škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

YGS'de şifreli cevap anahtarıyla kopya iddiası

burock · 37 · 10248

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
PARONAYA diyecek kadar bu olayı nasıl küçümsiyebiliyorsunuz anlıyamıyorum ve hiçbir zamanda anlıyamıcam...

Ösym açıklama yapıyor sadece basına dagıtılan sorularda bu şifre var...

Emek hırsızları peki neden basına böyle şifreli soru bankası hazırlama geregi duydunuz?

Eminim kpss gibi bir çoban bulurlar hepimiz unuturuz bunları. Tamam 7 sülalenizi zengin ettiniz çalın çırpında  yahu 3 kuruş para alıpta çocuklarını dershaneye gönderen ailelerin emegine bari göz koymayın... Gece gündüz bu sınava hazırlanan arkadaşlarımızın yigenlerimizin kardeşlerimizin emekleri ne olucak?
Daha geçen sene dershane borcunu ödemedigi için hapse atılan annesi yüzünden intihar eden o kardeşimiz size hakkını helal edicek mi?

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgca;214973
Artık KPSS'den sonra paranoya oldu bu kopya mevzusu; bundan sonra girilecek her sınav sonrası ehli keyf insanlar oturacak, yok efendim kesinlikle bazılarını istedikleri yere getirebilmek için sorularda bir bit yeniği arayacaklar; arkadaş adam bir halt bilmese de isterse odtü'ye, isterse boğaziçine bilkente nereye giderse gitsin sittin sene o okulu bitiremez. Vermeyince mabud neylesin sultan Mahmud..:)
Sorun zaten oraya haksızca giren adamın bitirip bitirmeyeceği değil. zerre kadar umrumda olmaz o adam. Sorun o adam yerine oraya girmek için çalışmış gençlerin haklarının yenmesi. Ayrıca üniversiteye kapağı attıktan sonra birşekilde bitiriyorlar. Son sınıf olduğumdam şimdiye kadar çok öğrenci gördüm bunun ne işi var burda diyosun benimle aynı bölüme nasıl gelmiş diyorsun ama o adamda bitiriyor sende.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hypetrax;214981
PARONAYA diyecek kadar bu olayı nasıl küçümsiyebiliyorsunuz anlıyamıyorum ve hiçbir zamanda anlıyamıcam...

Ösym açıklama yapıyor sadece basına dagıtılan sorularda bu şifre var...

Emek hırsızları peki neden basına böyle şifreli soru bankası hazırlama geregi duydunuz?

Eminim kpss gibi bir çoban bulurlar hepimiz unuturuz bunları. Tamam 7 sülalenizi zengin ettiniz çalın çırpında  yahu 3 kuruş para alıpta çocuklarını dershaneye gönderen ailelerin emegine bari göz koymayın... Gece gündüz bu sınava hazırlanan arkadaşlarımızın yigenlerimizin kardeşlerimizin emekleri ne olucak?
Daha geçen sene dershane borcunu ödemedigi için hapse atılan annesi yüzünden intihar eden o kardeşimiz size hakkını helal edicek mi?

paranoya diyorum çünkü bu zamana kadar irdelenmeyen ösym tarafından yapılan her bir sınavın nasıl oldu da bu kadar merak edilebilir hale geldiği. Ankara da olduğum için diyorum biraz kulaklarınızı açarsanız kimlerin hangi ortamlarda nasıl sınavlar kazandığına ilişkin efsaneleşmiş olaylar duyarsanız. Emekleri ziyan edilen her bir kimsenin hakkı tabiki sorgulanması gereken bir mevzudur. Bundan kimsenin şüphe etmeyeceği malumdur. Ösym sınav sorularının hazırlandığı tüm makinalar loglama ile takip edilebilir, hangi makinadan çıktı alındığı, hangi makinaya usb takıldığı vs. gibi bir çok güvenlik açığının giderildiğini bizzat bu işi yapan firma yetkilisinden duymakla beraber bundan önce ise usb takıp soruları alarak elinizi kolunuzu sallayıp çıkabileceğiniz bir ortamdan çıkılmıştır. Ben bundan önceki dönemlere dikkat çekmek isterim..İntihar eden kişinin hakkını bana helal etmesiyle ne alakası var anlamadım?

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgca;214993
paranoya diyorum çünkü bu zamana kadar irdelenmeyen ösym tarafından yapılan her bir sınavın nasıl oldu da bu kadar merak edilebilir hale geldiği. Ankara da olduğum için diyorum biraz kulaklarınızı açarsanız kimlerin hangi ortamlarda nasıl sınavlar kazandığına ilişkin efsaneleşmiş olaylar duyarsanız. Emekleri ziyan edilen her bir kimsenin hakkı tabiki sorgulanması gereken bir mevzudur. Bundan kimsenin şüphe etmeyeceği malumdur. Ösym sınav sorularının hazırlandığı tüm makinalar loglama ile takip edilebilir, hangi makinadan çıktı alındığı, hangi makinaya usb takıldığı vs. gibi bir çok güvenlik açığının giderildiğini bizzat bu işi yapan firma yetkilisinden duymakla beraber bundan önce ise usb takıp soruları alarak elinizi kolunuzu sallayıp çıkabileceğiniz bir ortamdan çıkılmıştır. Ben bundan önceki dönemlere dikkat çekmek isterim..İntihar eden kişinin hakkını bana helal etmesiyle ne alakası var anlamadım?

vallahi hocam ben 1996 yılında öss ve öys olmak üzere 2 aşamalı girdim.
ne öss de ne de öys de full çeken adam duymadım.Benden sonrayı bilmiyorum ama şunu söylemeliyim,sadece bu dönemde bunlar yapılıyor diye bir iddiam yok.
Asabımı bozan şey, bu dönemde infial olan ve aleni gerçekleşen,ispat bile edilen durumun yani kopya ve sınav soruları hırsızlığının bir sonuç doğurmamış olması.
Bakın,bu alçaklığı yapıp,onlarca kişinin emeğini,uykusuz gecelerini,gençliğini ve hatta geleceğini çalan kişilerin,ömür boyu devlet kadrosuna atanması söz konusu olup ve de bu tür sınavlara girmesi men edilecekken,sınavları geçerli sayıldı ve ilk kopya çekilen sınavın(genel kültür-genel yetenek) puan katsayısı yükseltilerek atanmaları kolaylaştırıldı.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;214996
vallahi hocam ben 1996 yılında öss ve öys olmak üzere 2 aşamalı girdim.
ne öss de ne de öys de full çeken adam duymadım.Benden sonrayı bilmiyorum ama şunu söylemeliyim,sadece bu dönemde bunlar yapılıyor diye bir iddiam yok.
Asabımı bozan şey, bu dönemde infial olan ve aleni gerçekleşen,ispat bile edilen durumun yani kopya ve sınav soruları hırsızlığının bir sonuç doğurmamış olması.
Bakın,bu alçaklığı yapıp,onlarca kişinin emeğini,uykusuz gecelerini,gençliğini ve hatta geleceğini çalan kişilerin,ömür boyu devlet kadrosuna atanması söz konusu olup ve de bu tür sınavlara girmesi men edilecekken,sınavları geçerli sayıldı ve ilk kopya çekilen sınavın(genel kültür-genel yetenek) puan katsayısı yükseltilerek atanmaları kolaylaştırıldı.

Hocam her bir dediklerinize aynen katılıyorum, kendi ailemden bizzat 2010 kpss girip madur olan bir ablam var. Sınav ertesi soruları çözerek bizzat teyit ettiği en az 82 olacak puan (p3) 74 gelmiştir. Yapılan itirazımıza herkesin aldığı cevabı aldık biz de. Dediğiniz gibi hakkında işlem yapılmayan sözüm ona full çekip ataması yapılan, hatta sınavda sınav kağıdının üzerine "ha gayret öğretmenlik geliyo" yazacak kadar vakit bulan zeka fışkıran dahi! vatandaşlarımızı Allah'a havale ediyoruz.

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgca;214993

Hocam nasıl bir mantıktır bu ya!!!

Bugüne kadar irdelenmeyen ösym neden irdeleniyormuş... Haklısın ama bu olanlar olagan bir şey dimi ?

Ne güzel güvenlik açıklarını kapatmışlar. Zaten bu ülkede demokrasi ,hak hukuk , özgürlük yoktu allah razı olsun  hepsini getirdiler... Yolsuzlugunda önüne geçtiler maşallah ...

Bak hocam burda siyasette degil mevzu... Benim aklımın almadıgı böyle bir olayda bile nasıl tek bir yumruk olamıyoruz... Takım tutar gibi parti tuttugumuz için belkide...

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hypetrax;215029
Hocam nasıl bir mantıktır bu ya!!!

Bugüne kadar irdelenmeyen ösym neden irdeleniyormuş... Haklısın ama bu olanlar olagan bir şey dimi ?

Ne güzel güvenlik açıklarını kapatmışlar. Zaten bu ülkede demokrasi ,hak hukuk , özgürlük yoktu allah razı olsun hepsini getirdiler... Yolsuzlugunda önüne geçtiler maşallah ...

Bak hocam burda siyasette degil mevzu... Benim aklımın almadıgı böyle bir olayda bile nasıl tek bir yumruk olamıyoruz... Takım tutar gibi parti tuttugumuz için belkide...

Takım tutar gibi parti falan tutan yok, hangi olayda Türk milletinin tek yumruk olduğunu gördün, elin oğulları her yerde memleketin gelişmemesi adına koymadık taş bırakmazlar önümüze, bknz. Fransa - İtalya- ABD vs. hangisinin ne ürününü boykot edebiliyoruz. Yapılan ve yapılmayan&yapılamayan icraatlar itina ile ayırt edilebilir maşallah&Allah razı olsun!

