škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb Sevenleri Ve Sahipleri Kulubü

Cuneyt · 891 · 364735

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
rica ederim. aracım henüz 5000 km de. ne kadar doğru sonuç verir bilmiyorum ama paylaşayım. şehir iiçinde 3-4 km mesafelerde kullanırken 7 lt civarı. kışın biraz daha fazla olabilir diye düşünüyorum. şehir dışında ortalama 130-140 km hızlarda kullanıyorum (aracın verdiği ortalam değil) yer yer 150 üstü ama daha az. yakıt 5.6-6.0 oluyor. bence yeterli. siz ne dersiniz?

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 30000'e yaklaşıyor, şu ana kadar bir problem yaşamadım. Yazılımsal sapıtmalar oluyor sadece. Mesela ayna, kilide uzun bastığım halde katlanmıyordu geçen gün, ayarı bilgisayarından kapattım tekrar açtım, düzeldi. Ben çok memnunum. Yakıt tüketimim şehir içi kışın 6.3, yazın 6-6.1 lt.

Çevrimdışı sarke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tayfun bey bence bu ağırlıktaki bir kasa ve o hızlar arası verdiğiniz yakıt değerleri megane 2 yle bie kıyaslanabilirki megane 2 dci dan supere geçmeyi düşünen biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim .Yazılımsal sapıtmalar her araçta olur eğer kronik değillerse. cevaplar için çok teşekkür ederim  hepinize hayırlı sürüşler .Aracı Allah nasip edersede alırsam bende izlenimlerimi burada paylaşırım . hepinize saygılar.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kenan bey şimdiden hayırlı olsun. 2005 yılından beri skodacıyım. inanın 3 skoda aracım ve hiç birinde sorun yaşamadım. sizde yaşamazsınız inşallah. superb e binin ve megana nasıl bindiğinizi sorgulayın. önce canınızın kıymetini bilip ona göre araç seçin .iyi geceler.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 42.000 km oldu, 2011 model.

2010 Aralık ayında trafiğe çıktı, aldığım dönemde işlerimin yoğunluğundan araç bayide 1 hafta yattı, aldıktan sonra da fazla kullanamadım, 2011 Ocak ayından itibaren de düzenli kullanıyorum.

Araçtan memnunum, şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım, aksine güzel bir konfor ve rahat sundu araç.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sakin kullanımda aracımda gördüğüm yakıt tüketim değerleri şunlar ;

Şehirler arası : 4.5 ile 5.0 litre arası, hangi aralığa yakın olacağı kullanıma göre değişir.

Şehir içi : 7.0 ile 7.5 litre arası, hangi aralıkta olacağı kullanıma, dur- kalk yoğunluğu ve trafiğe göre değişir. Çok fazla dur kalk yapılıyorsa aracın yakıt tüketimi çok artıyor, 9.0 lt'ye kadar çıkıyor.

Karma : 5.5 ile 6.0 lt arası, hangi aralıkta olacağı kullanım ve yukarda saydığım etkenlere göre değişir.

Aracımda sakin kullanımda gördüğüm değerler bunlar, agresif kullanımda bu değerlerin çok üstüne çıkılabiliyor.

Çevrimdışı sarke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu cüssede bu ağırlıkta bir araç için çok denilemez bu değerler sanırım .Bu arada Cüneyt bey bu şehir içi yakıt tüketimine chip tuning etkili olur mu? Bir çok forumda yorumlar ve düşünceler var ben aracın orjinaliyle oynanmasından yana değilim şahsen sizce?

Çevrimdışı sarke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayrıca bu yol sesi muhabbeti ne alemde ?Size göre araç yol sesini d sınıfı bir araca göre fazlamı alıyor yoksa  değerler sınıf ortalamlarında mı .

Çevrimdışı sarke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada Tayfun bey size teşekkür etmeyi unuttum  saygılar.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen dikkat ettim bence sınıfının ortalamasında biraz fazla yol sesi alıyor gibi geldi
benim aracımın km daha 500 yakıtı ortalama şehir içi 9-10 arası değişiyor

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: chook;364754
geçen dikkat ettim bence sınıfının ortalamasında biraz fazla yol sesi alıyor gibi geldi

Ben Passat B6'dan SuperB'ye geçtim. Yol sesi aynı.
Biraz da psikolojik bir durum bu. Önceden okuyunca böyle şeyleri kendini ona inandırır insan ve öyle algılar. Yol sesinin bir çok nedeni var, lastik v.b gibi. Aslında ciddi bir şekilde diğer araçlarla profosyonel bir yöntemde DB'sini ölçmek gerekir. Cep telefonu ile olacak iş değil.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2012, 10:26:58 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:) aslında katılıyorum form sitesinde yol sesi ile ilgli yorumları okuyana dek
yok sesi dikkatimi çekmemişti gerçi

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarke;364605
Bu arada Tayfun bey size teşekkür etmeyi unuttum saygılar.
rica ederim. ne biliyorsak paylaşalım. yaşasın skoda kardeşliği.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;364754
daha aracınız çok yeni. bu değerler şehir içinde normal.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarke;364603
Bu cüssede bu ağırlıkta bir araç için çok denilemez bu değerler sanırım .Bu arada Cüneyt bey bu şehir içi yakıt tüketimine chip tuning etkili olur mu? Bir çok forumda yorumlar ve düşünceler var ben aracın orjinaliyle oynanmasından yana değilim şahsen sizce?

Bende de orjinalcilik var fazlasıyla, aracımda olan ve sonradan eklettirdiğim her şey orjinal, fabrika çıkışı ile aynı olan aksesuarlar.

Öyle ki Fiscon Bluetooth cihazını orjinal fabrika çıkışı zannedip taktıran, sonra orjinal olmadığını anladığımda hemen söktürüp orjinalini taktıran biriyim.

Chip Tuning ile ilgili çok bilgim yok, ancak genel yorumlar ve eğilim bu uygulamanın başarılı olduğu ve aracın performansını arttırdığı yönünde.

Uygulamanın zararı var mı, yok mu bilinmez, kısa vadede zararı yok gibi görünüyor, uzun vade için bir şey söyleyemeyeceğim.

Sonuç olarak ; chip tuning bugün için benim de sıcak yaklaştığım ve yapmayı düşündüğüm bir uygulama değil önceki aracım 2.0 TDİ olmasına rağmen.