škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat Linea'lar nasıl sizce?

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;220581
Bana da parasna göre mantıklı geliyor. Her ne kadar sahip olmayı düşünmeyeceğim bir araba olsa da...

Hangisi ERA mı? Linea'mı :)

Açıkçası uygun fiyatlı olarak vede dizel olarak Linea daha iyi duruyor ERA'dan..Bi kere iç mekan daha kaliteli duruyor Linea'da..Ama teknik değerlerde birbirlerinden ne kadar üstünlükleri vardır onu tam kestiremiyorum..

Şahsen Linea düşünürdüm, dizel mis gibi araba..Konfor yok mok denmiş ama bizim doblo'da makaslı falan ama kullanması bir o kadar rahat, koltukları falan rahat..Hem az yakıyor o insanı cezdebiyor işte..

Şirketten bir arkadaş Jetta'sını satıp Linea almayı düşünüyor.Ben kafasına soktum :D Tamam VW jetta ama binemedikten sonra ne yapsın jettayı...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bencede linea eradan daha sağlam
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;220611
...Şirketten bir arkadaş Jetta'sını satıp Linea almayı düşünüyor.Ben kafasına soktum :D Tamam VW jetta ama binemedikten sonra ne yapsın jettayı...
"Seyirlik değil binek olsun" mu dediniz?:wnk:

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;220619
"Seyirlik değil binek olsun" mu dediniz?:wnk:

abi zaten bunu anlamakta güçlük çekiyorum madem binemeyecem neden kapıımda yatsın vergi sigorta kasko bir sürü şey ödeyeyim sıfır ford aldım 3 ayda 6000 km yol yaptım yılda 25 bin km yapar ki bence aracı çok nadir kullanıyorum roveri alalı 5 ay oldu 10 bini devirmek üzereyim yani tek arabam olsa senede 50 bin yol yapcam bi yerede gitmiyom halbüki ev iş hafta sonu geziyom bi o kadar parasını verdim hertürlü suyunu çıkarırım

adam kredi ile araç alıyor bütün parayı krediye ödüyor yeri geliyor giyiminden yemesinden kesiyor araca zaten binemiyor ancak borç ödüyor sorsan mantıklı iş yapmış...

linea bence fiyatına göre sıfır binek araçlar içinde en iyilerinden ama binek olmasada olur denirse sıfır doblo yada partner tepe bakılabilir..
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;220611
Hangisi ERA mı? Linea'mı :)

Açıkçası uygun fiyatlı olarak vede dizel olarak Linea daha iyi duruyor ERA'dan..Bi kere iç mekan daha kaliteli duruyor Linea'da..Ama teknik değerlerde birbirlerinden ne kadar üstünlükleri vardır onu tam kestiremiyorum..

Şahsen Linea düşünürdüm, dizel mis gibi araba..Konfor yok mok denmiş ama bizim doblo'da makaslı falan ama kullanması bir o kadar rahat, koltukları falan rahat..Hem az yakıyor o insanı cezdebiyor işte..

Şirketten bir arkadaş Jetta'sını satıp Linea almayı düşünüyor.Ben kafasına soktum :D Tamam VW jetta ama binemedikten sonra ne yapsın jettayı...

Son sayfalara bakmamışım, Linea'yı kastetmiştim.

Linea'dansa punto daha alınası geliyor.

Araba sektöründe rekabet de iyiden iyiye artıyor hani, yeni Accent blue baya iddialı, Aynı bu Linea gibi bir kampanya yapsa (ki koreliler yapar uygun zamanlarda) iyi satar herhalde.

Linea muhtemelen son demleride olduğu için bu indirim normal. Yei kasanın habercisi muhtemelen.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ammo;220395
Arabaya bakınca bana güven vermiyor,sağlam değil sanki malzemeden kaçılmış 1 kuruş daha ucuz malzemeden olsun fazla para kazanalım imajı veriyor şu üçlü ; Linea,Clio,Era

Sözüm tartışma baştakmak amaçlı değil belirtiyim.

güvenlik ve sağlamlık duygusu çok tartışıldı bir eski impala kasasının verdiği sağlanmlık duysunu hiç bir model veremez şuanda ama şuanki araçlar daha güvenli.

