škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb Sevenleri Ve Sahipleri Kulubü

Cuneyt · 891 · 370164

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;241347
toplam cihaz dahil kaça mal oldu ?

Arkadaşlar  montaj, TV FREE aktif etme, voice tag, ikinci mikrofon ve çerçeve dahil cihazın maliyeti 3.000 TL' yi buluyor. ( Bluetooth HARİÇ )

Not : Aracımda Fiscon Blueooth vardı, onuda bir kaç ay önce montaj dahil 750 TL'ye taktırmıştım.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DVD Free yazılımını yapacak yer bulamıyorum arkadaşlar,

Montajı yapan yere yaptıracaktım ama orada da müşteriye saygı yok.

Orada yaptırmayacağım, gerekirse adaptör taktıracağım.

Her şeyin paraya dönüştürülme çabası, müşteri ile olan diyaloglar,

Konuşmalar tadınızı kaçırabiliyor,

Arkadaşlara tavsiyem montaj işini İstanbulda yaptırma imkanları varsa alsınlar bu cihazı,

Yoksa hiç bulaşmasınlar,

Hem para ödedim, hem de hiç alışık olmadığım konuşmalar ve davranışlarla karşılaştım bu cihazın montaj işinde.

Cihazı alacak olan arkadaşlara en önemli tavsiyem ;

Cihazı alırken her şeyi net olarak konuşmaları ( ucu yuvarlak cümleler bilin ki sizin aleyhinize sonuçlanacak )

Cihaz istediğim gibi gelmezse cihazı geri gönderirim demeleri. ( Her şeyi ama her şeyi net ve kesin olarak konuşun, bu konu çok önemli, ucu açık hiç bir nokta kalmasın )

Arkadaşlar bu işi yapan yerlerin çoğu tamamen maddiyatı ön planda tutuyor, bunu bilerek yapın ve yaptırın alışverişinizi ve montajınızı.

İstanbulda Metin Bey'den montaj yaptırma imkanınız varsa bu cihazı alın, yoksa benim gibi Ankara ile sınırlı kalıyorsanız montajı yaptırma imkanınızın sınırlı olduğunu bilerek alın cihazı.

Cihaza istemeye istemeye yarın adaptör taktıracağım ya da TV FREE özelliğini aktif etmeden bir müddet kullanıp alternatif bir yer bulduğumda TV FREE yazılımını aktif ettireceğim.

Sonuç olarak ;

Hiç alışık olmadığım hitap biçimleriyle karşılaştım, bunlar mesleğimin yapısı ve konumum gereği, bunlardan başka mizacım gereği hoş karşılayabileceğim şeyler değil.

Sırf montaj işini yapıyor diye bu davranış ve konuşma biçimlerini yok sayamam,

Mutlaka bizim de montajı yapan yere çalışan arkadaşın dikkatini dağıtacak şekilde gereksiz yere sorularımız ve yönlendirmelerimiz olmuş olabilir.

Ancak bu sorular hem öğrenme maksatlı, hem de montajı yapan yerin her şeyi paraya dönüştürme çabasından, voice tag montaj işini yarım yapmasından ( kodlamayı yapmaya yanaşmaması ) kaynaklı olmuştur,

Biraz üsteleyince kodlama yapılmıştır, ama dediğim gibi müşteriye davranış biçimi, konuşmalar ve müşteri olan diyolaglar hoş değil.

Bu yüzden cihazı alacak arkadaşlara en önemli tavsiyem cihazın montajını İstanbulda yaptırmaları olacaktır.

Hem düzgün hizmet alırsınız, hem paranızla istemediğiniz hitap biçimleriyle karşılaşmak zorunda kalmazsınız, hem de kafanız rahat eder.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cüneyt Bey öncelikle cihaz hayırlı olsun. Yaşadığınız sıkıntılar için de geçmiş olsun..
Sakıncası yoksa montajı nerede yaptığınızı buradan, özel ise özel mesajdan paylaşabilirseniz sevinirim. Fazlasıyla merak içinde kaldım açıkçası. Bir de Metin'in önerdiği yerde yaptırmadınız mı bu işi, kendiniz mi montaj yapacak bir yer buldunuz?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;241786
Cüneyt Bey öncelikle cihaz hayırlı olsun. Yaşadığınız sıkıntılar için de geçmiş olsun..
Sakıncası yoksa montajı nerede yaptığınızı buradan, özel ise özel mesajdan paylaşabilirseniz sevinirim. Fazlasıyla merak içinde kaldım açıkçası. Bir de Metin'in önerdiği yerde yaptırmadınız mı bu işi, kendiniz mi montaj yapacak bir yer buldunuz?

Cüneyt Hocam gibi bende de bazı problemler çıktı ama Ender Elektronik hızlı bir şekilde çözdü..Benim araçta (Sound System) anfi var..Bu yüzden kodlama da sıkıntı çıktı ürünü Ender Elektronik Metin Bey'e yolladım kodladı geldi..Skoda Servisinde montaj basit bir şekilde yapılabiliyor...

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;242233
Cüneyt Hocam gibi bende de bazı problemler çıktı ama Ender Elektronik hızlı bir şekilde çözdü..Benim araçta (Sound System) anfi var..Bu yüzden kodlama da sıkıntı çıktı ürünü Ender Elektronik Metin Bey'e yolladım kodladı geldi..Skoda Servisinde montaj basit bir şekilde yapılabiliyor...

Sanırım, bana da bu yol görünüyor.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2011, 16:35:00 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: akbilge;242856
Sanırım, bana da bu yol görünüyor.

ilk başta cihazçalıştı fakat ses çıkmadı sound systemden dolayı..sonra çözüldü..

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;241786

Cihazı EE Metin Bey'in önerdiği yere yaptırdım.

Daha önce de burada Fiscon montajı da yaptırmıştım.

SORUNUN ASIL KAYNAĞI HER ŞEYİN PARAYA DÖNÜŞTÜRÜLME ÇABASI.

Adam müşteriye hocam, sen diye hitap ediyor,

Üstelik arabayı parkederken kapının önünde bunların yeni kasa Passatları park halinde dükkanın önünde duruyordu, ben de bu aracın sağ tarafına park ettim.

Tam kapıyı açarken bir tane çalışan "yavaş" diye bağırdı.

Halbuki adamın kapısına arabamın kapısı dokunmadı bile.

Daha dükkana girmeden belli oldu aslında müşteriye olan tavırları.

Ender Bey, sorun piyasada bu işi yapan sınırlı sayıda yer olması, onların da bunun farkında olmasından kaynaklanıyor.

Bu işi yapanların hepsi birbirini tanıyor, birbirlerine müşteri gönderiyorlar.

Bu konuda sadece EE Metin Bey'i ayrı bir yerde tutuyorum,

Ki gerçekten işinin ehli ve çalışkan birisi.

Montaj yaptırılacaksa buraya gidilmeli,

EE'nin tavsiye ettiği yere değil.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;242857
ilk başta cihazçalıştı fakat ses çıkmadı sound systemden dolayı..sonra çözüldü..

Cihaz ilk takıldığında sistem değişikliği algılamayabiliyor,

Bir müddet sonra sıkıntı kendiliğinden düzeliyor.

Örneğin montaj sonrası kontağı açınca SuperB göstergesinde olan selamlama kayboldu, bir müddet sonra kendiliğinden geldi.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araba 16.000 km'yi geçti.

Araç 15.000 km'de iken bakımını Ankara Ata Skodada yaptırdım.

330 TL para ödedim bakım için.

Detayları fatura yanımda olduğu zaman yazarım.

Aracın hava filtresi, polen filtresi, yağı vs değişti.

Skoda Ataya sabah erkenden kahvaltı yapmadan gitmiştim,

İyi ki de öyle yapmışım,

Güze, demli bir çay, içi poğaça dolu bir tabak geldi,

İkram iyi arkadaşlar.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk bakıma 10000 de gitmek gerekmiyormuydu yoksa gece gece sayıları mı şaşırdım? Gerçi benim bir seneyi doldurunca anca 10000 olacak o zaman götürürüm. Bir de istanbul anadolu yakasındaki erya servisini nasıl bilirsiniz? oğuşlara gitmek istemiyorum nedense :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;243417
ilk bakıma 10000 de gitmek gerekmiyormuydu yoksa gece gece sayıları mı şaşırdım? Gerçi benim bir seneyi doldurunca anca 10000 olacak o zaman götürürüm. Bir de istanbul anadolu yakasındaki erya servisini nasıl bilirsiniz? oğuşlara gitmek istemiyorum nedense :)
Bakım aralığı dizel motorlarda da 15.000km'ye çıkarıldı.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;243443
Bakım aralığı dizel motorlarda da 15.000km'ye çıkarıldı.

benim ki benzinli ondan öyle aklımda kaldı sanırım. gerçi ben km ye bakmadan her sene bir kez götürürüm ekstra durum olmadıkça.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de ağustosa kadar aracımı 45bin bakımı için servise götürmem gerekecek. Ankarada tavsiye edeceğiniz servisler nerelerdir?

not: Aracın garantisi bitmiş durumda, illakide yetkili servis olmak zorunda değil.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafedip;243462
Ben de ağustosa kadar aracımı 45bin bakımı için servise götürmem gerekecek. Ankarada tavsiye edeceğiniz servisler nerelerdir?

not: Aracın garantisi bitmiş durumda, illakide yetkili servis olmak zorunda değil.
Artık yetkili servis olarak And'a gidiyorum ben, memnunum..
Zeki Ünaldı yetkili servisken bayağı bir övülüyordu, artık özel servis, oraya da gidilebilir..