škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ayıplı malı iade etmek istiyorum...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 ay önce köşe koltuk takımı satın almıştım şirketin yakınındaki komşu! bir mağazadan..Neyse ısrarla showroom ürünü olmasın dedim..3 ay sonra yani geçen cumartesi ürün geldi..Ama ne göreyim..Üründe yırtıklar mevcut..Koltuktaki kol dayama yerlerindeki beyaz deri kısımlarda kirlenmeler mevcut..Puf üzerindeki kısımda kirli kirli..

Hemen telefon ettim...Hatta yanına gittim.Düşündü taşındı, yanındaki bayan "silin geçer"!! bile dedi..Gerekli açıklamayı yaptım.:sopa: Uff puff yine adam tutup aldıracağım falan filan..Tamam dedi ben seni arayacağım..Bugün veya yarın almasını bekliyorum..

Şimdi belki o satıcı aklından o ürünü tamir edip göndermek geçiyordur.Ancak ben tamamıyla iade almasını bekliyorum..Ve ödediğim senetleri geri almak istiyorum..

Ben bir esnaf olarak, satışçı olarak, şirket olarak böyle bir değişim isteğinde kullanılmamış olan bir ürünü iade olarak alıyorum sorun etmeden.Ayrıca eğer sorunlu bir mal ise sıkıntısız çözebiliyorum..

Şimdi mobilya sektöründe bu durum nasıl işliyor? Aynı tüketici hakları bunda da geçerli mi ?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bildik bir marka mı? Değişime yanaşırlar bence ilk başta, iade hoşlarına gitmez. Ama resmi olarak hakkın baki.

Hatta sakın ürünü elleme, uygulama yapma, foto çek bol bol lazım olur.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;207353
Bildik bir marka mı? Değişime yanaşırlar bence ilk başta, iade hoşlarına gitmez. Ama resmi olarak hakkın baki.

Hatta sakın ürünü elleme, uygulama yapma, foto çek bol bol lazım olur.

Bilindik markalardan değil, hatta markası yok..Bellona, istikbal gibi bir marka değil.İnegöl üretimi bir mamül.. Hiç dokunmadım ürüne..Öylece duruyor..Foto çektim yırtık yerlerini..

Elbette değişim yapmak isterler..Ama hislerimde yanılmam o adam tamir ettirirde yollar.Güvenim kalmadı..Zor olacak belki ama para iadesi yaptıracağım o zaman..İnsan gibi konuştum.Eğer olmazsa farklı bir yol da deneriz..:sopa:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Gizli bir yere çentik at ;)

Baktın iflah olmayacaklar MyBaba devreye girer  :aman:

Çevrimdışı emr82

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mağaza sahibine, ben kullanılmamış ürün için size x tl ödeme yaptım dersiniz, ve yeni ürün size gelmeden önce mağaza deposunda görmek istediğinizi söylersiniz kendisine.

Ben zamanında markalı bir mağaza işlettim. Teşhir ürünüde olsa fabrikaya iade edemezdim, sadece yırtık sökük vb. durumda ücretsiz onarımını yaptırırdım, fakat bu sadece markalı üründe geçerli, sizinki inegöl imalatı olan spot bi ürünse aldığınız mağazanın onu iade etmesi zaten mümkün değil, fakat sonuç itibariyle siz kullanılmamış ürün için bir bedel ödediğiniz için mağazanın size kullanılmamış ürün göndermesi gerekli, bu durumu kendilerine anlatın ve yeni ürünü kesinlikle mağaza deposunda görün ve ondan sonra evinize sevkini isteyiniz.

Diyosanız ki markalı ürünler teşhir ürünlerini napıyor; Ürünleri artık sergilemek istemediğimiz zaman yada yenisinin üretimde olmadığı zamanlar, müşterilere teşhir ürünü için çok uygun bir fiyat verirdik, çoğu zaman alış fiyatımızın altında. müşteri kabul ederse ürünü orada incelemesini isterdik, sonra güzel bir paketleme sonrası sevk edilirdi.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;207368
Gizli bir yere çentik at ;)

Baktın iflah olmayacaklar MyBaba devreye girer  :aman:

Değişim istemiyorum o yüzden öyle bişey yapmayacağım..aklıma geldi ama öyle yapsam mı dedim ama kesin karar verdik almayacağız ordan bir ürün...

mybaba, mykayınpeder, hepsi bekliyor :knp:

Alıntı yapılan: emr82;207373
Mağaza sahibine, ben kullanılmamış ürün için size x tl ödeme yaptım dersiniz, ve yeni ürün size gelmeden önce mağaza deposunda görmek istediğinizi söylersiniz kendisine.

Ben zamanında markalı bir mağaza işlettim. Teşhir ürünüde olsa fabrikaya iade edemezdim, sadece yırtık sökük vb. durumda ücretsiz onarımını yaptırırdım, fakat bu sadece markalı üründe geçerli, sizinki inegöl imalatı olan spot bi ürünse aldığınız mağazanın onu iade etmesi zaten mümkün değil, fakat sonuç itibariyle siz kullanılmamış ürün için bir bedel ödediğiniz için mağazanın size kullanılmamış ürün göndermesi gerekli, bu durumu kendilerine anlatın ve yeni ürünü kesinlikle mağaza deposunda görün ve ondan sonra evinize sevkini isteyiniz.

Diyosanız ki markalı ürünler teşhir ürünlerini napıyor; Ürünleri artık sergilemek istemediğimiz zaman yada yenisinin üretimde olmadığı zamanlar, müşterilere teşhir ürünü için çok uygun bir fiyat verirdik, çoğu zaman alış fiyatımızın altında. müşteri kabul ederse ürünü orada incelemesini isterdik, sonra güzel bir paketleme sonrası sevk edilirdi.

Kesin iade de nasıl bir yöntem izleyelim ?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı emr82

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;207388

Kesin iade de nasıl bir yöntem izleyelim ?

Kesin iade için ilk planda mağaza sahibiyle ürünü almak istemediğinizi belirtirsiniz, bu durumda mağaza sahibinin kişiliği çok önemli, isterse ödemelerini sana iade eder olur biter, aksi durumda iade almak yerine yeni ürün göndermek isteyebilir, bu durumda sizde tüketici haklarına başvurabilirsiniz, eğer süreler değişmediyse mağaza kanalıyla satın alınan ürünlerde fatura tarihi itibariyle 30 gün, internet kanalıyla alınan ürünlerde 7 gün gerekçe göstermeden ürün iadesi yapma hakkınız var.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan geçmiş olsun.
Gözünü korkutmak istemem ama, Markalı bir ürün olsaydı işin daha kolay olurdu.
Bence hemen tüketici hakları ile ilgili yere müracaatını yap ve adamlara da bahset.
Ben de bir kaç defa böyle olaylar yaşadım. Her defasında ürün eve gelmeden, kontrol etmeden parayı vermeyeceğim, senet imzalamayacağım, kredi kartına taksit yapmayacağım dememe rağmen, gene de böyle hatalar yapıyoruz.
Aslında en güzeli, mal eve, para dükkana şartını koyup, o şekilde alışveriş yapmak.
İşine gelirse verir işine gelmezse vermez. Diğer türlü kendi paramızla rezil olup, canımız sıkılıyor.

En son, ......' dan değerli taşlardan oluşmuş % 75 indirimli teşhir malı 2 adet avize aldık.(1090 tl /11 taksit)
Eve geldi Hanımın hastahane işleri nedeniyle paketi açamamıştık.
2 gün sonra açtık ki ne görelim.
Paketleme ve nakliye nedeniyle haşat ,, hemen resimlerini çekip, elektronik ortamda gönderdim. Ayrıca güzel bir dilekçe ile  hem yazılı hem de sözlü müracaatımdan sonra,,resimleri de görüp, ikna oldular.
Fakat Avizeleri gelip almaları 1 haftayı buldu. Tabii o süre içerisinde salonun ortasında duruyorlar (elleyemiyoruz bizden kaynaklı bir şey olmadığını ispatlamak için) o halini düşünün bir yandan .......hanım ameliyat olmak için hastahaneye yatacak ....falan ..
bu arad da bir taksitini de ödedik...
kötü günlerdi....

neyse aldılar ve iadeyi yaptılar. Şimdi her ay hesap extrasini kontrol edeceğiz.
Bize yaşatılanlar istemiyerek de olsa kötüydü, paramızla rezil olduk... Bu  şekilde  son alış verişim olacak inşallah....
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

hasan

• Ziyaretçi
Markalı markasız olsun fark etmez değiştirecekler başka yolu yok Gökhan.Bence iyi olmuş İnegöl malı aldığın.Ben bile yazın geleceğim o taraflara bi gezeceğim İnegöl ü ve mağazalarını.Memleketinde kalmış bir de paran.DEğiştirirler için ferah olsun.

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
off bu satıcılar gökhan bey bence hiç uğraşmayın hemen tüketici derneklerine başvurun ordan bi dilekçe ile mallarını geri almaları husuusnda bi mektup yazıcaksınız cevap gelirde alırız derlerse ok. ama cevap gelmez yada olumsuz bi durumla karşılaşırsanız tüketici derneğinde hazırlanan dosya ile bağlı olduğunuz kaymakamlığın tüketici mahkemesine gider orada hakem heyetinin kararı ile senetlerinizi boşa çıkarabilirsiniz e mecburen bu sefer almaya gelirler.
anladığım kadarıyla güvenilmez insanlar siz zaman kaybetmeyin.

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu akşam mybaba ile görüşmeye gidiyoruz, alacağız dediler ama biz istiyoruz ki yarın hemen alsın..Gelişmeleri yazarım...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

efe_38

• Ziyaretçi
gökhan abi söylediklerine bakılırsa adamlar para iadesini bırak ürünü değiştirmeyecekler gibi,mobilya sektöründe baya kaldığımız için söylüyorum senin aldığın ürün üstünde oynama yaparlar veya bir ihtimal başka birşeyler değiştirirler...

para iadesi ise böyle esnaflarda vs. zor olur baktınız bir çare yok insan gibi anlaşma yolundan çıkıp daha farklı yöntemlere baş vurun o zaman etkili olabilir :)

allah kolaylık versin

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;207490
gökhan abi söylediklerine bakılırsa adamlar para iadesini bırak ürünü değiştirmeyecekler gibi,mobilya sektöründe baya kaldığımız için söylüyorum senin aldığın ürün üstünde oynama yaparlar veya bir ihtimal başka birşeyler değiştirirler...

para iadesi ise böyle esnaflarda vs. zor olur baktınız bir çare yok insan gibi anlaşma yolundan çıkıp daha farklı yöntemlere baş vurun o zaman etkili olabilir :)

allah kolaylık versin
Malla oynamamaları için yeni malı getirin diğerini götürün demek mantıklı o zaman

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aksam gittim tekrar görüştüm.Güzelce konuştum.Diyecek laf bırakmadım.Tamam Cumartesi parani vereceğim dedi.Bakalım göreceğiz,.....
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP