škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Soruyu sorduğun foruma dikkat etmek lazım :)

ernur · 17 · 5305

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bayıldım ya : :++::++::++:

Bu soru :
Alıntı
'96 Jeep Cherokee: Need Opinions
So, my boyfriend bought a '96 Cherokee (XJ) SE, for way too much, like around $3,000. It broke down and he has put another $2,500 in it and totally rebuilt the engine and did a lot of after market work on it. He has and will do all the labor himself, he refuses to pay for labor. Now, he finds out that the motor needs to be taken back out and fixed again and is looking at another $700. I said he should just sell it and wipe his hands clean, he says he won't make enough.

Firstly, what is your guys' opinion on what he should do? Secondly, how much do you think he could make parting it versus just the whole car as is?

Thanks for your guys' opinions!
Bu da yanıtı :

Alıntı
You want my opinion? Ok…

Shut the hell up. You’re not his wife. You’re not paying for the repairs. It’s absolutely none of your business what he does with his Jeep or his money. I know your type well… first it’s “Sell the Jeep because it’s costing too much money.” Then it’s “No, you can’t go spend the weekend with your buddies because I need you to take me shopping.” Then it’s “Oh gee, honey… I’m pregnant. Gosh, I have no idea how that happened.”

You’re a DreamKiller. You kill a guy’s dreams, take away his future, tie him down with a fat mortgage and too many babies, and turn him into just another miserable guy wondering, “How the hell did I get here?”

Do you really want to help him? Here’s what you do… go to your local library (it’s a big building with books inside) and check out a couple of books on rebuilding engines. Read them, over and over, until YOU understand what needs to be done. Then help him get that engine out and rebuild it. Tie your hair back in a ponytail, put on some old jeans and get your hands dirty. Hand him wrenches, hold the light, pull the wire connectors apart, help him get the hood off… help him with anything he needs. When he gets tired, run inside and make him a hot lunch or dinner. Fix him coffee, hot chocolate, whatever he wants. (But NO beer. Beer is for when the job is done.)

Then when the day is over and you’re both exhausted from working on the engine, push him into a hot shower and jump in with him. Scrub his back, wash his hair, rinse him off, and dry him with fluffy towels still hot from the dryer. Then push him into bed and screw his ears off. Then get up the next day and do it all over again.

Make him realize that rebuilding an engine is a slow and methodical process. Make him realize that every step should be regarded as surgery; every step must be perfect… perfect torque, perfect fit, perfectly clean. If you run into a step that you just can’t figure out, ask for help from someone who knows what he’s doing. Are you cute? Put on a low-cut top, show some cleavage and go (by yourself) to the local Jeep shop, and explain to the guys that you are helping your boyfriend to rebuild his engine and neither of you can figure out this one little step, and do they have any advice…

Think it won’t work? Think again. We guys love to help cute girls, even if they have a boyfriend. (Hey, maybe you’ve got a sister, or girlfriend…)

But absolutely DO NOT whine or complain. Do not say a single negative thing. Not a single “Oooooo, I broke a nail.” If you break a nail, or cut your finger, or bang a knuckle, you just shut up and DEAL WITH IT. You should be a hopelessly optomistic, never-say-die cheerleader, encouraging him every step of the way.

That’s my opinion.

Emailime geldi ama ilgili forumu arayıp buldum. Olayın devamını merak edenler için işte asıl adres :

http://www.jeepforum.com/forum/f11/96-jeep-cherokee-need-opinions-1149721/

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hee kesin güzeldir bide türkçe olsa :D

bende gülmek istiyorum :(
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2011, 12:54:58 Gönderen: serkan35 »
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazı harika ama ben 96 cherokee'nin 3.000 dolar etmesinde takıldım. O paraya ben oradan 4 tane alırım herhalde :++::++::++:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ernur;214423
...go to your local library (it’s a big building with books inside)...
:++: :haha: :lol: :rock1: :hanz: :kiki: :tv: :heyo: :adm: :kro: :clap: :lklk: :D :rock2: :rm:   [FONT="][/FONT]

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;214438
hee kesin güzeldir bide türkçe olsa :D

bende gülmek istiyorum :(

:+1::+1:

anlayan var anlamayan var :( küçük bir türkçe açıklaması olsa iyi olurdu :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Çok mealen; bir otomobil forumuna dişi bir insan "erkek arkadaşım bir Jeep aldı, habire masraf yapıyor, sat diyorum satmıyor, şimdi de motor indirecekmiş. Bundan nasıl vazgeçirebilirim" diyor.
Cevaplayan da "erkek arkadaşını seviyorsan, car car car konuşacağına, giy tulumları, al anahtarı-tornavidayı ona yardım et. İş bittikten sonra onu eve götür güzelce yıka, pakla, doyur, ertesi gün de aynı şeyleri tekrar et. İş bitene kadar da böyle devam et" diyor.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üstün körü konuyu anlatmak babında çeviri;

evet erkek arkadaşım 3000dolara 96 model chrokee aldı üzerine 2500 daha harcayıp motoru rektefiye etti ve bir sürü modifiye parçası taktırdı. İşçilik ödemeyi kabul etmediğinden bütün işi kendi yaptı.
Şimdi motorun tekrar rektefiye edilmesi gerektiğini fark etmiş ve yaklaşık 700 dolar daha harcaması lazım.
Bende ona satmasını söyledim.

bu konuda ne düşünüyosunuz ?

