škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hyundai en sorunsuz 3. marka oldu

tufan · 28 · 9765

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hyundai en sorunsuz 3. marka oldu

Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma kuruluşu J.D. Power and Associates’ın en son gerçekleştirdiği VDS’te (Vehicle Dependability Study – Araç Güvenilirliği Çalışması) Hyundai marka olarak büyük bir gelişim elde etti.

Hyundai, her geçen gün kalite seviyesini yükseltmeye ve bu doğrultuda ödüller kazanmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma kuruluşu J.D. Power and Associates’ın en son gerçekleştirdiği VDS’te (Vehicle Dependability Study – Araç Güvenilirliği Çalışması) Hyundai marka olarak büyük bir gelişim elde etti.
Her 100 araçta yaşanan problem sayısı bakımından sanayi ortalamasından 19 puan daha iyi bir değer elde eden Hyundai, tüm markalar arasında uzun dönem kalitesinde 10’unculuğa yükseldi. Hyundai, “lüks olmayan markalar” sıralamasında da geçen yıla göre 3 basamak daha tırmanıp en az problem çıkaran ilk 3 marka arasında yer aldı ve büyük bir başarıya imza attı.

VDS kalite ve güvenilirlik araştırmasında, üç yıllık kullanım sonunda araçların sürüş, yol tutuş, fren, klima, müzik sistemi, koltuk, motor performansı, şanzıman, sürüş dinamikleri, iç ve dış dayanıklılığında oluşan problem belirtileri ölçülüyor. Araç sahiplerinin bildirdiği problemlere göre Hyundai, tüm modellerinde yaşanan gelişmeyle birlikte marka olarak 2010 yılındaki araştırmaya göre 100 araç başına yaşanan problem sayısında tam 16 puan birden iyileşerek 132 puana düştü ve önemli bir gelişim kaydetti. Ayrıca Accent ve Elantra modelleri de ait oldukları segmentlerde en az problem çıkaran ilk 3 araç içinde yer aldı.

VDS araştırması, Hyundai’nin J.D. Power and Associates değerlendirmelerindeki yükselişini daha da ileriye taşıyor. Firmanın yaptığı IQS (Initial Quality Study – İlk Kalite Değerlendirmesi) isimli diğer bir çalışmada da, araç alım tarihinden itibaren ilk 90 gün içinde yaşanan problemler değerlendirmesinde Hyundai 4’üncü olmuştu ve sadece Porsche, Lexus ve Cadillac’a geçilmişti.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Koreliler baya yol katetti. Gönlümde her zaman VAG grubu yatsa da koreli kardeşler iyi bir 2. tercih olarak duruyorlar.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seviyorum bu markayı..Ama özellikle KİA dikkatimi çok çekiyor..

Ayrıca Slovakya'da Skoda'nın en ciddi rakibi olarak Kia görülüyormuş..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
venga ya baktım biraz önce, 1.6 dizel 128 hp lerde cam tavan standart, fiyat olarak da gerçekten rakipleriyle karşılaştırıcna çok uygun kalıyor, neticede suv/mpv sınıfında görüntü olarak da çirkin değil, amaca çok güzel hizmet edebilecek bir araba... aileden iki kişiye araba bakıyoruz.. corolla nın en boşuna 48.500 demişler, bence güzel alternatifler bunlar...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;217708
venga ya baktım biraz önce, 1.6 dizel 128 hp lerde cam tavan standart, fiyat olarak da gerçekten rakipleriyle karşılaştırıcna çok uygun kalıyor, neticede suv/mpv sınıfında görüntü olarak da çirkin değil, amaca çok güzel hizmet edebilecek bir araba... aileden iki kişiye araba bakıyoruz.. corolla nın en boşuna 48.500 demişler, bence güzel alternatifler bunlar...

Fiyat olarak vengayı yüksek hatırlıyorum..Sonuçta tasarım ödülü kazanmış bir araç..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VENGA                        Düz Vites                1.4            Dizel              90 ps             38.850 TL                    
VENGA (SR+SAB)         Otomatik Vites         1.6            Benzinli          125 ps            40.850 TL                  
VENGA (SR+SAB)         Düz Vites                1.6            Dizel             128 ps           43.100 TL

arkadaş dün 1.4 dizel için fiyat almış liste 38.850 adamlar 36.000 e biter demiş... demek ki 40.000 e falan da 1.6 sı biter yani dolusu, cam tavan falan.. roomster dan ucuz bu durumda... :) tip olarak benim corsa nın biraz hormonlusu gibi duruyor.. :) yakıt değerleri de gerçekten şaşırtıcı derecede güzel...

EK: roomster 1.6 ve 90 hp ymiş, biraz zayıf kia ya göre... fiyatı da daha pahalı gerçekten...
     Style 1.6 TDI CR 90 HP 42.570
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 11:16:48 Gönderen: Sertan_c »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Roomster fiyatı uçmuş bu aralar, Comfort olan full donanım listede yok hala :)

Ama Kia Venga da NCAP'ten pörtlemiş, 4 yıldızda kalmış.

http://www.euroncap.com/results/kia/venga/2010/396.aspx

Ben 2 araç arasında tercih yapacağım zaman daha düşük yıldızlı olanını tercih etmem, şahsi tercihim ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyunda'nin ix20'si Kia'nın vengasının kopyası ancak hyundai'deki model 5 yıldız almış..

Dikkat ettim, ix20'de yan hava yastıkları dahil edilmiş teste sokulan araca..Ancak Venga'da sadece ön hava yastıkları var veya açılmamış önden çarpmada..

Skoda Roomster'da sadece ön iki hava yastığı ile 5 yıldızı kapmıştı..Yan hava yastıklarıda olsaydı 6 yıldızı kapardı kanımca :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Oged

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.citroenserhan.com
Araçlarda donanım yada diğer markaların önüne çıkabilecek yeni bir teknoloji yok ki ne arıza yapacak:D
http://www.citroenserhan.com
İstanbul\'un en tecrübeli Citroen Yetkili Servisi Citroen SERHAN 15 Yaşında...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oged;217792
Araçlarda donanım yada diğer markaların önüne çıkabilecek yeni bir teknoloji yok ki ne arıza yapacak:D

Diğer markalarda ESP dışında en baba ne var ki standart olarak:)

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hyundai toyotayı,kia da hondayı örnek alıyor gibi geliyor.ayrıca donanım arttıkça sorunda artıyor genelde japon ve kore araçları bir fransız,alman araçları gibi donanımlı olmuyor

Çevrimdışı roomsterTDI

• student
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yani ne kadar korkak alıştırıyorlar ellerini şuna 90 yerine 105 veya opsiyon 120 yapacaklardı ozaman dayanağımız olurdu ama bununda çaresi varda fabrikasyon değil (chip tuning)    

arkadaşımda megane II  1.6 benzin otomtik arabası vardı 2004 model çocuk benm arabaya bindikten sonra hayret etti 80hp ama siz bunu alırken çekişinin bukadar iyi olduğunu biliyomuydunuz dedi. sonuçta 3silindir bir motor ve tatmin edici (son hız tatmin etmesede 195-200 arası kalsada :) .) vw TDI motorlarının kalitesi ortada ..     ve roomster-megane tem'de ufak çaplı bir yarış yaptık kalkıştada gidiştede yedim 110hplik arabayı tabi otomtk olması dezavantaj ama dışardan baksam bu yarışmaya megane'ı tutardım ;)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yarın öğlen saatlerinde venga yı denemeye gidicem,
foto ve öngörüşlerimi yazarım...

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;217739
Roomster fiyatı uçmuş bu aralar, Comfort olan full donanım listede yok hala :)

Ama Kia Venga da NCAP'ten pörtlemiş, 4 yıldızda kalmış.

http://www.euroncap.com/results/kia/venga/2010/396.aspx

Ben 2 araç arasında tercih yapacağım zaman daha düşük yıldızlı olanını tercih etmem, şahsi tercihim ;)

ikinci girişte  5 yıldız aldı Hocam.

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: roomsterTDI;217830
yani ne kadar korkak alıştırıyorlar ellerini şuna 90 yerine 105 veya opsiyon 120 yapacaklardı ozaman dayanağımız olurdu ama bununda çaresi varda fabrikasyon değil (chip tuning)

arkadaşımda megane II 1.6 benzin otomtik arabası vardı 2004 model çocuk benm arabaya bindikten sonra hayret etti 80hp ama siz bunu alırken çekişinin bukadar iyi olduğunu biliyomuydunuz dedi. sonuçta 3silindir bir motor ve tatmin edici (son hız tatmin etmesede 195-200 arası kalsada :) .) vw TDI motorlarının kalitesi ortada .. ve roomster-megane tem'de ufak çaplı bir yarış yaptık kalkıştada gidiştede yedim 110hplik arabayı tabi otomtk olması dezavantaj ama dışardan baksam bu yarışmaya megane'ı tutardım ;)
2004 megane II ler 115 hp dir tebrik ederim sizi :)