škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.6 TDi DSG yakıt tüketimim!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onyx6575

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar foruma yenı uye oldum
bnde 2009 1,6 crdi 1 30 var
esımle beraer kullanacagız dıye aldım ama
duz vıtes sebebı ıle esım kullanamadı
yıllık yaklasık 10 000 km yapıyoruz o yuzden 1,4 tsi dsg octavıa dusunuyoruz ancak yakıt tuketımı bır soru ısaretı bu konuda yardımcı olabılırmısınız

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;209064
Kısa mesafe kullanımı, özellikle de dizel motorlarda, tüketimin fabrika verileri civarına gelmesini kesinlikle engeller.

:+1:dizel motor gec ısınıyor, ısınana kadarda normalden fazla yakıyor,

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onyx6575;210745
arkadaslar foruma yenı uye oldum
bnde 2009 1,6 crdi 1 30 var
esımle beraer kullanacagız dıye aldım ama
duz vıtes sebebı ıle esım kullanamadı
yıllık yaklasık 10 000 km yapıyoruz o yuzden 1,4 tsi dsg octavıa dusunuyoruz ancak yakıt tuketımı bır soru ısaretı bu konuda yardımcı olabılırmısınız

hosgeldiniz, benzinli ne olursa olsun yakar, benzinli km de 300 tl yakıyorsa, dizelde 200 tl yakar, hesap ortada, dizel alırsan yılda 1000 tl kardasın,

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerler yeni motor ve kullanıcı açısından gayet güzel. Araçla birbirinize iyice alışınca ve bir 10000'i devirince gerçekten çok tatlı sonuçlar alacaksınız. Bu arada 1.6 CR motor bu kasaya cuk diye oturmuş hele fabia için on numara diyebiliriz.
Kazasız belasız sürüşler dilerim.
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
teşekkürler arkadaşlar 2. yakıt bilgilerimide haftasonu paylaşacam
iyiki dizel almışımmmmm

Çevrimdışı yajup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 16 şubatta Octi A5 TDI DSG aracımı aldım. 3 aylık izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Arabayı Ankarada Ata plazadan aldım ve derhal fulldedim zaten yol bilgisayarı 5 km. kaldığını gösteriyordu. 2-3 gün şehir içi kullanımından sonra Önce Afyona oradan da Balıkesire geldim. Yol müsade ettiği sürece 120 Km/sa ve CC ile geldim. Geldiğimde çeyrek depodan biraz fazla kalmıştı. Bana çok fazla yaktı gibi geldi. Neyse bu tarihten itibaren genelde şehir içi (Balıkesir) kullanımda 2 depo daha bitirdim. Son olarak 2 hafta önce depoyu fulledim, sayacı sıfırladım. Önce hafta sonu günü birlik Bursa'ya gidip geldim. Sonra hafta içi şehir içinde kullandıktan sonra hafta sonu Edremit, Akçay tarafına gittim. Tekrar hafta içi şehir içinde kullandıktan sonra Afyon'a gitmeye karar verdim. Özellikle yakıt almadım tam depoyla ne kadar gidecek bende merak ediyordum. Neyse Afyon'a 30 Km. kala yakıt almak zorunda kaldım. Sayaçta 1035 km. yazıyordu. Yol bilgisayarında ise kalan menzil 25 km. idi ancak riske girmemek için yakıt aldım. Genel sürüş özelliği ise 100-120 aralığındaydı. Afyondan Dönerken tekrar yakıtı fulledim. 460 km. geldim, aracın yol bilgisayarında kalan menzil 760 km. yazıyordu. Tabi ki şehir içi kullanımda bu rakam azalacaktır. Ancak araç şuanda 3800 km. de denildiği gibi 10.000 i geçince sanırım 1300 km. menzili çok rahat bulacaktır. Son yolculuğumda 5.0 l/100 km. ortalama yaptım. Saygılarımla.