škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Kasko Şirketi?

Can · 37 · 10228

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar değerli arkadaşlar,abiler.
Yarın Passatın kasko süresi doluyor,hemen kaskoyu yenileteceğiz.
1 yaşında araca 1800 lira ücret çıkarmışlar,normalde 1350 liraymış fakat yazın lastiğimiz yarıldığı için kaskodan değiştirmiştik,o yüzden bu kadar fark olmuş.
Babama söylemiştim kesin kıllık yaparlar diye ama dinlemedi,sakalımız yok
Kasko şirketimiz Allianz idi fakat hiç memnu kalmadık bu sefer.
Kaza yaptığımızda 1 hafta araç vermişlerdi,oda bomboş bir Citroen C4tü.
Onun dışında fiyat biraz yüksek geldi.

Sizlerin önerilerini öğrenmemi rica etti babam,herkese teşekkürlerini iletti şimdiden.
İyi akşamlar...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesadüfe bak bizimde bu hafta bitiyor sanırım:D Babama bu gün 3teklif gelmiş axa ve anadolu sigorta 10 yaşını doldurduğu için 1250-1280 gibi saçma fiyatlar veriyorlar.Bizim kasko gruopamada idi çokta memnunduk gene ondanda teklif almışlar 750 tl 10 taksit yaparız demişler aradaki fark ortada :D Ben kendi adıma konuşayım hem acentadan hemde firmadan çok memnunun kaza yaptığımız zaman iyi ilgilendiler içimize sinmedi kapı olayı didik didik parçayı getirene kadar aradılar bizi rahatlattılar. He bide senede 1 kez orjinal cam değiştirme olayı var buda çok iyi çoğu kasko firması piyasa malı cam takıyor ama groupamada birebir orjinal değişiyor kii yağmur sensörsüz cam bile 650 tl kasko bedavaya gelmiş oluyor bunun için eksper felanda beklemeye gerek yok 2 foto çekiyolar tamam :) C.tesi yolda kaldığımızdada hemen aradık 30 dakikada çekici geldi bunlar insanın memnun ediyo doğrusu :)

İstersen telefon numarasını vereyim sana baban bi görüşsün :)

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allianz sağlam kaskodur farklı firmalarla tecrübelerim oldu tecrübe derken kaza yapmassan tecrübe olmuyo kaskoda :) kaskoda düşük fiyata çok kolay başka firma bulursun ama işin alengiri çok fazla bildiğin sağlam firmada şaşmayın derim.

İlk aklıma gelen şeyi paylaşayım Allianz da çok sayıda (sınırsız da olabilir) cam (orjinal) değiştirme hakkın vardı diye hatırlıyorum.Kaskon bozulmadan yapıyor bunu diğer firmalardan kaskon hemen işliyor.

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;216478
.Bizim kasko gruopamada idi çokta memnunduk gene ondanda teklif almışlar 750 tl 10 taksit yaparız demişler aradaki fark ortada :D  

Aynı firmada devam edersen fiyat avantajın oluyor genelde böyle.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Axa bizimkisi memnunuz şimdilik ama kuzenim allianzda çalışıyor diye demiyorum biraz pahalı fiyat çıkarır ama herhangi bir kaza durumunda hiç geciktirmeden ödeme yapıyorlar.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;216478
Tesadüfe bak bizimde bu hafta bitiyor sanırım:D Babama bu gün 3teklif gelmiş axa ve anadolu sigorta 10 yaşını doldurduğu için 1250-1280 gibi saçma fiyatlar veriyorlar.Bizim kasko gruopamada idi çokta memnunduk gene ondanda teklif almışlar 750 tl 10 taksit yaparız demişler aradaki fark ortada :D Ben kendi adıma konuşayım hem acentadan hemde firmadan çok memnunun kaza yaptığımız zaman iyi ilgilendiler içimize sinmedi kapı olayı didik didik parçayı getirene kadar aradılar bizi rahatlattılar. He bide senede 1 kez orjinal cam değiştirme olayı var buda çok iyi çoğu kasko firması piyasa malı cam takıyor ama groupamada birebir orjinal değişiyor kii yağmur sensörsüz cam bile 650 tl kasko bedavaya gelmiş oluyor bunun için eksper felanda beklemeye gerek yok 2 foto çekiyolar tamam :) C.tesi yolda kaldığımızdada hemen aradık 30 dakikada çekici geldi bunlar insanın memnun ediyo doğrusu :)

İstersen telefon numarasını vereyim sana baban bi görüşsün :)

Kadir bir verirsen iyi olur,arayıp görüşelim bakalım :)

Alıntı yapılan: Blackbird;216479
Allianz sağlam kaskodur farklı firmalarla tecrübelerim oldu tecrübe derken kaza yapmassan tecrübe olmuyo kaskoda :) kaskoda düşük fiyata çok kolay başka firma bulursun ama işin alengiri çok fazla bildiğin sağlam firmada şaşmayın derim.

