škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu Hata Kodunu İlk Kez Görüyorum..!! Yardım..!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar a5 kasa aracımda yanan motor ikaz lambasının sebebini öğrenmek için aracı bugün cihaza bağlattım. verdiği hata mesajı "sağ silecek motoru kontrol modülü" diye mesaj çıktı. oysa hem ön hemde arka silecekler fıskiyeleriyle beraber gayet güzel çalışıyor, ayrıca kontrol ettik silecek motoru 1 tane, yani sağ-sol olarak ayrı ayrı motor filanda yok..!! bu hata nedir anlayan yada bileniniz varmı.. son olarak aracımda ters giden veya çalışmasında değişiklik olan hiçbirşey yok.. herşey gayet güzel, aracın verdiği hata mesajı hariç yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 00:05:47 Gönderen: octavia5 »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sorun motorda değil rölesinde sanki, zira kontrol modülü diyor, motorun kendisini işaret etmiyor.

Silecekleri stop haldeyken dikip kaldırmaya yarayan bir mekanizma var, onda sorun olabilir.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
irfan hocam silecekleri çalıştırıp denemiştim ama bak şu son söylediğini denememiştim. arabada unuttuğum telefonumu almaya gitmeye üşeniyordum, bu bahanesi olsun gidip onada bakayım bari :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Test etmek için kontağı açın, sonra kapatın. 20 saniye içinde silecek kolunu 1 kez aşağı bastırın, servis konumuna gelmesi lazım sileceklerin. Sanırım bu şekildeydi  ;)

Eğer bu da çalışıyorsa arıza ışığını sildirin, kafası karışmış olabilir.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
silecek kollarını değiştirirken yapıyordum o şekilde ok.. 3 kez sildirdim hata mesajını ama her kontağı kapatıp açışımda lambayı yaktı yine maalesef.. neyse artık şimdi çıkıp arabadan hem telimi alayım hemde bu şekilde bir kontrol edeyim.. paylaşırım birazdan zaten teşekkürler ;)

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
irfan hocam baktım şimdi.. silecek kollarını servis konumuna aldım.. ondada problem yok.. yarın birde yağmur sensörünün üzerine su döküp deniycem.. acaba yağmur sensör algılayıcısında mı problem var diye.. kapalı garajda şimdi denemek istemedim akşam akşam cama su dökerken güvenlikçiler kameradan görüp madara olmayalım sonra :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaw yeni konu açmak istemedim gereksiz yere bu a5 octilerin mpi motorlulari kaç kg ağırlık olarak 1400kg varmı
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;211734
irfan hocam baktım şimdi.. silecek kollarını servis konumuna aldım.. ondada problem yok.. yarın birde yağmur sensörünün üzerine su döküp deniycem.. acaba yağmur sensör algılayıcısında mı problem var diye.. kapalı garajda şimdi denemek istemedim akşam akşam cama su dökerken güvenlikçiler kameradan görüp madara olmayalım sonra :)

Bu kadar kafanıza takmayın geçici arızada olabiliyor beyinde 1 ay sonra bir daha bağlatın eğer arıza yoksa sorunda yok demektir :ok:

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu hata kodunu ilk kez görüyorum yerine, buhata kodunu ilk kez görüyorum yazmışsınız bende buhata nedir acaba diye 15 dakikadır düşünüyorum, neyse allahtan mesajı okuyunca iş kendiliğinden çözüldü. :++::++::++::++::++:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;211773
Bu hata kodunu ilk kez görüyorum yerine, buhata kodunu ilk kez görüyorum yazmışsınız bende buhata nedir acaba diye 15 dakikadır düşünüyorum, neyse allahtan mesajı okuyunca iş kendiliğinden çözüldü. :++::++::++::++::++:

dostum ben konuyu açtıktan en fazla 5 dakika sonra farkedip başlığı düzeltmiştim ama forum nedense o başlığı ilk açtığım şekliyle bırakıyor.. hatta bu konu başlığı altında birinci mesajımın hemen üst tarafındaki konu başlığına bakarsanız farkedebilirsiniz ;)
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 00:06:30 Gönderen: octavia5 »

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;211767
Bu kadar kafanıza takmayın geçici arızada olabiliyor beyinde 1 ay sonra bir daha bağlatın eğer arıza yoksa sorunda yok demektir :ok:
çok doğrusun bunun gibi saçma sapan geçici bir kaç arıza daha verip düzelmişti bir zamanlar.. arabayla inatlaşıp pes edene kadar beklemek en iyisi herhalde :)

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;211761
yaw yeni konu açmak istemedim gereksiz yere bu a5 octilerin mpi motorlulari kaç kg ağırlık olarak 1400kg varmı

1459 kg

Çevrimdışı alpino

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: my_lord;212667
1459 kg

oha :confused: faceliftler makyajsızlardan 100-150 kg daha mı ağır :eek:
benim bildiğim 1300-1350 kg arası.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;211706
Sorun motorda değil rölesinde sanki, zira kontrol modülü diyor, motorun kendisini işaret etmiyor.

Silecekleri stop haldeyken dikip kaldırmaya yarayan bir mekanizma var, onda sorun olabilir.

Biraz daha açıklarsan sevinirim İrfan Hocam, kaç seferdir aracı yıkarken silecekleri dikmeye çalışıyorum ama nafile! kazık gibi.

Bende kontağı açıp silecek kolunu aşağı çekip silecekler camın ortasındayken tekrar kontağı kapatıyorum. Ondan sonra silecekleri havaya dikiyorum.

Kontağı aç kapa yapmadan mümkünatı var mı?:(

Alıntı yapılan: lrfan;211720
Test etmek için kontağı açın, sonra kapatın. 20 saniye içinde silecek kolunu 1 kez aşağı bastırın, servis konumuna gelmesi lazım sileceklerin. Sanırım bu şekildeydi ;)

Eğer bu da çalışıyorsa arıza ışığını sildirin, kafası karışmış olabilir.

Servis konumu nedir?
« Son Düzenleme: 29 Mart 2011, 23:53:11 Gönderen: dgca »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgca;213560
Biraz daha açıklarsan sevinirim İrfan Hocam, kaç seferdir aracı yıkarken silecekleri dikmeye çalışıyorum ama nafile! kazık gibi.

Bende kontağı açıp silecek kolunu aşağı çekip silecekler camın ortasındayken tekrar kontağı kapatıyorum. Ondan sonra silecekleri havaya dikiyorum.

Kontağı aç kapa yapmadan mümkünatı var mı?:(

Servis konumu nedir?
Beşinci mesajda kontağı açmadan nasıl dik konuma getirileceği var:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=98648