škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb Sevenleri Ve Sahipleri Kulubü

Cuneyt · 891 · 363982

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
05 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli tavsiye edilen 2012 model yılı anahtar teslim fiyat listesidir.

http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=2

SuperB'ye active diye bir verisyonda eklenmiş.

Ambiont ve diğer verisyon kalkmış..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün sabah servise uğradım.. Direksiyonla ilgili yazılım güncellmesi varmış, onu yaptırdım.. Yaptırmayan arkadaşlar varsa haber vermek istedim..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende gittim ama her modelde yok sanırım o güncelleme... Bilginize...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hekimoglu78;303715
Bende gittim ama her modelde yok sanırım o güncelleme... Bilginize...

Evet bende gittim servise yok dediler..Şasi numarasıyla ilgili falan diye birşeyler de dediler..

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazlık olarak kullandığımız mekandan ferahlık veren görüntüler.

Bizim yakışıklı kapının önünde demleniyor.

Bu da yazlık olarak kullandığımız mekandan güzel bir kesit.

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 12:46:52 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın yakıt tüketimi ile ilgili Skoda SuperB 1.6 TDİ başlığında paylaşımım bulunmakta,

Aynı yazıyı buraya kopyalıyporum.

Normal ve sakin bir kullanımda bu aracın yakıt tüketimi 4.5 ile 5.0 arasında olur, ben genellikle 5.0 lt ortalamayı görüyorum aracımda,

4.5 lt' yi de gördüğüm oldu ama bu çok nadir, bunda havaların soğuk olmasının ve kullanımın etkisi de var.

Bu araba normal koşullarda 4.5 ile 5.0 lt arası bir yakıt tüketir, hangi aralıkta olacağınız sizin kullanımınıza bağlı.

Şehir içinde 5.5 ile 7.0 lt arası bir yakıt tüketimi var, bazen 7.5 lt yi gördüğü de oluyor biraz daha yoğun bir trafikte.

Yalnız unutmadan ekleyeyim bu değerler soğuk havada elde edilen tüketim değerleri,

Normal sıcaklıkta yakıt tüketimi biraz daha düşecektir.

Bir de bu yazdığım değerler 10 km uzunluğunda gidilecek bir güzergah için geçerli.

Aracı 4 km gibi kısa bir mesafede kullanırsanız yakıt tüketiminiz daha yüksek oluyor.

Karışık Tüketim kullanımdan kullanıma değişir.

En son depoyu fullediğimde aracımı genellikle şehirler arası ve 110- 120 km hızları ağırlıklı olarak kullandım. Range 1200 gösterdi.

Daha önce şehir içi ağırlıklı araç kullandım. Range' dan tam emin değilim ama galiba 900 gibi bir değeri gösteriyordu.

Artık siz hesap edin kaç km gideceğine bir depo ile 900- 950-1000 km gibi bir yol yapar sanırım karışık tüketimde.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün sıfır superblere bakmaya gittim. yeni gelecek kısımda start stop olacağını öğrendim.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;316907
Bugün sıfır superblere bakmaya gittim. yeni gelecek kısımda start stop olacağını öğrendim.

Benim Doblo aracımda var sürekli devre dışı bırakıyorum TR'ye göre bir sistem değil..

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1 yıl içinde 3 üncü sıfır araç alışım ama bu son olacak artık :) 5-6 sene binerim artık. 1.6 TDI CR Superb Elegance Şeker Beyazı olarak tekrardan güncelleyebilirsiniz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;316907
Star stop özelliği derken kontak anahtarında mı bahsediyorsunuz,gaz pedalıyla alakalı olanından mı*passat bile anahtarsız sisteme geçeli ne zaman oldu,meganeII de var,ayrıca passat da artık el freni kolu bile kalmadı.Skoda vw şemsiyesi altında olmasından dolayı teknolojiyi geriden takip ediyor.Üvey evlat muamelesi görmek böle bişi olsa gerek.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;317856
Star stop özelliği derken kontak anahtarında mı bahsediyorsunuz,gaz pedalıyla alakalı olanından mı*passat bile anahtarsız sisteme geçeli ne zaman oldu,meganeII de var,ayrıca passat da artık el freni kolu bile kalmadı.Skoda vw şemsiyesi altında olmasından dolayı teknolojiyi geriden takip ediyor.Üvey evlat muamelesi görmek böle bişi olsa gerek.

opsiyon listesine girmiş sanırım o da standart değilmiş.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;317830
1 yıl içinde 3 üncü sıfır araç alışım ama bu son olacak artık :) 5-6 sene binerim artık. 1.6 TDI CR Superb Elegance Şeker Beyazı olarak tekrardan güncelleyebilirsiniz.

acapunco,

Hem Skoda SuperB Seveni, Hem de kullanıcısı olarak tekrar ;

:wlc::wlc:

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;317865
opsiyon listesine girmiş sanırım o da standart değilmiş.

Start Stop varsa opsiyonel değildir, sıfır araçlarda bu özellik olacaktır Skoda bunu ekleyecekse eğer,

Siz Keyless Go ( Anahtarsız Giriş ) ile karıştırıyorsunuz, opsiyonel olan bu özellik.

Bunu da sorun etmeyin, SuperB'de anahtarsız girişin yeri direksiyonun üzerinde çok abes ve saçma sapan bir yerde.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;317830

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Beyaz Renk güzel bir renk, içi de Bej Rengiyse daha da güzel.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cuneyt;317891
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Beyaz Renk güzel bir renk, içi de Bej Rengiyse daha da güzel.

Teşekkürler evet içi de bej.