škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Açma kolundaki çizikler için boyama

fenomen · 31 · 13145

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar a5 deki iç kapı kollarında ince çizikler ve soyulmalar var sağ ön kapı kolunda birde sürücü kapısında ki cam acma düğmelerinin çok da hafif olsa soyulma var parmakla basılan yerde acaba bunları boyatsam siyaha nasıl olur, ön sol farın hemen altında tamponda boya çatlağı var 3-4 cm civarında,  birde arka tamponda alt bölmede çizdirdim dün dalyana giderken dağa çıkmıştım onuda boyatacağım,bunları otokıngde yaptıracağım ücretsiz ama kapı kollarını boyatsam siyaha orjınal gibi olurmu,yoksa daha iğrenç mi olur?
« Son Düzenleme: 30 Mart 2011, 01:08:49 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bismillah aracı daha yeni aldın.. yine off-road yapmayamı başladın ne :) tamponu mamponu çizdirmeler filan :knp:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;213576
kapı kollarını boyatsam siyaha orjınal gibi olurmu,yoksa daha iğrenç mi olur?
Hocam daha önce autoking te torpido kapağındaki çiziği yaptırmıştım. Orada çizik olduğunu bilen çok dikkatli bakarsa belli oluyordu. Ama uygulama yapan yer önemli.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;213590
hocam bismillah aracı daha yeni aldın.. yine off-road yapmayamı başladın ne :) tamponu mamponu çizdirmeler filan :knp:
sorma hiç gittiğim yer çok dik sarp bir yer yolu rezaletti arka dönüşte manevra esnasında oldu sensör öttü ama iş işte geçmişti bende ot falandır bu dedim nerden bileyim ki.

Alıntı yapılan: seyyah;213592
Hocam daha önce autoking te torpido kapağındaki çiziği yaptırmıştım. Orada çizik olduğunu bilen çok dikkatli bakarsa belli oluyordu. Ama uygulama yapan yer önemli.
benim bahsettiğim yer iç kapı kolları ama dediğin gibi önce oraları vatandaşa göstermek gerek kesi yaparım derse öyle yaptırayım diyorum.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;213687
benim bahsettiğim yer iç kapı kolları ama dediğin gibi önce oraları vatandaşa göstermek gerek kesi yaparım derse öyle yaptırayım diyorum.

Hocam torpido kapağı iç kapı kolları ile benzer özellikte. Genelde ikisite pütürlü zemin. Benim yaptırdığımda orjinaline yakın bir görünümde idi. Ama işi yapan usta da önemli.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;213716
Hocam torpido kapağı iç kapı kolları ile benzer özellikte. Genelde ikisite pütürlü zemin. Benim yaptırdığımda orjinaline yakın bir görünümde idi. Ama işi yapan usta da önemli.
a5 de maalesef pütürlü değil çok çabuk çizilen bir yapısı var a4 octilerin öyleydi ama bu öyle değil.şimdi pasta cila+ön arka plastik tampon boyama+kaliperler 4 tanesi dahil araç rengine boyanacak boya fırnda olacak plastik siyah şeridler parlatılacak,iç kapı kolu boyama dahil 200 tl kredi kartına 2 taksitle anlaştık ama önümüzdeki 2 hafta içinde olacak.nasıl acaba uygunmudur*beğenmezsen para almıyacağım dedi.tamam dedim.

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Muhammet hocam kapı kollarındaki olay bende de var dediğin gibi çok belli olan ve kötü duran çizikler oluyor.Ben oralar kalın siyah film çekildiğini görmüştüm.Yaptırdıktan sonra foto koyarsan ben de yaptırayım.

Bir de şunu buldum oldukça güzel duruyor...
http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-II/Octavia-II-interior-door-handle-covers-BRUSHED-ALUMINIUM
« Son Düzenleme: 30 Mart 2011, 22:46:47 Gönderen: my_lord »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: my_lord;213903
Muhammet hocam kapı kollarındaki olay bende de var dediğin gibi çok belli olan ve kötü duran çizikler oluyor.Ben oralar kalın siyah film çekildiğini görmüştüm.Yaptırdıktan sonra foto koyarsan ben de yaptırayım.

Bir de şunu buldum oldukça güzel duruyor...
http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-II/Octavia-II-interior-door-handle-covers-BRUSHED-ALUMINIUM
ben bu boya işini bırakacağım yapacak olan kişiyle konuştum boya iyi sonuç vermez dedi,bitraz önce tanıdık birisini kangosunun vites ve direksiyon el frei kolunu g.gri renk ama kırçıl karışık renk de kaplama yaptırmış fethiye de fena değildi yani bende değişik farklı renk bulursan kapalatacağım ama senin link de verdiğin o kaplama değil de kapı kolunun g.gri renk olanı değilse o kadar pahalı olamaz.ben yaptırdığımda sana da haber ederim.:ok:

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoca boyatma  sakın aynı dertten bendede var 2gündür sanayilerdeyim kıme sorduysam boyama güzel olmaz dedi karbon folyo aldım kapladım az önce bitti yarın resimleri koyarım  belkı fikir olur sana

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;213944
hoca boyatma sakın aynı dertten bendede var 2gündür sanayilerdeyim kıme sorduysam boyama güzel olmaz dedi karbon folyo aldım kapladım az önce bitti yarın resimleri koyarım belkı fikir olur sana
folyo şu octi a5 vites topuzunda ki kaplamadansa onlarda kötü duruyor.ama başka renkler varsa bilmem.fotoları çooooook merak ediyorum biran önce bekliyorum.:rock1::rock1::ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam öncesi böyleydi üzerinde yumuşak bi kaplama var kolay tahrip oluyodu

By barbaros61 at 2011-03-27
kaplanınca

By barbaros61 at 2011-03-31
hatta hoşuma gitti aslanın altındaki parçayı da kapladım

By barbaros61 at 2011-03-27

By barbaros61 at 2011-03-31
plastik kısmıda boyacıya verdim yeni bi moda çıkmış pıano black diye orenge boyuyo bitince paylaşırım tekrar.
aslında tam orjinal bişe değil bulamadım burada yeşilimsi oluyo orjinali ileriye doğru onu yapacam daha havalı duracak .geçenlerde bi arkadaş paylaşmıştı corsa direksiyon kenarlarına yapmıştı o malzeme işte

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İşte benim gördüğümde böyle bir filmdi.Nerden buluruz acaba?

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: my_lord;214245
İşte benim gördüğümde böyle bir filmdi.Nerden buluruz acaba?
 sanayide cam filmi yapan arkadaş dan aldım ayrıca aksesuarcılardada görüyorum.karbon kaplama deyince anlarlar