škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Accent blue 33.000 TL'den başlıyor benzinli!!..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Gelmeyin Bâkimin üstüne.

Kara şanzıman kullanmış bir ırkın ahfadıyız biz.
Öyle elektronik sistemler ota boka müdahele ederse, söker atarız alayını.

Sensöre hayır:adm::kro:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;216450
Boş ağırlığı 1080 kg yazmışlarya Gökhan 900 kg nereden çıktı?

Sürücü ağırlığı ve %90 dolu yakıt ile 1080 kg imiş..

1080-75-40 kg yakıt desen = 960 kg falan işte :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;216603
Sürücü ağırlığı ve %90 dolu yakıt ile 1080 kg imiş..

1080-75-40 kg yakıt desen = 960 kg falan işte :)

yahu Gökhan attın ortaya bir konu bir sürü eksik yanlış, millet biribirne girmek üzere.:++:
bu da dikkatimi çekmişti arabayı şahin ağırlığına indirmişler biraz zor ama yaptılarsa helal olsun diye.
sen şu arabanın neyi var neyi yok aslını astarını sağlam elden araştırıp buraya yaz da konu büyümesin.:rock1:
hem bakarsın benim gibi talip  olacaklar falan çıkar yanlış bilgi sahibi olmayalım.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;216661
yahu Gökhan attın ortaya bir konu bir sürü eksik yanlış, millet biribirne girmek üzere.:++:

hakkaten :++::++:
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;216661
bu da dikkatimi çekmişti arabayı şahin ağırlığına indirmişler biraz zor ama yaptılarsa helal olsun diye.
sen şu arabanın neyi var neyi yok aslını astarını sağlam elden araştırıp buraya yaz da konu büyümesin.:rock1:
hem bakarsın benim gibi talip  olacaklar falan çıkar yanlış bilgi sahibi olmayalım.

Ahmet abi açıkçası teknik bilgileri web sitesinden aldım..Tamamen doğrudur..Adamlar özel bir şasi ile daha hafif ve sağlam olmasını sağlamışlar..Zaten önemli olan ağırlık değil, sağlamlık.Ağır olan sağlam olur diyede bişey yok..Eskiden saf ağaç olan masa yaparlardı hem pahalı olurdu hemde ağır ama sağlamdı haliyle.
Şimdi direk sıkıştırılmış lif + baklava şeklinde döşenmiş kağıtlar doldurularak masa yapılıyor.Üstüne çık tepin bişey olmuyor hemde hafif..

Bu mantık...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;216675
Ahmet abi açıkçası teknik bilgileri web sitesinden aldım..Tamamen doğrudur..Adamlar özel bir şasi ile daha hafif ve sağlam olmasını sağlamışlar..Zaten önemli olan ağırlık değil, sağlamlık.Ağır olan sağlam olur diyede bişey yok..Eskiden saf ağaç olan masa yaparlardı hem pahalı olurdu hemde ağır ama sağlamdı haliyle.
Şimdi direk sıkıştırılmış lif + baklava şeklinde döşenmiş kağıtlar doldurularak masa yapılıyor.Üstüne çık tepin bişey olmuyor hemde hafif..

Bu mantık...

ağırlığın az olması her bakımdan iyi tabi sağlam daha doğrusu güvenli  olduktan sonra. otomotivde eskiden sağlam=güvenli demek idi ama şimdi hiç alakası yok.
güvenli denilen şey en ufak çarpmada içerisindekileri ve yayaları korumaya çalışan ama kendisi akordion gibi olan araçlar yapıyorlar.
nerede o gençliğimin 2 tonluk canım chevroletleri. tank gibi vur geri gel devam et.
şimdi görüyorum çekicide giden araçların çoğu aslında çok küçük kazalı ama tampon, far, radyatör bir şey kalmamış.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;216675
...sıkıştırılmış lif + baklava şeklinde döşenmiş kağıtlar doldurularak masa yapılıyor...
Sıkıştırılmış lifin sektördeki adı 3 mm MDF' dir.:hih:

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Esp hakkında ; arabada elektronik klima olmasın ama esp olsun esp çok önemli bir etken.

tamam şimdiye kadar olmadıda ne oldu diyoruz ama sürücüye çok büyük yardımı var.

dizelde aldı balına gidiyorlar 85 110 115 derken benzinlilerden daha performanslı araçlar.

fiyatı makyaj yedikten sonra düşer.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Porşlar 35 m de duruyorsa.Accentler 39 m de neden durmuyo o zaman :D:D. 4 m çok çok büyük bir mesafe değil. Porşlar ne güzel duruyor ama accentin fren mesafesi 39 m olduğuna göre onunda durması lazım :D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skodam_1985;216776
Porşlar 35 m de duruyorsa.Accentler 39 m de neden durmuyo o zaman :D:D. 4 m çok çok büyük bir mesafe değil. Porşlar ne güzel duruyor ama accentin fren mesafesi 39 m olduğuna göre onunda durması lazım :D
Yeri gelir 4 cm bile hayat kurtarır.:wnk:

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skodam_1985;216776

Porcshe'deki fren sistemini acc et'e koy 25 mt. de bile durur.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;216821
Porcshe'deki fren sistemini acc et'e koy 25 mt. de bile durur.
Yok abi ben lafın gelişi dedim:).Uğur abim porşlar bile 35 mde duruyo dediği için dedim :). Yoksa senin dediğin :+1:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Porsche'deki fren sistemini, o büyük diskleri, bilmem kaç noktadan pistonlu kaliperleri, o geniş lastikleri koy herhangi bir araca, o da durur  :)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaw Ferrari,Porsche gibi markaların fren sistemi Hyundainin fren sistemi ilemi yarışacak :D