škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg takalim dedik

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese selam. Bu ay octiye LPG takdırma planım var. İysi olsun dedim BRC takdırayım diye düşünüyorum. Fakat kararsız kaldığım nokta deposu. Simit mi? silindirmi? düşünüyorum hala.

Kullanan tecrübe eden arkadaşlardan simit mi? silindir mi? ve kaç lt olsa iyi olur diye sormak istedim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben silndir depoyu hic semiyorum bagajı acınca direkt görünüyor ve hosuma gitmiyor

benim arabada simit var 45 lt
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
simit daha güzel bencede,ama bu defada stepne yeri sorunu olacak....Hayırlı olsun şimdiden,prıns veya landrenzo iyi gider derim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;215425
ben silndir depoyu hic semiyorum bagajı acınca direkt görünüyor ve hosuma gitmiyor

benim arabada simit var 45 lt

Kardeş bu 45lt lik simit depo tam oturdumu bagajda bombe felan oldumu? Zira 45 litre hiç fena değil.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
42 lt lik smit depo octiye tam oturuyor sorun olmaz bombe vs yok :)

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
simit iyi olur ama busefer stepne ve ekipmanı ortada kalır oda hiç hoş olmaz bende silindir tüp var yer kaplıyo ama octinin bagajı okadar genişki çok rahat istediğimi dolduruyorum:D
ha bide benim tank 55lt ama tam doldurduğumda 47-48lt alıyo simit tank 45 lt ise max. 40 lt alır oda 350 km fln yapar...
karar sizin:)

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;215436
simit iyi olur ama busefer stepne ve ekipmanı ortada kalır oda hiç hoş olmaz bende silindir tüp var yer kaplıyo ama octinin bagajı okadar genişki çok rahat istediğimi dolduruyorum:D
ha bide benim tank 55lt ama tam doldurduğumda 47-48lt alıyo simit tank 45 lt ise max. 40 lt alır oda 350 km fln yapar...
karar sizin:)

45 lt cok rahat alıyor :)

ayrıca 45 lt gazla sehirlerarası 480 km yol yapıyorum

ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octiye 42 lt sığıyor 38 lt gaz alıyor en fazla :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizimkinden silindir var hiç sevmiyorum.kesinlikle simit depo taktirin ben bile simite cevirmeyi düşünüyorum stepne yide hani şu kucukler varyasyonu ondan alın çok güzel olur.
elegance=ugurcnplt

hasan

• Ziyaretçi
İleri Sağa yada sola silindir 32 litre taktır hem yanı boş olsun,hem stepnen yerinde dursun.Harran Ovası gibi bagajın var daha ne olsun.Birde her yer lpg istasyonu 27 litre alıyor ve 275  km civarı şehir içi gidiyor.Hem ağırlık yapmıyor hem de simit depo gibi şamandıra  gösterge sorunu yaşamazsın doğru gösterir.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bagaja ne kadar ihtiyacığınız olduğuna bağlı ben silindir takıp önünüde bass kutusu ile teslekliyorum bagajı açınca tüp olduğu bellü olmuyor vize zamnında iki tane vida söküyorum vize yapıyorum :) ama bagaja çok ihtiyacınız varsa simit takın stepneyi sürekli kullanmıyorsunuz evde bırakabilirsiniz
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar paylaşımlarınız için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Simit depoya sıcak bakmaya başladım. Bi kaç forum gezdim çok şamandra gösterge sorunu yaşayan var. Aslı varmıdır çünkü ne kadar gaz kaldığını bilmek lazım depoda değilmi.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umutaras;215649
Arkadaşlar paylaşımlarınız için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Simit depoya sıcak bakmaya başladım. Bi kaç forum gezdim çok şamandra gösterge sorunu yaşayan var. Aslı varmıdır çünkü ne kadar gaz kaldığını bilmek lazım depoda değilmi.

simit depoda bu sorun daha sık yaşanır ama aldığınız gazla kaç km gittiğinizi bileceğiniz için genelde km bakarak devam edilebilir
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok uzun yıllar lpg li araçlar kullanmış biri olarak;
benim kullandıklarımın hepsi simit depoydu.
bagaj hacmini simit yada silindir depo etkilemez,
simit takılınca taktırmadığın silindir deponun yerinde ondan çok daha fazla yer işgal eden stepne olacak, stepne bagajın görüntüsünü silindir depodan çok daha fazla bozuyor, aracınızın bagajı yeterince büyük bence, bagajda virajlarda sağa sola gezinen, çukurlarda ses yapan, boşta duran bir tekerlek gezdirmektense, taktırın silindir, görüntüyü de bozmaz, ses de yapmaz... silindir deponun önüne çok güzel maskeleme uygulamaları görüyorum nette. boşta duran stepneyi ne kadar sabitleseniz de, vida ile olmayacağı için, gergi lastiği ile sabitleneceği için, çukurlara girip çıkınca mutlaka ses yapacak...
özetle şuanda benzinli arabama lpg takıracak olsam kesinlikle silindir taktırırdım...

ek:simit deponun hatalı yakıt göstermesi de cabası... full depo ile kaç km yapacağını bilseniz de insan göstergeye bakınca doğrusunu görmek istiyor...
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 10:35:37 Gönderen: Sertan_c »

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yer konusunda seçim size kalmış simit tüpün avantajlarıda dezavantajlarıda vardır seçim yaparken avantajları ve dezavantajları düşünüp kendi göze aldığınızı veya daha doğrusu kendinizin içine sindiğini yaptırın...
smit tüpün hatalı göstermesine gelirsek illaki sorun yaşayanlar vardır belki oranıda yüksektir buna bişey demem fakat yaklaşık 2 yıldır octaviada atiker sistem lpg kullanıyoruz simit tüpte hatalı bir durum göremedik nitekim her ikaz verdiğinde km ye bakıyoruz hemen hemen aynı değer ve tüpün bitmeside göstergeyle doğru orantılı oluyor bilemem belkide biz şanslıyız :)