škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Elveda st dostlari

fenomen · 47 · 12059

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;212776
Eğer nedenleri, çok ciddi araştırmalarla ve somut verilerle ortaya konursa çok önemli bir kaynak bile olabilir bu kitap.
Hep düşünmüşümdür zaten; İslamiyet bir tanedir ama niye biri namazı öyle kılıyor da diğeri böyle kılıyor diye. Eğer ciddi ciddi bunlara açıklık getirecek bir kitap olacaksa, ilk müşterisi ahan da burada kanımca.

Not : Kuvvetle muhtemeldir ki kitabın taslakları bilgisayarda yazılacak. Aman diyeyim dakika başı yedek almayı unutma.:wnk:
:ok::+1:

Alıntı yapılan: Sertan_c;212893
google da aratırsanız 120.000 den fazla sonuç çıkıyor...
yani yeterince kaynak hali hazırda el altında var...
çok çok önemli islam alimlerinin daha önce yazılmış "ansiklopedi"leri var,
zaten söylenen de kitaba sığmayacağı, ciltlerce ansiklopedi yazmak gerektiği...
forumda her zaman söylendiği gibi "arama" yı kullanın yeter :)
Sertan bey mevzu google'dan konu bulmak veya kaynak aramak değil.Konu bir konu hakkında kim ne demiş,ne söylemiş,kaynakları nedir,görüşleri işkembeden sallamak mı yoksa oturaklı,ayağı yere sağlam basan dengeli,kendi içinde tutarlı mı değil mi bunları araştırmak ve bunları aynı başlık altında toplamak, bir konu hakkında araştırma yaparken farklı kişiler neler söylemiş bunları değerledirmek ve en sonunda okuyucuya  kararını vermede yardımcı olmaktır.Yoksa okuyucuların kafasını karıştırmak değil farklı görüşleri aynı eserde buluşturmak,bunu yaparkende kim hangi yazar neye dayanarak böyle bir sonuca vardı,bunları göstererek okuyucuyu aydınlatmak,hepsi bu.
Bir mesaj yukarda ki yazdıklarını dikkate alacağım kuşkusuz,ama burda yazılanlar gibi hemen baskıya verecek halimiz yok,bunlar bir sürü elemelerden geçecek,krıtikleri yapılacak,imla ve cümlelerde sorunlar giderilecek,başvurulan yazarların/ilahiyatçıların kendilerine başvurularak son görüşleri alınacak.
Ayrıca sertan bey, islam dünyasında herşey ve son söz söylenmiş değildir bunu bende yapmıyacağım benden sonrakilerde son olmıyacak.Hayat durmadan akıyor süreç herdaim işliyor ve işlemeye de devam edecek.Biz bu sürece ufak bi katkıda bulunmak istedik o kadar.Yoksa yeni bir içtihadda bulunacak değilim zira bu beni aşar.
Sertan bey, ayrıca eleştirileriden dolayıda son derece müteşekkir olduğumu söylemeliyim.Tenkidleri ve eleştirileri severim bu beni doğruya götürecektir,zira yanılmıyan tek varlık Allah'tır.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2011, 15:08:44 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berfin.meb;212112
Sanırım haberiniz yok sayın octaviaman.
Sayın irfan artık bütün imzaların olmayacağını forumda söyledi.
Yani bu size özgü bir durum değil.
İmzasız profil balkonsuz eve benzer...Güzelim imzam yokolmuş, yeni farkettim...:(
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)