škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Volkswagen Jetta'nın rakipleri

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;224704

Ama Şuanki Yeni Jettanın Motor,Şanzıman,Altyapı ve Dizaynı hariç 1 gram alınası yanı yok.

Ne kaldı geriye? :)

Tamam kabulümdür,aynen Passatta olduğu gibi eski Jetta bu kısımlarda daha kaliteli.Adamlar yeni jettanın bagaj kapağına keçe bile koymamışAma bunun dışında maliyeti kısılan bir yer göremedim ben.Sadece bagaj dandik olmuş.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DeNNis;224665
c sınıfı bir araç için 60 lira fiyat biçilmişse o aracın öyle ya da böyle bagaj açık duruyor işte, şeklinde değilde şu şu şu .. gibi nedenlerle araçta amortisör sistemimli bagaj kapağı kullanılmıştır denmesi gerekiyor bence.

jettayı sınıfının en pahalısı yapan onun kalitesi değil miydi ? vw prestij arabası değil midir türkiyede ? ama bir jettanın bagaj kapağı şahin gibi açılırsa vay haline o prestijin :)

hani hep deriz ya 'malzeme kalitesi' diye, bir jettada kullanılan içine bininde görün derler. sıradan bir plastikte kullansak aynı işi görecek ne gerek varki o zaman kasmaya.
Orada amaç maliyeti, dolayısıyla da satış fiyatını düşürmek. 60 değil de 59' a satmak. Ancak bu maliyet operasyonu neticesinde, Türkiye' de Jetta için 6 ay sıra verilince, 59' a satılmak istenen araç haliyle (!) 65' e satılmaya başlanıyor. İnan bana bu ayrıntılar neticesinde fiyatı da düşebilse, o bagaj açılma sistemi hiç de kafana takılmayacaktı.:wnk:

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: Can;224717
Ne kaldı geriye? :)

Tamam kabulümdür,aynen Passatta olduğu gibi eski Jetta bu kısımlarda daha kaliteli.Adamlar yeni jettanın bagaj kapağına keçe bile koymamışAma bunun dışında maliyeti kısılan bir yer göremedim ben.Sadece bagaj dandik olmuş.

Motor bilindik,şanzıman bilindik,Dizayn güzel.. Fakat iç mekanı inceledinizmi ? bana çok kalitesiz geldi,önceki jettaya veya diğer C sınfıı araçlara kıyasla.

Golfle aynı nerdeyse fiyatları.. Golf çok daha kaliteli bir araç. :ok:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla benim çok hoşuma gitti iç mekan,öyle kalitesiz bir yerde göremedim nedense hocam.
Golfün kalitesi tartışılmaz zaten,Passat felan mok yemiş yanında açıkçası.

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;224652
Ukalalık olarak algılamazsınız umarım da, amortisör olunca kuş mu konmuş oluyor? Öyle veya böyle o bagaj kapağı havada duruyor işte.
Maliyet için bu tarz kısıtlamalara gitmişler ancak bu maliyet düşüşü Türkiye' de hiç hissedilemediği (!) için böyle bir uygulama bize garip geliyor.

Fluencelerdede yok bence büyük bi eksiklik çünkü bagajı doldurduğunuz zaman o kollar bagajın içine girdiği için eşyaların yerini değiştirmeniz, ona göre yerleştirmeniz gerekiyor. Dediğiniz gibi nedense bu maliyetler düşüyor ama fiyatlara hiç yansımıyor.

Geçen motoru temizliyim dedim bir baktım resimdeki soldaki plastik parça sağda yok.Servise yakındım gittim adamlarda olması gerek dediler ama sonra galerideki fluence baktılar ondada yok sonra anladık ki aracın beyni solda olduğu için oraya koymuşlar sağdanda ekonomi yapmışlar:)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;224731
Golfle aynı nerdeyse fiyatları.. Golf çok daha kaliteli bir araç. :ok:
:ok::+1:

Golfün fiyatı Passata dayandı hatta :D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Olayın vehameti büyük aslında, işte bu parçalardan kısılmış, araç sırf çok satmak ve dünyada 1 numara olmak için ucuzlatılmış,

Ama TR'de daha pahalı satılıyor :D Rekabet Kurulu az bile yapmış bunlara ceza vermekle...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracı bakıma götürmüşken bir inceleme yapayım dedim ve cidden kendimden utandım.
Jettaya dikkatli bakınca gerçekten ne kadar rezil bir araç olduğunu anladım,bu kadarda olmaz.

Bagaj kapağını açtım,yamularak açıldı zaten,oynaya oynaya.Solda kabloları elektrik bantıyla sarmışlar,kapağın içinde keçe yok,bir tane amortisör var oda sallanıyor zaten.Neyse 1.şoku atlattım derken bagaj içi kaplamasına baktım,Corolla ile aynı,dandikliğin önde gideni bir malzeme.Sonra baktımki stepne yerine açmak için halıya bir kesik atmışlar ve oradan açılıyor,oda üstünde atılmış halı gibi duruyor,bağımsız.
Sonra geçtim dış kısma.Depo kapağınına racın boyasıyla uzaktan yakından alakası yok.
İçe geçtim,kapı içleri dandik bir sert plastik,kenarlarında çapaklar duruyor.
İncelediğim araba bomboş bir araçtı,belki o yüzne böyledir ama hava karanlıkken inceledim Comfortline Jetta böyle değildi sanki yahu,o kadarda ahkam kestik burda.

Ben genel birşey söylemek istiyorum.
Koca showroomda alınası 4 araç vardı sadece.Touareg,Passat,Golf,CC.
Gerisi gerçekten hikaye.Bir Vwe yakışmayacak araçlar olmuş.Yazıklar olsun ne diyelim.

Sonra bizim 2010 B6 Passata geçtim,oh be dünya varmış dedim resmen.
Sanki bizimki yeni onlar eski gibi geldi.Makyajlı Passat gerçekten çok kaliteli olmuş yalnız hakkını yemeyeyim.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2011, 17:33:23 Gönderen: Can »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada geçeng ün konuşuldu amortisör yok diye ama sağ taraftaki kolun altında var,meydanda zaten afedersiniz at şeyi gibi duruyor orda.Valiz koyup kapatırsanız sıkışır haberiniz olsun.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç az yakıyormu sezsiz ve konforlu gidiyormu frenleri ve yol tutuşu iyimi... bence yeterli bagajda yay yokmuş orda plastik yokmuş falan filan bence çok takılmamak lazım.Alırsan 300.000tl ye araba hepsi olur içinde.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben böyle şeylere takılırım hocam.50.000 tl vericem ama bagajı açtığımda gtü başı oynayacak,yok öyle şey :)
Eski Jettanın değerini bilememişiz kalite açısından.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman başka markalara bakmak lazım.Piyasada sadece vw yok.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 milyarda az değil insan verdiği paranın karşılığını almak istiyor.

ben hala 2007 megane ın plastiğinin kolayca çizilmesi yüzündne küfür ediyom renoya o kadar para veriyon verdiğin plastiğe bak diye

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: Can;225189
Bugün aracı bakıma götürmüşken bir inceleme yapayım dedim ve cidden kendimden utandım.
Jettaya dikkatli bakınca gerçekten ne kadar rezil bir araç olduğunu anladım,bu kadarda olmaz.

Bagaj kapağını açtım,yamularak açıldı zaten,oynaya oynaya.Solda kabloları elektrik bantıyla sarmışlar,kapağın içinde keçe yok,bir tane amortisör var oda sallanıyor zaten.Neyse 1.şoku atlattım derken bagaj içi kaplamasına baktım,Corolla ile aynı,dandikliğin önde gideni bir malzeme.Sonra baktımki stepne yerine açmak için halıya bir kesik atmışlar ve oradan açılıyor,oda üstünde atılmış halı gibi duruyor,bağımsız.
Sonra geçtim dış kısma.Depo kapağınına racın boyasıyla uzaktan yakından alakası yok.
İçe geçtim,kapı içleri dandik bir sert plastik,kenarlarında çapaklar duruyor.
İncelediğim araba bomboş bir araçtı,belki o yüzne böyledir ama hava karanlıkken inceledim Comfortline Jetta böyle değildi sanki yahu,o kadarda ahkam kestik burda.

Ben genel birşey söylemek istiyorum.
Koca showroomda alınası 4 araç vardı sadece.Touareg,Passat,Golf,CC.
Gerisi gerçekten hikaye.Bir Vwe yakışmayacak araçlar olmuş.Yazıklar olsun ne diyelim.

Sonra bizim 2010 B6 Passata geçtim,oh be dünya varmış dedim resmen.
Sanki bizimki yeni onlar eski gibi geldi.Makyajlı Passat gerçekten çok kaliteli olmuş yalnız hakkını yemeyeyim.

:+1:

Ben Jettaya Dandik diyince Focuscu dedi oluyodu, :bnn:

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;225199
50 milyarda az değil insan verdiği paranın karşılığını almak istiyor.

ben hala 2007 megane ın plastiğinin kolayca çizilmesi yüzündne küfür ediyom renoya o kadar para veriyon verdiğin plastiğe bak diye

demekki o markanın deger yargısı o kadarmış 50.000tl ye bunu veriyor.
Bir sevda bizimkisi.....