škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia-Jetta-Superb

tamirer · 32 · 12573

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba..yazın yeni bir araba alacağım ve bu yüzden de aylardır araştırmalar yapıyorum..en son toyota avensis alıp sıralı sistem taktırmaya karar vermiştim eşim vazgeçirdi beni.o kadar para verip de tüplü arabaya mı bineceğiz diye.geçen gün mersin skoda bayii 4k otomotive gittim ve skodaları inceledim.ve  son üç şıka kadar indirdim ihtimalleri.

1- skoda superb :
şahane bir araba.oturaklı,konforlu,dizeli alacağım için çok az yakıyor,malzeme kalitesi şahane.ama beni korkutan tarafı acaba çok mu büyük bir araba?

2- skoda octavia:
superb'e göre daha derli toplu bir araba.elegance modelini alacağım için çok şık ve dopdolu bir araba.

3- yeni jetta tdi comf. :
çevremdeki herkde eğer 50 bin üzerine çıkacaksan vw bak diyor. yeni jettayı çok beğeniyorum ama 54 bin verip comfort bir jetta almak kafamı karıştırıyor.

sonuç olarak herkes vw dururken skoda alma,satarken zorlanırsın diyor.ayrıca skodaların orasından burasından ses gelme şikayetleri varmış.ufak tefek ama can sıkıcı seslerden. karar veremiyorum..lütfen yadım edin yorumlarınızla.
saygılar.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle kararınız ne olursa olsun,hayırlısı olur inşallah.
Öncelikle ben olsam,sizinde dediğiniz gibi 54 bin tlyi Jettaya bağlamam.
Superb büyük diyorsanızda,Jetta sınıfındaki Octavia tam size göre.
Ben Octaviya yoğunlaşmanızı öneririm :)

Ses şikayetleri felanda tamamen fasafiso.
Jetta=Octavia denebilir hatta.O konularda her araç ufak tefek sıkıntılar yapacaktır ancak servis hallediyor.

Çevrimdışı alpino

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam bir octavia kullanıcısı ve jettaya'da binmiş birisi olarak sana şu yorumları yapayım.

her ne kadar can arkadaşımız octavia gürültüsü için fasa fiso dese de ben 500 tl verip ziebart'a ses yalıtımı yaptırdım gene de bi halta yaramadı. yol sesi komple içerde. 140'ı geçince aynalardan gelen rüzgar sesi nedeniyle cam aralık sanıyorsun. motor sesi yönünden şikayetim yok zira hoşuma gidiyor. ama şikayetçi olduğum seslere servisinde yaptığı bişey yok.

donanım olarak elegance octavia kendinden daha üst markaların sunduğundan daha fazlasını sana sunar. milleti bol bol kıskandırabilirsin. malzeme kalitesi jetta ile aynıdır ve yeterince kalitelidir. ama 1 yılın sonunda kapı fitilleri her kasisten geçtiğinde gıcırdamaya başlar genelde. bunu da silikon bazlı spreyler ile giderebilirsin.

bu sesler jetta'da yok. çok daha sessiz bir araba. üstelik yeni kasası gerçekten çok güzel oldu. unutma ki VW Skoda'nın üst markasıdır.

eğer comfort jetta seni tatmin edecekse donanım olarak bence jetta al. alabileceğin superb'in de donanımını incele. sonuçta superb amiral gemisi olarak çıktığından alt donanımda bile çok özellik sunabiliyor. ama dediğin gibi büyük bir araba. üst donanımını alabilirsen bu araçta otomatik park sistemi var ki geri park manevrasını senin yerine yapabiliyor.

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpino;212218
hocam bir octavia kullanıcısı ve jettaya'da binmiş birisi olarak sana şu yorumları yapayım.

her ne kadar can arkadaşımız octavia gürültüsü için fasa fiso dese de ben 500 tl verip ziebart'a ses yalıtımı yaptırdım gene de bi halta yaramadı. yol sesi komple içerde. 140'ı geçince aynalardan gelen rüzgar sesi nedeniyle cam aralık sanıyorsun. motor sesi yönünden şikayetim yok zira hoşuma gidiyor. ama şikayetçi olduğum seslere servisinde yaptığı bişey yok.

donanım olarak elegance octavia kendinden daha üst markaların sunduğundan daha fazlasını sana sunar. milleti bol bol kıskandırabilirsin. malzeme kalitesi jetta ile aynıdır ve yeterince kalitelidir. ama 1 yılın sonunda kapı fitilleri her kasisten geçtiğinde gıcırdamaya başlar genelde. bunu da silikon bazlı spreyler ile giderebilirsin.

bu sesler jetta'da yok. çok daha sessiz bir araba. üstelik yeni kasası gerçekten çok güzel oldu. unutma ki VW Skoda'nın üst markasıdır.

eğer comfort jetta seni tatmin edecekse donanım olarak bence jetta al. alabileceğin superb'in de donanımını incele. sonuçta superb amiral gemisi olarak çıktığından alt donanımda bile çok özellik sunabiliyor. ama dediğin gibi büyük bir araba. üst donanımını alabilirsen bu araçta otomatik park sistemi var ki geri park manevrasını senin yerine yapabiliyor.

çok teşekkür ederim..sanırım jetta alacağım..herkes aynı şeyleri söylüyor

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yunus Emre abi olaydı(mayham85) arada fark yok sananlara uzunca bi yazı yazardı:lol:

İki arabayıda test edin aklınıza yatanı alın milletin demesiyle araba almayın:)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpino;212218

:++::++::++: Yemin et :D.

İstisnalar Kaideyi Bozmaz ;)

Ayrıca alt marka olarak diye genelleme yapamayız :).Neredeyse aynı parçalar kullanılıyor zaten ;).Ayrıca ben 140 değil 230 vurdum hiç öyle sesle karşılaşmadım:ok:.

Ama biraz öncede dediğim gibi ''İstisnalar Kaideyi Bozmaz''
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;212266
octıylemı 230:D
düz hesap yaptık :D ama ekrada 226-227 gidip geliyodu :D.Dahada zorlamak istemedim zaten. ki zaten gitmezdi heralde :D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
paranız varsa jettanın dolusunu alın.
ama kesinlikle octavianında jettadan aşagı kalır tarafı yok.
test edin kesinlikle.
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octavia'da göze cok dolgun geliyor ama ben araba alacak olsam kasası yeni olanı tercih ederim cünkü 2.elide önemli :)

skoda ne kadar kalitelide olsa daha 2.eli vw gibi olmadı olamazda, mesela jettayı alın 55'e ilan verin 2 hafta icinde 58'e satarsınız :)

Dediğim gibi 2.el önemliyse jetta ama kaliteli olsun 2.el okadar önemli değil uzun yıllar bineceğim derseniz octaviada hakkaten sağlam araba bide elegance aldın mı of :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

octaviaman

• Ziyaretçi
Ses olayı aynen jetta da var.Vw forumlarına bir göz atın.Sıfır arabayla test sürüşü yapıp şunda hiç ses yok filan anca komik olur.Sıfırda zaten ses olmaz.

Bana göre octavia jettanın üstünde bir araba.Süperb olağanüstü iyi bir araba.Dizel ve skoda tercihi güzel olabilir.

Son sözüm vw grup sıfır araç alacakların Gerek vw de bluemotion , gerekse skoda da greenline seçeneklerinin yaygınlaşmasını  beklemenizi tavsiye ederim.Hayırlı olsun.

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bir A5 kullanıcısı olarak 50 kusur bütçe varsa ve 0 araç alınacaksa jetta derim.

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
superb'i galeride incelerken aşık oldum arabaya..eşimi de jettadan caydırabilirsem kesinlikle superb benim tercihim..olmazsa jetta tdi da olabilir tabi..ama superb d sınıfı bir araç ve bana evladiyelik bir araba lazım

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaşınız 40 ın üzerinde değilse ve prestij gerektiren bir işiniz yoksa superb yerine jetta yı düşünebilirsiniz.Ha jettanın boşu yerine elegance(seçkin) bir octavia tadından yenmez elbet...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Octavia'da kasa değişecek, moraliniz bozulabilir. Jetta hanüz yeni bir kasa ve temiz 5 yılı var değişmek için. Takip ediyorsanız Skoda'da yeni bir imaj çalışması var. Bu çalışma bundan sonraki modelleri baya etkileyecek. Octavia'nın A4-A5-A5FL kasaları arasında görmediğimiz kadar bir farkla gelebilir A6 kasa. Skoda 2015'e kadar her 6 ayda bir yeni model çıkaracağını duyurdu, ilk 6 ayda City, ikinci 6 ayda yeni bir sedan araç (Fabia-Octavia arasında bir model), bunların ardından da sırada yeni Octavia var %90. Yani 1-1.5 sene içinde Octavia yenilenecek.

SuperB için söylenecek tek şey büyük olması sorun olmayacaksa tartışmasız alınır. Ama şahsen benim şehir içi kullanım tarzıma göre o araba bende çok sırıtır :D