škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

E30 bmw 316i namıdeğer çakal kasa

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
E30 iyidir güzeldir.Ama sorun açarsa biraz kötü harcatır.Alınacaksa mümkünse burnout oversteer donut gibi atraksiyonlar yapılmamışı bulunmalı.Kilitsiz dif. olanı bana göre daha iyi ama size göre olmayabilir.Kiltli dif. ile bol bol arka lastik değiştirirsiniz..

efe_38

• Ziyaretçi
efedim ahanda benim konum gelmiş çatmış :D bilenler ben bir e30 hastasıyım,şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler bir siyah e30a değişmem :++:

gel gelelim bu arabayı nasıl tanırım,3.16sı kaçmaz yani bastımmı namına söz getirmesin diyorsanız en aşağı 3.18i derim 3.20si de idealdir :) 3.16sı kaçmaz derken öyle kanı gibi anlaşılmasın o motorda biraz kasarsan yanı koyuyor :) fakat bazı 3.16ları var ci i ayağı falan 105-120 bg arası olabiliyor onlar güzeldir fakat bildiğimiz cılız 3.16 iyice gaz ister...

6-7ye bulurum demişsiniz ama o paraya bulacağınız e30 size zevk yerine eziyet sunar :) en aşağı 9-10liradan başlayanlar temiz olur fakat bir kere alıyım gönlüme göre yaptırıyım sonrada hiç olmazsa haftasonları binmek için durur derseniz 14-18 arası verin kafanız rahat binin :)

öğrenciymişsiniz o zaman siz bu arabadan vazgeçin :D çünkü bu araba öğrenciye gelmez hiç yakmasa tüpte olsa genede yakar bunlar en niyahetinde bmw :)

allah izin verirse bende bir tane alacam fakat öğrencilik bitince elime düzgün bir para geçmeye başlayınca alırım yoksa böyle harçlıkla haftalıkla bu araba yürümez :D c3,206,palio gibi az yakan bir dizel düşünün derim
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 20:56:42 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öğrenci iken alınır paşa paşa binilir sonra satılmaz.M20 motor yapılır.Yolda geçemeyeceğiniz taşıt sayısı tüm trafiğin %1'ini oluşturur..

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;215987
Öğrenci iken alınır paşa paşa binilir sonra satılmaz.M20 motor yapılır.Yolda geçemeyeceğiniz taşıt sayısı tüm trafiğin %1'ini oluşturur..

şakamı bu öğrenci adam nasıl olacakta motor yapacak bir bmw motoru yapmak kaç para acaba ki bahsi geçen motor m10 serisi karbüratörlü de değil m20 motordan bahsediyoruz 316İ bile olsa yoldaki çoğu araçtan rahatlıkla tokat yer bu araç sadece yanlarken ve sıfır çizerken diğer araçlarla baş eder ki kilit yoksa sıfır çizmekte oldukça kabileyet ister

kısaca E30 öğrenci aracı bi yana kısıtlı bütçe aracı bile değildir
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;215644
E30 hemde kısıtlı bütçe ile cık olmaz o resimdeki bmwnin üstünde en az 15 bin harcanmış ki arac zaten bi ara 20 bin gibi bi fiyattan satıldı diye biliyorum

resimdeki araç kayseride mmpowerda yapıldı bence o araç 13.500tlye satıldı diye biliyorum :)

dediğiniz gibi e30 kısıtlı bir bütçeyle olmaz fakat bu arabanında en önemli detayı temiz motorlu ve yürüyenini bulmak öyle bir araç bulduktan sonra görünüşünü mükemmelleştirmek çok zor değil :)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;215999
resimdeki araç kayseride mmpowerda yapıldı bence o araç 13.500tlye satıldı diye biliyorum :)

dediğiniz gibi e30 kısıtlı bir bütçeyle olmaz fakat bu arabanında en önemli detayı temiz motorlu ve yürüyenini bulmak öyle bir araç bulduktan sonra görünüşünü mükemmelleştirmek çok zor değil :)

kayseride yapıldı biliyorum hatta ben o zamanlarda e30 ile yeni yeni ilgeniyordum aklımda öyle bi rakam kalmış yanılıyor olabilir de hatta bir çok resmi mevcuttu arşivimde güzel bir araç :d yürüyeni motoru temiz kasası temiz bir e30 en az 10 bine müşteri bulur hiç zorlanmadan
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;216014
kayseride yapıldı biliyorum hatta ben o zamanlarda e30 ile yeni yeni ilgeniyordum aklımda öyle bi rakam kalmış yanılıyor olabilir de hatta bir çok resmi mevcuttu arşivimde güzel bir araç :d yürüyeni motoru temiz kasası temiz bir e30 en az 10 bine müşteri bulur hiç zorlanmadan

bu araç hurda gibi birşeydi tekrardan toplandı fakat motoru sağlamdı heralde yoksa bu hale getiripte 13bin liraya satamazlardı ben o araçta sadece kaporta boya aksesuar yapılmıştır diye düşünüyorum :)

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;215987

Alıntı yapılan: serkan35;215998
şakamı bu öğrenci adam nasıl olacakta motor yapacak bir bmw motoru yapmak kaç para acaba ki bahsi geçen motor m10 serisi karbüratörlü de değil m20 motordan bahsediyoruz 316İ bile olsa yoldaki çoğu araçtan rahatlıkla tokat yer bu araç sadece yanlarken ve sıfır çizerken diğer araçlarla baş eder ki kilit yoksa sıfır çizmekte oldukça kabileyet ister

kısaca E30 öğrenci aracı bi yana kısıtlı bütçe aracı bile değildir
Düzgün okusaydınız keşke öğrencilikten sonra satılmaz m20 yapılır demiştim.Teşekkürler bilgi verdiğiniz için zaten biliyordum.Yanlız kilitsizlerde döner.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;216031
Düzgün okusaydınız keşke öğrencilikten sonra satılmaz m20 yapılır demiştim.Teşekkürler bilgi verdiğiniz için zaten biliyordum.Yanlız kilitsizlerde döner.

kilitsiz döner fakat kabiliyet ister demiştim

sanırım ikimizde bir birimizi yanlış anlamışız
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı roomsterTDI

• student
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bilgiler için teşekkürler. bu araç biraz zor gibi sanırım en güzeli serkan abinin dediği gibi 206 van olur ama takipte olucam bu süre zarfında zaten 206 alırsam onu istanbula bırakırım roomsterı alır gelirim =)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
206 van diyorsun ama ticari olarak geçiyor, muayene derdi var, vergi derdi var vs vs...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

efe_38

• Ziyaretçi
van işi yaş iş :D arkaya koltuk atma derdi var,koltuk koymasan milleti ahıra dolduruyor gibi bindireceksiniz :D koltuk koymasanız 2kişilik araba bir işe yaramaz...

106 namı değer otoban faresi öğrenci adama iyi gider :)

Çevrimdışı roomsterTDI

• student
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
206 van olursa zaten koltuklu camlı ruhsata işli birşey olması gerek olmadı 4kapı 206, 106 aslında tam benim kalem ama çok küçük görünüyor bide uzun yol çekilmez gibime geliyor onla,

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
corsanin tek kapili binekleride olabilir bence hemde sehirler arası yolda 206 dan daha konforlu olur bence
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı roomsterTDI

• student
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;216470
corsanin tek kapili binekleride olabilir bence hemde sehirler arası yolda 206 dan daha konforlu olur bence

dediğiniz aracıda kullandım fakat zevk meselesi 206 daha cezbedici geliyor bana zaten dizel motor olarak pek bir fark yok aralarında marka farkı hariç, 206 ya hafiften dokunurum daha da hoş olur rc janları var biraz tuzlu ama harika bi 3.5 yay benim işlem tamamdır :)