škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput altı halı (yada kauçuk)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TheACN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, bu sabah arabanın yağını suyunu kontrol ederken birşey dikkatimi çekti. Bu kaputun altında bi halıfleks gibi birşey olması gerekmiyor muydu? Olmamasının bi sakıncası olur mu? Olmasının bir faydası olur mu? Taktıran var mı? :hmm:

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
genelde keçe oluyor ama bazı firmalar maliyetten kacmak icin koymuyorlar

faydalarına gelince;

Bir miktar sesi engeller yane ses izolasyonu sağlar, ayrıca motor ısısını kaputa minimum oranda yansıtıp kaput boyasna zarar vermez
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı TheACN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dışarda kaça yapılıyor acaba bilginiz var mı?

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dışarıda ne kadar bilmiyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sesle ilgisi yok, kabine gelen ses oradan gelmiyor, direk göüğsten geliyor.

O malzeme motor sıcağı boyayı kavlamasın diye (ama 1.2 motora koymuyorlar, küçük diye sanırım) bir de motor alev alırsa klipsleri eriyip motorun üzerine düşüyor ve havayla teması kesip yangının büyümesini önlüyor (Skoda yetkililerinin internette dağıttığı bir broşürde okumuştum).

Yetkili servisi veya Şahkan oto'yu arayıp fiyatını öğrenebilirsin.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğime görede yüksek hacimli benzinli veya dizel motorlara koyuyorlar bu yalıtım sistemini. İrfan abinin de dediği gibi 1.2 icin gerek görülmemis sanırım, fabrika gerek görmediyse sizde görmeyin!

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende bunları hem motor sesini azaltsin hemde motor sicakligini korusun hemen sogumasin diye dizellerde kulaniliyor diye biliyorum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İçeriye gelen sese faydası olmaz ama dışarıdan duyulan sese bir nebze faydası olabilir belki. Benim gördüğüm çoğu araçta var artık bu sizin araçta olmamasının sebebi nedir acaba servise sormak lazım.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;218982
İçeriye gelen sese faydası olmaz ama dışarıdan duyulan sese bir nebze faydası olabilir belki.

evet aslında tam tanım bu, iceriye yine ses gelir ama arabanın dısındayken motordan gelen sesi azaltır belli oranda

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.2'lerde yok bu malzeme, ekonomi fabrika için...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim arabada vardı geçen yaz çıkardık neden derseniz sarkıyordu ve gaz kelebeğine değiyordu bu yüzden o kısmı yıpranmıştı bizde söktük onun yerie 3M in kaliteli ürünleri var yapıştırma olarak onu düşünebilirsiniz :)

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim araç 1.5 fluence dizel benim araçtada yok.İlk çıktığında fluence lerde kaputta amortisörlü ve keçeliymiş tutulunca 3-4 bin gibi zam yapıldı araçlara ama nedense ilk önce amortisörü çıkardılar sonra keçeyide çıkarmışlar şimdi mayısta çıkıcak fluence-meganelardan da bluetooth çıkardılar...

Benim aracın keçe fiyatı 70-75 tl demişlerdi bana çok pahalı birşey değil taktırıcam bende yakın zamanda cam açık olunca ses rahatsız ediyo...(hoş altu üstü keçe sonuçta ne kadar olucak)

Çevrimdışı TheACN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Sabah yüce otoyu aradım, kaputu koruma namına bir işe yaramayacağını, sadece bir nebze ses izolasyonu sağlayacağını belirttiler.

Alıntı yapılan: kadir_;219005
Bizim arabada vardı geçen yaz çıkardık neden derseniz sarkıyordu ve gaz kelebeğine değiyordu bu yüzden o kısmı yıpranmıştı bizde söktük onun yerie 3M in kaliteli ürünleri var yapıştırma olarak onu düşünebilirsiniz :)

Bahsettiğiniz malzemeyi nerden bulabiliriz, uygulama fotoğrafı bulabilir miyiz? :tmr:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TheACN;219023
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Sabah yüce otoyu aradım, kaputu koruma namına bir işe yaramayacağını, sadece bir nebze ses izolasyonu sağlayacağını belirttiler.

Bahsettiğiniz malzemeyi nerden bulabiliriz, uygulama fotoğrafı bulabilir miyiz? :tmr:

Forumda uygulması var bu tarz bi malzeme :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=3406

Çevrimdışı erdal16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim araba dizel kaput içindede var motor korumasıda var sesi güzel kesmiş tavsiye ederim