škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb Sevenleri Ve Sahipleri Kulubü

Cuneyt · 891 · 364279

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Abdullah ATEŞ bende suberb severlere katıldım. 2012 1.6 tdi elegance +prestij pak. sedefli siyah.
Ayrıca ailede bir tanede 2007 skoda fabia 1.4 tdi sedan mevcut.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlarım passat 2010 aracımı mpı motor 2011 tsı elegance ile takas ederek aranıza katıldım...superBir  aşkım oldu

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;459983
Değerli arkadaşlarım passat 2010 aracımı mpı motor 2011 tsı elegance ile takas ederek aranıza katıldım...superBir  aşkım oldu

Savaş Bey hoşgeldiniz.:wlc:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;460023
Savaş Bey hoşgeldiniz.:wlc:

Merhaba nasılsınız ? :)

Uzun süre sonra foruma bir göz atayım dedim ilk sizi gördüm. SuperB ile devam mı ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;460365
Merhaba nasılsınız ? :)

Uzun süre sonra foruma bir göz atayım dedim ilk sizi gördüm. SuperB ile devam mı ?

Merhaba. Aynen devam ediyorum, bu piyasa fiyatlarıyla da bayağı bir süre devam ederim gibi görünüyor.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;460387
Merhaba. Aynen devam ediyorum, bu piyasa fiyatlarıyla da bayağı bir süre devam ederim gibi görünüyor.

Haklısınız araç fiyatları çok uçuk artık.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

Değerli dostlar;  yaklaşık 200 km'lik Skoda Superb kullanımının ardından ne kadar isabetli bir karar verdiğimi ve superb ile ciddi bir aşk yaşadığımı belirtmek isterim...

2010 model 1.6 mpı Passat aracım ile 1.4 TSI Elegance 2011 Full (deri koltuk ve sunroof dahil) takasımız öncelikle ticari olarak çok önemli avantajlar ortaya çıkardı...

1 - Çok az bir fiyat farkıyla yeni teknoloji ve çok daha seri bir motora geçiş yaptım... (ayrıca yaklaşık %20 civarında daha az yakıyor MPI motora göre ilk izlenimlerime dayanarak)

2-Süspansiyonlarda bir tık daha iyi Superb...

3-Vites geçişlerinde yine bir tık daha yumuşak..

4-Yaklaşık 12 + donanıma sahip olmam ve bunların sürüş zevkimi 3 e katlaması çok hoş...

5- Arka bölümdeki genişlik çok net...

6-Twindoor özelliği çok hoş...

Kısacası daha konuşacak çok özellik var...Fakat ikinci elde benim aracın yaptığı primi bir daha hayatımda göremem 4.5 yıl önce 41 liraya aldığım aracı takasta 45 liraya sattım...MPI motorun yüzde yüz lpg uyumu nedeniyle (ben lpg li kullanmıyordum...)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;460861
Merhaba;

Değerli dostlar; yaklaşık 200 km'lik Skoda Superb kullanımının ardından ne kadar isabetli bir karar verdiğimi ve superb ile ciddi bir aşk yaşadığımı belirtmek isterim...

2010 model 1.6 mpı Passat aracım ile 1.4 TSI Elegance 2011 Full (deri koltuk ve sunroof dahil) takasımız öncelikle ticari olarak çok önemli avantajlar ortaya çıkardı...

1 - Çok az bir fiyat farkıyla yeni teknoloji ve çok daha seri bir motora geçiş yaptım... (ayrıca yaklaşık %20 civarında daha az yakıyor MPI motora göre ilk izlenimlerime dayanarak)

2-Süspansiyonlarda bir tık daha iyi Superb...

3-Vites geçişlerinde yine bir tık daha yumuşak..

4-Yaklaşık 12 + donanıma sahip olmam ve bunların sürüş zevkimi 3 e katlaması çok hoş...

5- Arka bölümdeki genişlik çok net...

6-Twindoor özelliği çok hoş...

Kısacası daha konuşacak çok özellik var...Fakat ikinci elde benim aracın yaptığı primi bir daha hayatımda göremem 4.5 yıl önce 41 liraya aldığım aracı takasta 45 liraya sattım...MPI motorun yüzde yüz lpg uyumu nedeniyle (ben lpg li kullanmıyordum...)

Araçla ilgili izlenimleriniz tahmin ettiğim gibi olmuş.:)

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir bilgi daha vermek isterim...Uzun dönem 1.6 MPI kullanmıştım (passat) şu anda elde ettiğim verilere göre

Şehiriçinde 1.6 MPI ile 9 litre harcarken aynı güzergah ve yolda TSI ile 8 litre harcadım

Şehirdışında ise 1.6 MPI ile 7 litre harcarken yine TSI ile 6.2 litre ortalamam var... hiç yabana atılmayacak bir farkı ortaya çıktı...

Yalnız turbo devreye girince bir parça daha motor sesi yükseliyor MPI göre...ama düşük hızlarda (100 km'ye kadar) ve rölantide, TSI çok daha sessiz.... Yalıtım konusunda daha net bir karşılaştırma yapamadım.... Fakat arkada oturan yolcularla artık iletişimim sona erdi....Arka koltuklardan dolayı hep uyuyorlar (rahatlıktan) :)

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımızın sıfırı ile ikinci el arasında korkunç fiyat farkı var... Diğer araçlarda bu boyutta değil... örneğin 2011 tsi elegance full ekstralarla birlikte 51-53 bintl iken ( 40-60 bin km arası) sıfırının 75 bini geçmesi büyük bir uçurum oluyor...uzun kullanım düşünen kişilerin bu hesabı iyi yaparak şu anda yaşanan ikinci el avantajı kullanmalılar... bu detaya tekrar dikkat çekmek istedim... skoda markasına karşı kemikleşmiş negatif algı biz kullanıcılara yarıyor... birde daha önce siyah renkten ne çekmişim...şimdi araç bir ay yıkanmasa kirlenmiyor....

Çevrimdışı 06smmm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
önceden octavyaciydim şimdi süperb ci olarak araniza geldim 2011 elegance prestij paket hatasiz 43000km de araç aldim....

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06smmm;463598
önceden octavyaciydim şimdi süperb ci olarak araniza geldim 2011 elegance prestij paket hatasiz 43000km de araç aldim....

Hayırlı olsun üstad doğru seçim Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı Tuhraser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Ocak ayında 2010 model Skoda Superb 1.4 TSİ aldım.Araç 88000 de kışın çıkarmadığı sesleri çıkarıyor..Araç sabahları ilk çalıştırmada yani cold start ta 1200 devir ile çalışmaya başlayıp 1 dakika sonra devir 800'e iniyor,bunu yapması normal. Fakat ilk çalıştırmada motordan 3-4 saniyelik bir metal sesi geliyor.30 saniye boyunca da egzozdan pat pat diye sesler geliyor.1 dakika sonra devir 800 e düşüyor. Sesler kesiliyor. Motordan ve egzozdan gelen sesler normal mi? Sizin TSİ araçlarınız sıcak havada devirli çalışıyor mu? 2. videoda egzoz sesi daha iyi anlaşılıyor.
1.video da motorda ilk marşa basmada gelen ses daha belirgin.
1.video http://www.youtube.com/watch?v=IOY6rqhy62A
2.video http://www.youtube.com/...Cj-GUk&feature=youtu.be

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk çalıştırmada böyle yapması normal, :) çok tatlı homurdanıyor bana göre tabi. Benim aracım da 98.000'de eskisinden dediğiniz gibi daha fazla homurdanıyor doğru ama bu bir problem değil. Ses kaynağı daha çok egzoz fark ettiyseniz.