----------------------------------

ne düşündüğümü istiyosun,tamam

kapa çeneni. adamın karısı değilsin tamir parasını ödemeyeceksin. adamın parasıyla ya da jeepiyle ne yaptığı seni hiiç ilgilendirmez. senin gibileri iyi bilirim önce "sat şu jipi bir sürü masraf çıkıyo" sonra "hayır hatfa sonu beni alışverişe götürmen lazım arkadaşlarınla takılamazsın" ondan sonra "aaa aman tanrım hamileyim nasıl oldu bilmiyorum"
sen hayal yıkıcısın bir erkeğin hayallerini bitirirsin. geleceğini çalarsın bir sürü bebek ve yüklü bir borçla "vay mnk bu hale nasıl geldim" dedirtecek duruma getirirsin.

gerçekten yardım etmek istiyormusun?
işte yapman gereken.. yerel kütüphanene git (içi kitap dolu büyük bir bina) motor rektefiyesi ile ilgili kitapları karıştır ANLAYANA kadar tekrar tekrar oku.
sonra git motoru çıkarıp tamir etmesine yardım et. saçını at kuyruğu yap eski bir pantolon giy ona ingiliz anahtarını ver ışığı tut..
yorulduğu zaman git hemen yemek hazırla kahve yap sıcak çuku yap ama bira verme (bira iş bitince)

gün bitip ikinizde yorgunluktan öldüğünde onu duşa çek masaj yap kurula yatağa at. sonra ertesi gün yine çalışın.

motor rektefiyesinin yavaş ve metodik bir süreç olduğunu anlamasını sağla. her aşamanın cerrahi bir müdahale gibi mükemmel olması gerektiğin anlasın.
eğer kendiniz halledemeyeceğiniz bir şeyle karşılaşırsanız  başka birinden yardım iste.
güzel misin? kısa bişeyler giy jeep satıcısına git ve ordakilere erkek arkadaşının durumunu anlat ve ne yapmanız gerektiğin sor.
işe yaramayacağını mı düşünüyorsun tekrar düşün. biz erkekler güzel kızlara yardım etmeyi severiz (erkek arkadaşları olsa bile, belki bir kızkardeşi ya da arkadaşı vardır)

ne yaparsan yap SAKIN sızlanıp şikayet etme. bir tek kötü söz söyleme. "aaa tırnağım kırıldı" eğer kırıldıysa ya da parmağın kesildiyse kapa çeneni ve kendin hallet.
son derece iyimser olmalı ve bu yolun her adımında onu cesaretlendirmelisin.

benim düşüncem bu.

peeh yoruldum la :D

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
okurken koptum  resmen yav :++::++::++:adam kıza öyle bi ders vermişki benim bile gidip motora el atasım geldi .bide bu kız  motorun üstüne bide iç dış temizlik koruma yaparsa şaşırmayın:haha::haha:

efe_38

• Ziyaretçi
o kıza gidecen lanet olsun dostum,senin neyin var ahbap diyecen :++::++:

herif iyi laf vermişte aralarda biraz cozutmuş fakat doğru söylemiş :)

Çevrimdışı Oged

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.citroenserhan.com
bence adamın başında bi kadın düşman başına :D oda acısını bu kızcağızdan çıkarmış :D
http://www.citroenserhan.com
İstanbul\'un en tecrübeli Citroen Yetkili Servisi Citroen SERHAN 15 Yaşında...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok iyi yaa :++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O adamın anlatığı gibi bir hatun varsa ben 3 tane almak istiyorum  2 tanesi paket olsun birini hemen alayım . :++:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İlk mesajın kadına ait olduğu ne belli? :D

Boyfirent demesi çok bağlayıcı değil, hele erkek erkeğe evlenenlerin olduğu bir ülkede :++:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D:D Öldüm Gülmekten Yaw :D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;214442
:++: :haha: :lol: :rock1: :hanz: :kiki: :tv: :heyo: :adm: :kro: :clap: :lklk: :D :rock2: :rm:   [FONT="][/FONT]

:rm::rm::rm::rm::rm::rm::rm::rm::rm::rm::rm::rm: :rm: :rm::rm::rm: