škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ABS mi? Lastik mi? Sorunlu...

mygokhan · 184 · 52850

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;32554
Bendeki energy idi ve ötme falan yoktu. Aşınması iyi birşey zira sürekli taze lastik bence yere temas ediyor böylece. Kaldı ki Türk işi yeaa lastikte bişi yok kolum gibi diş kalınlığı var (gudyiır) diyip değiştirmeme yapma şansı az :)

Çabuk patladığını da ilk defa duydum. Her lastik patlar sonuçta :kiki: Çektirdiğim eziyete rağmen balon bile yaptıramamıştım ben lastiklerime...

Kesinlikle şirkette kullandığımız çoğu michelin lastik defalarca patlamıştır.Ve virajlarda vıcır vıcır ötüyordu..Aynı dobloya conti taktık.Şimdi ses mes yok...Araçların lastik değişimleri geldiğinde ilk iişim conti almak oldu.Şimdi lastik patladı diye başıma kimse gelmiyor :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

octaviaman

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastikcimi aradim.Performans lastiklerinde bu durumun normal oldugunu soyledi...H serisi ve T serisi arasinda isinma farkliliklari varmis..

Bendeki premium continin H serisi olmasi sebebi ile isinma suresinin olacagini soyledi.Her marka performans lastiklerinde durum boyle imis...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ilk kalkışda pati çek sardır, bende bi sarıyo uuuf demin askerlik şubesine gittim abidinpaşa yokuşu ışıklarda bi sardı :D:D bütün hastaneye gideni yürüyeni kesti işini seyretti :D :D

arkalar ısınsın diyede bi kaç virajı el freniyle dön :D:D:D

abicim, lastikçin kendini kurtarmış kanımca. şu yaz gününde zaten o lastik normal çalışma sıcaklığına yakın, H serisi lastik 210, T serisi lastik 190 km hız endeksine sahip. hani gider ZR bi lastik takarsın 245 tabanlı anlarım ama abartmasın lastikçi bey. :D 210 performans mı? 210 yapmayan araba mı kaldı ?

muhtemelen kullandığın seriye has bir durum olmalı. belki yanak fazla belki taban az ne bileyim işte arabaya uymamış olabilir yani :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;32610
lastikcimi aradim.Performans lastiklerinde bu durumun normal oldugunu soyledi...H serisi ve T serisi arasinda isinma farkliliklari varmis..

Bendeki premium continin H serisi olmasi sebebi ile isinma suresinin olacagini soyledi.Her marka performans lastiklerinde durum boyle imis...

İyi o zaman V serisi olarak bizim lastikler uzun hava tutar :D:D

Öyle bir şey yok lastiğin hamurundandır o :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;32612
ilk kalkışda pati çek sardır, bende bi sarıyo uuuf demin askerlik şubesine gittim abidinpaşa yokuşu ışıklarda bi sardı :D:D bütün hastaneye gideni yürüyeni kesti işini seyretti :D :D

arkalar ısınsın diyede bi kaç virajı el freniyle dön :D:D:D

abicim, lastikçin kendini kurtarmış kanımca. şu yaz gününde zaten o lastik normal çalışma sıcaklığına yakın, H serisi lastik 210, T serisi lastik 190 km hız endeksine sahip. hani gider ZR bi lastik takarsın 245 tabanlı anlarım ama abartmasın lastikçi bey. :D 210 performans mı? 210 yapmayan araba mı kaldı ?

muhtemelen kullandığın seriye has bir durum olmalı. belki yanak fazla belki taban az ne bileyim işte arabaya uymamış olabilir yani :D

Dün akşam TRT3'de Yeşilbursa Rallisi görüntüleri vardı.Babamı bile kamera görüntülemiş :hanz: Ben okadar kamera karşısındaydım ama göremedim kendimi..:kiki:

Neyse işte serkan yazıcı performans lastiklerinin genelde ısınması gerektiğini söyledi.Isındıktan sonra gerçek performansını göstereceğini belirtti..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Serkan Yazıcı ve WRC si o abi :D

senin lastiklerin performans lastiği falan değil. :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;32626
Serkan Yazıcı ve WRC si o abi :D

senin lastiklerin performans lastiği falan değil. :)

Hakanım adam zaten sadece WRC için konuşmadı .Genelde lastikler için konuştu.

Benim lastiklerim tam performans olmasada orta sınıf bir lastik :ok:

Eco
premium
sport

Diye 3 tip lastik var continentalde..:ok: Kaldıki benim lastiklerin ölçüsü söylediğimde tüm lastikçiler arabayı sordu ne diye..Bu ölçüdeki lastik performans lastiği oluyormuş genelde..Ama tabi benim premium contact2 ler eco serisi ile sport serisi arasındaki bir sınıf..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakanım hava sıcak diye lastikler çabuk ısınacağını düşünme :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ya abi ölede ben uzun yoldan geliyom durur durmaz lastiği elliyom öle el yakar bi sıcaklık olmuyo yani 90 derecede falan dönmüyodur heralde :D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle birşey de olmasını bekleme :) Kauçuk ısıyı hızlı atmak için de tasarlanmıştır. Yolda 50-60 derece aralığı iyidir ancak bunu lazerli ısı ölçüm cihazı ile yolda lastiğe tutarak ölçmen lazım :D :kiki:

octaviaman

• Ziyaretçi
Dünya da cümle alem Michelin diyor.Fakat St diyemiyor.Roomsteri yaylandıralım konusuna rakip olur bu.Bak buraya yazıyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;32745
Dünya da cümle alem Michelin diyor.Fakat St diyemiyor.Roomsteri yaylandıralım konusuna rakip olur bu.Bak buraya yazıyorum.

Yok be abi..Dünya diyor diyorsun ama biz demiyoruz.Yoksa biz dünyalı değilmiyiz :kiki:

Birde herkesin aldığı bir markayı ben tercih etmem genelde. :D

Turkcell --- Avea

Nokia----SE, Motorola, apple vs..

Windows----MAC-OS

World kart ---- Asya kart :kiki: Yok şaka şaka Flexy hemde özel dizayn :hanz:

Belkide bu yüzden Michelin demiyorum..Demememin sebebi çabuk patlaması ve aşınması...Yoksa yeni orta sınıf lastiği çok güzel..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

octaviaman

• Ziyaretçi
Bu lastiğin çabuk patlayıp aşındığını bir tek sen söylüyorsun Gökhanım Şanssızlığına üzüldüm.Bu arada flexinin yıllık ücretide flexible sanırım:)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;32757
Bu lastiğin çabuk patlayıp aşındığını bir tek sen söylüyorsun Gökhanım Şanssızlığına üzüldüm.Bu arada flexinin yıllık ücretide flexible sanırım:)

Zaten cevap yazan kaç kişiyizki :D

Bunu sadece ben değil lastikçiler, kullananlarda söylüyor.Forumlarda çok konuşuluyor..Ama neyse canım, lastik güzel alan kullansın mutlu mesud olsun :D

Flexy konusunda ise en düşük oranı seçtim.Oranlar normal kart ile aynı..Bana bir getirisi yok extra..Sadece dizaynı bana ait o kadar..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP