
Cahil insanları kandırıyolar. Bide yetmezmiş gibi kansınlar diye eğitmiyolar.
Alıntı yapılan: Powolper;206183
....Eğitmeleri lazımken iyice cahilleştiriyorlar.
Ustalar neden bilinçli araç sahiplerinden hoşlanmazlar?:wnk: İstedikleri gibi iş yapamadıkları için.:wnk:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde şöyle bişey var..Şimdi AKP'ye veren yaşlı kesim, 15 - 20 sene önce ANAP'a, DYP'ye, CHP'ye veriyordu..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu zamanda siyaset ehven-üş şerri seçmektir.başka değil...

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nerede bu Sivil Toplum Örgütleri? Nerede dernekler cartlar curtlar partiler vs. Milleti yönlendirecekler nerede? Her ağzını açan bizim millet saf protesto etmesi lazım deyip olayı bitiriyor. Millet bireysel olarak sokağa pat diye dökülmez arkadaşlar, hele hele bu iktidar döneminde... Cop, biber gazı, fişleme, azarlanma, tel. dinlemeler, suçlanmalar... millet tırsmış durumda tamamen. Toplumumuzda azımsanmayacak kadar çok insan telefonum dinleniyor, internetim takip ediliyor paranoyasına takılmış durumda. Acaba kendiğinden gelişen bir evham  mıdır bu?
Örgütlü ve bilinçli yapılacak çoğunluklar halinde bir araya gelinecek bir protesto konusudur akaryakıt zamları; ama doğal organizatör olması beklenen ne bir sendika, ne bir meslek örgütü, ne de bir parti yok şu an bunu dillendiren.
Fakat halkın mutabık olmadığı, milletin düşünce olarak bölündüğü, ortak sorun olarak görmediği, herkesin dert etmediği ne kadar mesele varsa bu ülkede avaz avaz bağıra çağıra hakaret ve küfürlerle, sindirme ve aşağılamalarla, saygı ve sevgiyi unutarak ortak değerlerimiz, kültürümüz, tarihimiz hiçe sayılarak savunulur. (Sözüm bütün görüşler içindir.)
Ben burada art niyet ararım!!!
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: BuRZuM0765;206233
Nerede bu Sivil Toplum Örgütleri? Nerede dernekler cartlar curtlar partiler vs. Milleti yönlendirecekler nerede?...
O dediğin dernek, sivil kuruluşlar,...vs.' lerin başındakilerin hemen hepsi bir şekilde yolsuzluk, rüşvet, kaset,...vs. gibi bir şeylere karıştıkları için kıpırdamak işlerine gelmiyor.:wnk:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;206164

:+1::+1::+1: O vatandaşların görevinide söyliyim hemen

''KEKLENMEK'' :ok: ;)
Bir kere girmişler sürüye bir daha çıkartmazlar;)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah