škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb Sevenleri Ve Sahipleri Kulubü

Cuneyt · 891 · 364081

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullandığım VAG grubu D sınıfı araçlar ;

2006 Passat 2.0 TDİ Manuel Vites (Kendi aracım, 6 ay kullandım, 25.000- 30.000 km arası yaptım sattım)

2010 Passat 1.4 TSİ DSG (bir yakınımın aracı)

2011 Passat 1.4 TSİ DSG (bir yakınımın aracı)

2012 Passat 1.4 TSİ DSG (bir yakınımın aracı)

Ayrıca aracımı almadan önce bütün D sınıfı araçları bayide inceledim ve kafama yatan araçlar ile test sürüşleri yaptım.

2006 Passatta yol sesi çok fazla vardı, lastiklerim Michelin olmasına rağmen araç 140 km'den sonra rüzgar sesini içeriye ıslık şeklinde uğultulu olarak alıyordu,

Bunda aracın dört yaşında olmasının etkisi de var tabi,

Bir önceki kasa olan B6 2010 ve 2011 Passat TSİ DSG şanzıman ile bugün kullandığım aracım olan 2011 Skoda SuperB manuel vitesin yol sesini içeriye alması aynı, aralarında hiç bir fark yok bana göre.

Güncel kasa olan 2012 Passat B7 yol sesi ve yalıtımı konusunda hem Skoda SuperB'den hem de bir önceki kasa Passat B6'dan daha başarılı.

Sonuçta Skoda SuperB'de abartıldığı gibi bir yol sesi ve yalıtım sıkıntısı yok,

Aksine pürüzsüz ve düzgün asfaltta yol sesi yok, motor sesi ise var, ancak bu da kulağa hoş gelen, rahatsız eden bir ses değil.

Bozuk yollarda ise Skoda SuperB'de D sınıfı bir araçta olması gerektiği kadar yol sesi var ki ; bence bu ses premium marka kabul edilen Mercedes, Bmw ve Audide de olur, belki biraz daha az, belki aynı.

Çevrimdışı sarke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Süperb combi ilk 1500 km yakıt tüketim ortalaması 4.8 lt yarısı klimalı yarısı şehir içi .Emin olun şehir dışı megane 2 den az yakıyor (3.8 lt/100km 95 kmh sabit de düz yolda 110 km hızda  4.2 lt /100km "klima kapalı") inanılmaz bu cüsse bu konfor bu yakıt daha ne olsun .Aradığım herşey var combide .

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarke;370790
Süperb combi ilk 1500 km yakıt tüketim ortalaması 4.8 lt yarısı klimalı yarısı şehir içi .Emin olun şehir dışı megane 2 den az yakıyor (3.8 lt/100km 95 kmh sabit de düz yolda 110 km hızda  4.2 lt /100km "klima kapalı") inanılmaz bu cüsse bu konfor bu yakıt daha ne olsun .Aradığım herşey var combide .

Daha ne olsun ki, öyle değil mi? :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Cuneyt;365116
Kullandığım VAG grubu D sınıfı araçlar ;

2006 Passat 2.0 TDİ Manuel Vites (Kendi aracım, 6 ay kullandım, 25.000- 30.000 km arası yaptım sattım)

2010 Passat 1.4 TSİ DSG (bir yakınımın aracı)

2011 Passat 1.4 TSİ DSG (bir yakınımın aracı)

2012 Passat 1.4 TSİ DSG (bir yakınımın aracı)

Ayrıca aracımı almadan önce bütün D sınıfı araçları bayide inceledim ve kafama yatan araçlar ile test sürüşleri yaptım.

2006 Passatta yol sesi çok fazla vardı, lastiklerim Michelin olmasına rağmen araç 140 km'den sonra rüzgar sesini içeriye ıslık şeklinde uğultulu olarak alıyordu,

Bunda aracın dört yaşında olmasının etkisi de var tabi,

Bir önceki kasa olan B6 2010 ve 2011 Passat TSİ DSG şanzıman ile bugün kullandığım aracım olan 2011 Skoda SuperB manuel vitesin yol sesini içeriye alması aynı, aralarında hiç bir fark yok bana göre.

Güncel kasa olan 2012 Passat B7 yol sesi ve yalıtımı konusunda hem Skoda SuperB'den hem de bir önceki kasa Passat B6'dan daha başarılı.

Sonuçta Skoda SuperB'de abartıldığı gibi bir yol sesi ve yalıtım sıkıntısı yok,

Aksine pürüzsüz ve düzgün asfaltta yol sesi yok, motor sesi ise var, ancak bu da kulağa hoş gelen, rahatsız eden bir ses değil.

Bozuk yollarda ise Skoda SuperB'de D sınıfı bir araçta olması gerektiği kadar yol sesi var ki ; bence bu ses premium marka kabul edilen Mercedes, Bmw ve Audide de olur, belki biraz daha az, belki aynı.

Konun özeti yukarıda..

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün Audi A4 bindik yol sesine dikkat ettim biraz bizim süperB ler süper ya yol sesi bakımından çok daha iyi fakat a4 ün performansına laf yok

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;370967
Dün Audi A4 bindik yol sesine dikkat ettim biraz bizim süperB ler süper ya yol sesi bakımından çok daha iyi fakat a4 ün performansına laf yok

tabi olacak o kadar arabanın dizeli 177 bg birde adı audi parasıda cabası. yalnız bizim elegance donanımları bile tek başına birçok modelinden üstün. bazı noktalarda vw dende ikisinin karışımı gibi birşey superbler.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;371223
tabi olacak o kadar arabanın dizeli 177 bg birde adı audi parasıda cabası. yalnız bizim elegance donanımları bile tek başına birçok modelinden üstün. bazı noktalarda vw dende ikisinin karışımı gibi birşey superbler.

Bizimki de 170 BG çok fark yok yani :ok:
Bmw 5.20d, Audi A4/A6, Mercedes E220 CDİ, SuperB 2.0 TDİ 170 BG bu araçların performansları birbirlerine çok yakın..Otobanda bu modeller ile kafa kafaya gidiyorum..Ama velakin Mercedes E250 CDİ bu aracın performansı başka :) 201 BG
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2012, 00:42:12 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;371265
Bizimki de 170 BG çok fark yok yani :ok:
Bmw 5.20d, Audi A4/A6, Mercedes E220 CDİ, SuperB 2.0 TDİ 170 BG bu araçların performansları birbirlerine çok yakın..Otobanda bu modeller ile kafa kafaya gidiyorum..Ama velakin Mercedes E250 CDİ bu aracın performansı başka :) 201 BG
inanın ki 5.20 e250 ve bizim 170 lik superbin hepsini kullandım, 5.20 ile e250 neredeyse aynı. tek fark son hızları. mercedes 250 bmw 240 da kalıyor. bizim superbde 235-240 da kaldı. otomatik şanzuman bmw de mükemmel. sonuçta 110 000tl ile 200 000 lira arasında fiyat farkı var. değer mi sizce?

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tayozi;371533
inanın ki 5.20 e250 ve bizim 170 lik superbin hepsini kullandım, 5.20 ile e250 neredeyse aynı. tek fark son hızları. mercedes 250 bmw 240 da kalıyor. bizim superbde 235-240 da kaldı. otomatik şanzuman bmw de mükemmel. sonuçta 110 000tl ile 200 000 lira arasında fiyat farkı var. değer mi sizce?

İşte son hızlarda gaza basarsın araba gitmez,yemez işte...
Neden tork lazım da ondan ve de yüksek deviri döndürebilmek için hacim lazım yani ciğer lazım.Aslında dizellerden çok şey beklemeyeceksin yüksek devirlerde.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten dizelin amacı yakıtta tasarruf sağlama yüksek sürat yapılacaksa dizel almanın anlamı yokki. benzinli ne kadar hızlı giderse gitsin. benzinliğe uğramadan gideceği yere varan dizel motordur. olay bu...

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynının benzinlisi de var ama :
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;372165

:D:D:D:D

içi çok basık..Tabut gibi..Konsol görünümü muhteşem..
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2012, 21:21:49 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;372339
içi çok basık..Tabut gibi..Konsol görünümü muhteşem..
hocam bunada yorum yapmayalım tabut mabut ben girerim bunun içine bir daha da çıkmam.:++:

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tayozi;372353
hocam bunada yorum yapmayalım tabut mabut ben girerim bunun içine bir daha da çıkmam.:++:

:) Mercedes'in CLS'si varken bu sınıfta başka otomobile bakılmaz..Ancak yorum yapılır..