škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

vites sorunu :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, Octinin 1. ve 2. vitesi zor geçiyor. Gece geri viteste bıraktığımda sabah boşa almak için baya bi asılıyorum vites koluna en son bu sabah bayağı zor çektim boşa. Şanzıman yağına baktırsam yenilesem faydası olurmu ?? forumda şöyle bişey de gözüme çarptı. arabayı lifte kaldırıp altından ayar felan yapılıyormuş varmı böyle bişey? şimdiden teşekkür ederim hepinize...
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 13:09:00 Gönderen: umutaras »

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
octinin vitesi normaldede biraz kemikli olur geri vitese bende bazen takamam çift debriyaj yaparım ama bendeki çok büyük bi sorun değil forumda yaptıran arkadaşlar var onlar en kısa zamanda yardımcı olacaklardır size

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;206314
octinin vitesi normaldede biraz kemikli olur geri vitese bende bazen takamam çift debriyaj yaparım ama bendeki çok büyük bi sorun değil forumda yaptıran arkadaşlar var onlar en kısa zamanda yardımcı olacaklardır size

Teşekkür ederim. Kemikli vites olayını duymuştum fakat bendeki biraz abartılı sanırım. iki sene evvel baskı balata değişmişti fakat özel bi serviste yaptırmıştım. Yan sanayi bişey kullandığından şüpheleniyorum şu an çünkü bu iki sene içinde araba 30 bin bile yapmadı. ve hem 1. hem 2. vites baya zor geçiyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Şahkan Oto' yu en azından telefonla aramanızı tavsiye edebileceğim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genel sorunlardar biridir geri vitese takmak için önce 1 e sonra geriye alın o zaman tek seferde geçer yada çift debriyaj yapmak gerekebilir geçenlerde banada oldu aynı durum 1 kere yaşadım ondada yük viteste kalmıştı asılınca çıktı diğer zamanlarda yaşamadım :)

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umutaras;206319
Teşekkür ederim. Kemikli vites olayını duymuştum fakat bendeki biraz abartılı sanırım. iki sene evvel baskı balata değişmişti fakat özel bi serviste yaptırmıştım. Yan sanayi bişey kullandığından şüpheleniyorum şu an çünkü bu iki sene içinde araba 30 bin bile yapmadı. ve hem 1. hem 2. vites baya zor geçiyor.

ilk arabamda bi sanayici abim arabanı fazla elletme çok büyük bi problemin olursa çok güvendiğin kendini kanıtlamış bir özel servise git yetkili serviste iyi bir usta 1,000 - 1,500 tl maaşla çalışmaz demişti.
şahkan bu işin piri:+1:

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;206408
ilk arabamda bi sanayici abim arabanı fazla elletme çok büyük bi problemin olursa çok güvendiğin kendini kanıtlamış bir özel servise git yetkili serviste iyi bir usta 1,000 - 1,500 tl maaşla çalışmaz demişti.

Gerçekten çok güzel bir tespit.

teşekkürler.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

umitcan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: umutaras;206310
Arkadaşlar, Octinin 1. ve 2. vitesi zor geçiyor. Gece geri viteste bıraktığımda sabah boşa almak için baya bi asılıyorum vites koluna en son bu sabah bayağı zor çektim boşa. Şanzıman yağına baktırsam yenilesem faydası olurmu ?? forumda şöyle bişey de gözüme çarptı. arabayı lifte kaldırıp altından ayar felan yapılıyormuş varmı böyle bişey? şimdiden teşekkür ederim hepinize...

Arabam octavia değil.
Baskı balataı yeni değiştirttiğimde  ( yetkili serbis) vites geçişleri bendede zorlaşmıştı.Dediğin gibi akşam gerivitese takmıştım vitese binmemiş ti araba el freni çekmedim bilerek arabayı o vitesten çıkarana kadar  4 defa zorladım korkarak birşeycik olmadı. :) Bikerede birinci viteste öyle oldu.Ama oun dışında hiç olmadı.Şimdilik iyi problemim yok.Belki yağın yeniliğindendir.Arabanı vitese bindirerek bırakmışsındır.Ayazda kalmıştır vs vs :) İnşallah kötü birşey yoktur

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;206408

Ankara'da malesef hangi özel servise gittiysem ağzım yandı artık tövbeliyim. Şu an yetkili servise gidiyorum Ankara'da and skoda'ya. Ustalar ne kadar maaş alıyor bilmiyorum fakat gece gündüz sadece skoda araçlara bakıyorlar ve bana güven verdiler.

Geçen ay kalkıştan belli bi süre sonra kapılar otomatik kilitleniyordu onun için gittim onu iptal ettirdim gitmişken arka camdaki ledlerin hepsini değiştiler 13 tl verdim çıktım. Gayet keyifliydi :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umutaras;210814
Ankara'da malesef hangi özel servise gittiysem ağzım yandı artık tövbeliyim. Şu an yetkili servise gidiyorum Ankara'da and skoda'ya. Ustalar ne kadar maaş alıyor bilmiyorum fakat gece gündüz sadece skoda araçlara bakıyorlar ve bana güven verdiler.

Geçen ay kalkıştan belli bi süre sonra kapılar otomatik kilitleniyordu onun için gittim onu iptal ettirdim gitmişken arka camdaki ledlerin hepsini değiştiler 13 tl verdim çıktım. Gayet keyifliydi :)

Led değişiminde bir şey yok ki eskisini sök yenisini tak tanesi 0,25 tl :)