škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Debriyaj Mefta

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debriyaj zaten bitikti bir türlü zaman bulup gidemiyorduk 1 hafta idare ettik bu sabah babam gidip yaptırmış ama umduğumuz gibi çıkmadı olay :( Usta baskı balatı kurtarır diye düşünürken şanzımanı sökmüşler bakmışlar balatadan eser yok sadece tozu kalmış sanırım son 1 haftadırda bu haldeydi vitesler zor geçiyordu işin kötüsü baskıda volanı yemiş babam moralman sıfır tabi yaklaşık 3 saat parça aramışlar fiyatlar 1500-1400 arasında değişiyomuş en sonunda 1100 liraya baskı balata volan şeklinde bulmuşlar.

Bir önceki değişimde Türkiyemin kasap ustaları şanzımanı montaj yaparken vidalara diş atlatmışlar birde vida için yeniden yuva yapılmış yeni vidalar alınmış vs bayağı uğraşılmış arabayla sabah 8 den akşam 5 e kadar liftte kalmış ama şu an gayet güzel araba kendine geldi performans olarakta bayağı fark etti.

Burdan çıkarılacak mesaj debriyaj aksatılmaz sonuçları üzücü olabiliyor bunun gibi belki 1-2 gün daha kullansaydık komple şanzıman ile uğraşıyo olacaktık.Siz siz olun hissetiğiniz zaman değişimini yapın :ok:

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun bayağı masraf çıkarmış velet:) benim için arabanın en önemli hayati parçası debriyaj sistemidir hele sık yolculuk yapıyosan sağlam olmalı .motorun yağını suyunu eksik etme bişe olmaz ama debriyaj sistemi hemen yolda bırakır adamı

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;213957
geçmiş olsun bayağı masraf çıkarmış velet:) benim için arabanın en önemli hayati parçası debriyaj sistemidir hele sık yolculuk yapıyosan sağlam olmalı .motorun yağını suyunu eksik etme bişe olmaz ama debriyaj sistemi hemen yolda bırakır adamı

Cumartesi günü aklımızdaydı biraz aksatmak zorunda kaldık usta yoktu vs o zamanda böyle bir şey oldu. Allah korusun acil bir durum olsa yolda kaldın çekeceğin eziyet ve rezillikte cabası.. Birde İstanbulda cidden debriyaj dayanmıyor bu 4. oldu :vur:

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
debriyaj cumartesi den çarşamba ya kadar volan ı bozacak kadar bitemez ki...
belirtileri çok fazladır o aşamaya kadar...
yukarda kavramaya başlayınca yada kaçırmaya başlayınca 20.000-30.000 km daha yapılsa anca volanı bozar...
bu durumun ya başka bir nedeni olmalı yada belirtileri çok daha erken vermiştir de gözden kaçmıştır...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;213995
debriyaj cumartesi den çarşamba ya kadar volan ı bozacak kadar bitemez ki...
belirtileri çok fazladır o aşamaya kadar...
yukarda kavramaya başlayınca yada kaçırmaya başlayınca 20.000-30.000 km daha yapılsa anca volanı bozar...
bu durumun ya başka bir nedeni olmalı yada belirtileri çok daha erken vermiştir de gözden kaçmıştır...

Son 1 haftadır vites geçişlerinde zorlanıyordu daha öncesinden farkına varamadık keşke varsaydık onuda ışıklardan kalkarken kaçırdığını fark edince anladık oldu bir kere ders oldu bize..