İlk aklıma gelen şeyi paylaşayım Allianz da çok sayıda (sınırsız da olabilir) cam (orjinal) değiştirme hakkın vardı diye hatırlıyorum.Kaskon bozulmadan yapıyor bunu diğer firmalardan kaskon hemen işliyor.

Abi yıllardır Allianz kullanırız,şirketin üstüne olan diğer araçlar,kısacası sülaledeki tüm araçlardada bunu kullanıyorduk fakat ilgi çok zayıf.
Lastik patladı,aradık,akşama kadar beklettiler...
Babam kıl olmuş iyice,fiyatta uçuk geldi zaten.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;216480
Aynı firmada devam edersen fiyat avantajın oluyor genelde böyle.

Benim bildiğim kasko firman değişsede hasarsızlığın bozulmuyor ki anadolu ile axa da %40 hasarsızlıktan hesaplamışlar ve karşıya verdi pirimler düşük 40 bin fln görünüyor:ok:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;216481
Axa bizimkisi memnunuz şimdilik ama kuzenim allianzda çalışıyor diye demiyorum biraz pahalı fiyat çıkarır ama herhangi bir kaza durumunda hiç geciktirmeden ödeme yapıyorlar.

O konuda sıkıntı yok Doğanda,işte deidğim gibi babam kızmış biraz.
Birde aracın kasko değeri 44 bint tlye düşmüş birden,nasıl oldu anlamadım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;216483
Benim bildiğim kasko firman değişsede hasarsızlığın bozulmuyor ki anadolu ile axa da %40 hasarsızlıktan hesaplamışlar ve karşıya verdi pirimler düşük 40 bin fln görünüyor:ok:

Daha uygun fiyat vermeleri hasarsızlıkla alakalı olarak değil elindeki müşteriyi tutmak için.

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anadolu kasko ile yaşadıklarım ortada bu son kazada..Bir kere şunu diyeyim artık tüm sigorta şirketleri tek çatı altında toplandığından ister A ister B sigortası olsun hepsi artık aynı prosedürü uygulacaklarını size söyleyebilirim..1 hafta rent a car aracını tüm sigorta firmaları veriyor ancak pilot serviste ise aracınız 15 gün rent a car aracı veriyorlar..Eskiden servis yedek parça temin edip hemen yapıyor iken şimdi artık yedek parçayı direkt kasko firması temin ettiğinden rezillik diz boyu çünkü sağ siparişi veriliyor sol geliyor yok hepsi orginal parça denilirken cam patlamasında asla orginal cam takılmıyor bunun aksini diyen sigortacı kaskocuda varsa gelsin bana anlatsın hepsi palavra o kadar diyebilirim..Ancak olay sizin sigorta acentanızdaki sigortacının ilgisinde bittiğinden A yada B firması hiç birşey değişmiyor iş sigortacınızda bitiyor...Araç içi yada dışında aksesuarınız var ise mutlaka kaskonuza işletin,ses sisteminiz var ise mutlaka onuda işletin...Yoksa herşeyde kusur arayıp hava gazı vermek için maşallah gönüllüler ...

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ergo ile de görüşün derim. Allianz'da sınırsız ön cam değişimi yok. Hasarsızlık yüzdenize bağlı olarak en iyi ihtimalle hasarsızlığınızı bozmadan 3 kere değişim yapılabilir, ha sınırsız şöyle olur, aşama aşama hasarsızlık oranınız düşer, böylelikle de az prim ödeme hakkınızda kaybolur.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben axadan yaptırdımda 1800 çok para hocam o ne öyle...
Yüzde 30 indirimle full kasko yaptırdım 570tl. Araç bedeli 45 bin görünüyor  tabi il faktörüde önemlide 1800 bana biraz abes geldi...

Axaya bir bak derim:)

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;216493
Ergo ile de görüşün derim. Allianz'da sınırsız ön cam değişimi yok. Hasarsızlık yüzdenize bağlı olarak en iyi ihtimalle hasarsızlığınızı bozmadan 3 kere değişim yapılabilir, ha sınırsız şöyle olur, aşama aşama hasarsızlık oranınız düşer, böylelikle de az prim ödeme hakkınızda kaybolur.

Senin söylediğin doğrudur abi net hatırlamıyorum şuan ama bazı kasko firmalarının sadece yerli camda hasarsızlığı bozmadığını veya hasarsızlığı bozmadan işlem yapmadığını duydum.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;216502
Senin söylediğin doğrudur abi net hatırlamıyorum şuan ama bazı kasko firmalarının sadece yerli camda hasarsızlığı bozmadığını veya hasarsızlığı bozmadan işlem yapmadığını duydum.

Evet, o da doğru :)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta