škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb-jetta

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar temmuzda araba alacağım ama gerçekten tam bir ikilemdeyim..gönlüm superb mantığım jetta diyor..superb 1.6 tdi comfort 55000 tl,jetta 1.6 tdi higline 57600 tl..superb donanım olarak biraz düşük tabi ama jettayı da almak için 4-5 ay bekletiyorlar..sizce hangisi ?

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta ile SuperB'i Aynı Sınıfta Tutman Yanlış Olur. Jetta Higline a 57600 vericeğime Superb Elegance 1.6 TDI 63.990 BİN TL veririm. (İndirim Yapılır)

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superb bilmediğim bir araba yorum yapamam ama jetta dan kesinlikle uzak durun bence...
passat kopyası olan, arkadan trafikte giderken ayırt etmesi bu kadar zor olan bir araba neden passat tan daha düşük fiyatlarla satılıyor olabilir sizce?
jetta alıp da lanet eden çok tanıdığım var, sanki programlanmış gibi jetta ların %90 ı garanti biter bitmez deli gibi arıza yapmaya başlıyor. sebebi de malum kalitesiz malzeme...

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
"Passat kopyası olan, arkadan trafikte giderken ayırt etmesi bu kadar zor olan bir araba." Sözüne %100 Katılıyorum.

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı toxemia07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta C sınıfı rakibide octavia dır Superb D sınıfı ve rakibi passattır.Önce hangi sınıftan alıcağınıza karar verin derim.SuperB ile jettayı bana göre karşılaştırmak yanlış donanım olarakta fark çok az toplasan 3 tane fark yoktur bile elegance dan bahsediyorum tabiki :)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizinki Passat'ın baz donanımı ile Jetta'nın lüks donanımını karşılaştırmak gibi birşey. Superb yerine Passat tercih edilebilir ama Superb ile Jetta'yı karşılaştırmamak gerekir. Donanımdan kısıp daha üst sınıf bir araç sahibi olmak istiyorsanız Superb derim, yok VW olsun diyorsanız o paraya Jetta'yı alabilirsiniz. Ama kişisel tercihim kesinlikle 1.6 D Octavia, sizin düşündüğünüz fiyata Elegance donanım bile alabilirsiniz. 40.000-50.000 TL aralığında Octavia ve Volvo S40 en mantıklı seçimler bence.

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
farklı segmentlerde olduklarını biliyorum ancak fiyat-performans olarak olaya bakıyorum.illa c veya illa d segmenti gibi bir takıntım yok..octavia düşünmüyorum çünkü kasa değişecek seneye.superb'nin genişliğine ve görünümüne hastayım ancak yeni jetta da çok güzel duruyor açıkçası..ve vw amblemi durumu değiştiriyor 2. elde..aldığım arabayı en az 9-10 sene kullanacağım.o yüzden 2. el takıntım da yok..eşim jetta diye tutturuyor..en iyisi onu galeriye bir götürüp superb'i test ettirtmek..başka bir unsur da skoda bayilerinin indirim yapma olasılığı vw'e göre daha fazla tabi..jetta alırsam sıfır indirim şansım var

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tamirer;217992
farklı segmentlerde olduklarını biliyorum ancak fiyat-performans olarak olaya bakıyorum.illa c veya illa d segmenti gibi bir takıntım yok..octavia düşünmüyorum çünkü kasa değişecek seneye.superb'nin genişliğine ve görünümüne hastayım ancak yeni jetta da çok güzel duruyor açıkçası..ve vw amblemi durumu değiştiriyor 2. elde..aldığım arabayı en az 9-10 sene kullanacağım.o yüzden 2. el takıntım da yok..eşim jetta diye tutturuyor..en iyisi onu galeriye bir götürüp superb'i test ettirtmek..başka bir unsur da skoda bayilerinin indirim yapma olasılığı vw'e göre daha fazla tabi..jetta alırsam sıfır indirim şansım var

İkinci el derdin yoksa kesinlikle superb

Eşinizi ikna etmek için yapmanız gereken tek şey şöför koltuğuna oturup kendinize göre koltuğu ayarlayın daha sonra eşinizi arkaya oturtun o genişliğe biteceğine eminim :)

Jettada eğer uzun boyluysan kafan tavana vurabiliyor diz mesafeside pek iyi değil :)

Eğer superB alıcaksanız biraz daha kasıp Elegance alın derim bi xenon vs bir sürü donanım var :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Kesinlikle mukayese edilecek bir araç değil...karşılaştırmak yanlış...
Hatta Jetta'mı Octavia'mı deseniz kesinlikle Octavia derim...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;217999
Kesinlikle mukayese edilecek bir araç değil...karşılaştırmak yanlış...
Hatta Jetta'mı Octavia'mı deseniz kesinlikle Octavia derim...
yeni jetta farklı olmuş arkadan audi a5,ön ızgaralar değişti ama gel görki passat'ın ikizi gibi.:ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
superbin yanında jettaya verilen o paralara acıyorum

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Jetta tasarım olarak çok güzel ama 2 araç arasında kaldıysanız bence kesinlikle superb...

Jetta-Fluence karşılaştırmasına bakmanızı tavsiye ederim http://www.testyilligi.com/
Jettanın fiyatını haketmediğini söylüyolar ki iç malzeme kalitesi kötü olarak birkaç farklı yerdede okumuştum.

Bakıyorum birde c sınıfında fluence 1.di yeni jetta çıktığında şuan 1. sırada jetta var nasıl heryer fluence ise şimdide yeni jetta olucak. Farklı olmak adına bile superb tercih edilebilir.Çanakkalede açıkçası 1 tane gördüm bugüne kadar ve araba baktırıyor kendisine hatta eve gelip hemen resimlerine bakmıştım...

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün bir araba dergisine yeni kasa jetta alan birisi mesaj göndermiş..adamın 1200 km'deki arabasının turbosu bozulmuş ve servis değiştirmiş..ya garantisi bittikten sonra arızalansaydı..o zaman kafadan 3-4 bin tl giderdi heralde..sanırım bu jettalar yakın zamanda dökülecek..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tamirer;218269
bugün bir araba dergisine yeni kasa jetta alan birisi mesaj göndermiş..adamın 1200 km'deki arabasının turbosu bozulmuş ve servis değiştirmiş..ya garantisi bittikten sonra arızalansaydı..o zaman kafadan 3-4 bin tl giderdi heralde..sanırım bu jettalar yakın zamanda dökülecek..

Zaten araçta ne sorun varsa ilk 2 yılda çıkıyor bundan dolayı garanti 2 yıl.Yani ilk zamanında arızlandı diye hep arıza yapacak diye bir şey yok.Yanlış düşünüyorsunuz.