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun zararın neresinden dönülürse kar olur sizinki o olmuş.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;213963
Cumartesi günü aklımızdaydı biraz aksatmak zorunda kaldık usta yoktu vs o zamanda böyle bir şey oldu. Allah korusun acil bir durum olsa yolda kaldın çekeceğin eziyet ve rezillikte cabası.. Birde İstanbulda cidden debriyaj dayanmıyor bu 4. oldu :vur:

Geçmiş olsun :(
4 kere mi değiştiniz? Kaç bin km içinde 4 kere değiştiniz yahu? Çok ciddi rakam, başka bir yerde sıkıntısı olmasın arabanın, merak ettiğimden sordum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun,..Debriyaj önemli bir parça..En ufak sıkıntı yaşasam hemen değişim veya kontrole girerim kanımca..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;214506
Geçmiş olsun,..Debriyaj önemli bir parça..En ufak sıkıntı yaşasam hemen değişim veya kontrole girerim kanımca..
Favorit' te ayar yapıyorum, 1000-2000 km daha götürüyor.:wnk:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu debriyaj o kadar az gider mi yaw bunun sebebi yoksa aracın 1,8t olmasimi
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;214305
Geçmiş olsun :(
4 kere mi değiştiniz? Kaç bin km içinde 4 kere değiştiniz yahu? Çok ciddi rakam, başka bir yerde sıkıntısı olmasın arabanın, merak ettiğimden sordum.

Şu an 210 binde 4. takıldı yani ortalama 70 bin dayanıyor :(

Alıntı yapılan: ugurcnplt;214524
bu debriyaj o kadar az gider mi yaw bunun sebebi yoksa aracın 1,8t olmasimi

Yok dostum hep trafik saatlerine denk geliyoruz dur kalk zamanla bitiyor tabi :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir aksiliktir gidiyor anlayamadım gitti yakında kafayı yiyicem.. Dünde sabah annemin aöf sınavı vardı oraya gidiyoruz arabadan buram bura benzin kokusu geliyor neyse bizden değil dedik baktık benzin iyice düştü sonra ışık yandı neyse annemi bıraktık yakında tamirci vardı oraya gidene kadar çeyrek depo benzin uçtu gitti.Neyse hortumu çımış tartırdık her işte bir hayır vardır dedik devam ettik akşam üstüde bi yerden dönücez arabayı otoparktan çıkarıcaz olaya bak "Direksiyon bildiğin kaya dönmüyor bile" arabanın altına eğilim baktığımda baya baya yağ kaçırıyordu neyse kaskoyu aradık çekici geldi 30 dakika içinde götürdük özel servisimize orda ayak üstü teşhis yapıldı direksiyon kutusunun yağ keçeleri patlamış tamir takımı olarak içi değişecekmiş pazartesiyi bekliyoruz artık..

Şu durum beni cidden sarstı diyebilirim aynı günde 2 olay çektiğimiz çileler vs :(

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octi yaşlandı artık.Bence artık satış vakti geldi.

Tekrardan geçmiş olsun dostum.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;215017
Bir aksiliktir gidiyor anlayamadım gitti yakında kafayı yiyicem.. Dünde sabah annemin aöf sınavı vardı oraya gidiyoruz arabadan buram bura benzin kokusu geliyor neyse bizden değil dedik baktık benzin iyice düştü sonra ışık yandı neyse annemi bıraktık yakında tamirci vardı oraya gidene kadar çeyrek depo benzin uçtu gitti.Neyse hortumu çımış tartırdık her işte bir hayır vardır dedik devam ettik akşam üstüde bi yerden dönücez arabayı otoparktan çıkarıcaz olaya bak "Direksiyon bildiğin kaya dönmüyor bile" arabanın altına eğilim baktığımda baya baya yağ kaçırıyordu neyse kaskoyu aradık çekici geldi 30 dakika içinde götürdük özel servisimize orda ayak üstü teşhis yapıldı direksiyon kutusunun yağ keçeleri patlamış tamir takımı olarak içi değişecekmiş pazartesiyi bekliyoruz artık..

Şu durum beni cidden sarstı diyebilirim aynı günde 2 olay çektiğimiz çileler vs :(

Geçmiş olsun Kadir :(
210 bin göze çok gibi geliyor ama aslında çokta bir km değil düşünüldüğü zaman, lakin bunlara banzer sorunların sık aralıklarla yaşanabilme ihtimali yükselmeye başlıyor işte maalesef :( hidrolikle ilgili sorunlar başlar ufaktan,sorun olmasada bakımı beklemeden baktırmak lazım sık sık, hatta değiştirmek, birde var olur olmadık bir yerde kalmak:(