Çevrimdışı asilx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Belli kesimden olan ve kendi yandaşları olan kimselere bu tarz şifreli (aynı şifre olması gerekmiyor.) kitapçıkları vermediklerinin garantisi var mı?

Valla yeni ÖSYM Başkanının bıyıkları herşeyi anlatıyor bana kalırsa. Ülke, cebren ve hileyle İran olma yolunda hızla ilerliyor. Bütün kaleler zapt edildi. Tek umut gençlik.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2011, 17:43:55 Gönderen: asilx »

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz uzun; ama tamamını okumanızı tavsiye ederim:

KPSS’de 120 tam net yapan 7 kişi TRT’nin 18 Ekim  ve 1 Kasım arasında çeşitli meslek gruplarından açtığı 185 kişilik  personel alımına başvurdu.

Ankara’dan Abdullah Sakallı, Harun Aydın, Halil İbrahim Baran, Tayfun  Tayfur Tosun, İstanbul’dan Melike Sevinç Güngör, Kahramanmaraş’tan  Burçin Güler ve İzmir’den Harun Bayat, KPSS’de Genel Kültür ve Genel  Yetenek bölümlerinden aldıkları P3 puanıyla TRT’ye başvurdular.

Skandal başvurularda en çarpıcı nokta ise kopya çektiği iddia edilen  Ankara’dan Harun Aydın adlı adayın referansında Bayındırlık ve İskan  Bakanı Mustafa Demir’i göstermesi. Eşi Seval Aydın ile birlikte KPSS’de  kopyacı çiftler oldukları iddia edilen Harun Aydın’ın, TRT’ye  başvurusunda daha önce hangi kurumlarda çalıştığını da belirttiği ortaya  çıktı. Buna göre Gazi Üniversitesi Fizik bölümü mezunu olan Aydın, 2000  ile 2003 yılları arasında Özel Maltepe Dershaneleri’nde çalıştı.  2003’ten beri de Ankara’daki Özel Samanyolu İbrahim Avcı İlköğretim  Okulu’nda çalışıyor.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre, öte yandan Türkçe Öğretmeni  Halil İbrahim Baran’a da AKP Sivas Milletvekili Osman Kılıç’ın referans  olduğu ortaya çıktı. Ulaşılan  Abdullah Sakallı adlı aday, itirafta  bulunarak Pazar günü gerçekleştirilen KPSS’nin Eğitim Bilimleri sınavına  kendisi gibi 120 net yapan eşi Nur Sakallı ile birlikte girmediklerini  söyledi. Sakallı, bunun nedeni olarak zorunlu olarak İstanbul’da  girmeleri gerektiğini bu nedenle sınava girmekten vazgeçtiklerini  söyledi.

TRT’ye neden başvurdunuz sorumuza ise imkanları daha iyi cevabını veren  Sakallı şöyle konuştu: “Daha iyi bir yere geçmek için TRT’ye başvurdum.  Şu anda özel bir bankada ayda 1600 TL’ye çalışıyorum. Ama TRT’ye  geçersem 2 bin TL’den daha yüksek aylık alacağım.”

Bu haberi kaç tane kanalda ya da TV programında duydunuz ya da duyan birilerini gördünüz. Saçma sapan konular için saatler harcayan medyanın vizyon yüzleri kaçı bu KPSS skandalı ve sonrasındaki olaylar için araştırma yaptı gerçekten...
Genelde beddua etmem; ama çevremde gördüğüm umutsuz, hayalleri her yıl yıkılan ve bunalıma giren genç üniversite mezunu arkadaşlar adına haksızlık yapanlara hakkımı helâl etmiyorum... Hatta çoluklarından çocuklarından çıksın diyorum.

İyice mide bulandırdı bu olanlar  :kus1:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uluslar arası sistemde okumak en iyisi.

Ablamda geçen Tubitak finallerinde başlıktan sebep elendi neymiş başlık mustehcenmiş insaf ya sizi oraya profesör yapıp koyanlara yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum 3 aylık emeği bir başlık yüzünden yediler insafff. Ülkemiz böyle işte...

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;214977
2010 kpss'si iptal edilen kimse duydunuz mu!
Kopya var mı yok mu bilemem ama 2010 KPSS eğitim sınavı tekrarlandı.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;215229
Kopya var mı yok mu bilemem ama 2010 KPSS eğitim sınavı tekrarlandı.

sınavı iptal edilen aday var mı,onu kastettim hoccam:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;215249
Benimki iptalden kötü oldu. İkisinde de öölesine girmiştim. 30 puan daha düşük aldım.:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: adorno;215249

Sınavı iptal edilen adaylar 2010'da adı bu olaya karışan ve full puan alanlar...

Onların hakkında dava da açıldı, devam ediyor sanırım hala...