linea clio era bunların hepsi 406 dan daha GÜVENLİ dir çarpışma esnasında içinden daha sağlam olarak çıkarsınız.linea en başarılısıdır. ama derseniz üstüne oturdum kaput yamuldu nasıl sağlam bu diye. o başka kaza güvenliği başka.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;220635
linea en başarılısıdır. ama derseniz üstüne oturdum kaput yamuldu nasıl sağlam bu diye. o başka kaza güvenliği başka.

katılıyorum, arabanın amacı icindeki insanları korumak gerekirse tüm parcaları yamulsun ama kokpit icine yansıtmasın :)

eski arabalar demir yığını sağlam gibi görünür ama en cok hasarı onlar alır ve iceri yansıtır, yane simdi megane camurlukları plastik olabilir ama sağlam değil diyemeyiz :ok:

Kaza anında oluşan haeket enerjisi son teknoloji araclarda emilip icindekilere daha az yansıtılacak sekilde dısarı atılır

bakın fifth gear'in bir testi eskii volvolarr tass gibidir diyemeyiz :)

[YOUTUBE]qBDyeWofcLY[/YOUTUBE]
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanında forumda paylaşılmıştı hatırlatmak istedim,

Az hasar veren araba sağlam sağ çıkartan araba güvenlidir(yada böyle bir şeydi emin değilim:))

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim şirkette bol miktarda linea var. Yeterince deneme imkanım oldu. Herşeyden önce fiyat ve performans açısından düşünecek olursak alınabilecek bir ara. Ön camdaki kelebe3k cam yüzünden kör noktalar var. Gazı kökleseniz bile 1.3 motor olduğundan hızlanmak için acele etmemek gerekiyor. İçi yeterince geniş ama bagajı geniş olduğu halde bagaj kapağı tam bir facia. Evden otogara götüreceğim bir malzeme için bagaj kapısından girmediği için komşunun sw corollasını emanet almıştım. 20000 km olmadan genelde hepsinin muhtelif lambaları patladı. Bir tanesi 20000 olmadan fren balatası bitti. Bunlar şirket aracı olduğu için normal diyacaksiniz ama bundan önceki (connect, focus, megane, c4) araçlarda bu sorunlar yoktu. Ama kirası ucuz olduğu için en mantıklı seçim linea.:ok:

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;220439
O bahsettiğiniz üçlü nün ortalama fiyatları ne kadar? Diyelim ki 25-30 bin arası. Torpidosunu kaliteli malzemeden yapsa, döşemelerini bilmem ne kumaşından yapsa ortalama fiyatları ister istemez 35-40 arasına çıkacaktır. Bu durumda da bu araçların tercih edilme nedenleri ortadan kalkmış oalcak.:wnk:

Keseye göre araba abi.. ;)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;220635
Sözüm tartışma baştakmak amaçlı değil belirtiyim.

güvenlik ve sağlamlık duygusu çok tartışıldı bir eski impala kasasının verdiği sağlanmlık duysunu hiç bir model veremez şuanda ama şuanki araçlar daha güvenli.

linea clio era bunların hepsi 406 dan daha GÜVENLİ dir çarpışma esnasında içinden daha sağlam olarak çıkarsınız.linea en başarılısıdır. ama derseniz üstüne oturdum kaput yamuldu nasıl sağlam bu diye. o başka kaza güvenliği başka.

Teşekkür ederim.
Sağlamlık ayrı kaza güvenliği ayrı.. BEN,sağlam bulmuyorum diyorum,406 dan ne kadar güvenli orasını bilmem. Herkesin fikri farklıdır kimisi çarpışma testine göre karar verir kimiside BEN gibi görünüşüne,duruşuna bakar karar verir... :ok:

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
heeyyyttt en güvenlisi en iyisi "SKODA"  dağılın leyyyn :sopa::sopa:

bu tartışmalar böyle uzar gider :bnn:

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;220666
heeyyyttt en güvenlisi en iyisi "SKODA"  dağılın leyyyn :sopa::sopa:

bu tartışmalar böyle uzar gider :bnn:

Aynen Abi :+1:

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;220639
katılıyorum, arabanın amacı icindeki insanları korumak gerekirse tüm parcaları yamulsun ama kokpit icine yansıtmasın :)

eski arabalar demir yığını sağlam gibi görünür ama en cok hasarı onlar alır ve iceri yansıtır, yane simdi megane camurlukları plastik olabilir ama sağlam değil diyemeyiz :ok:

Kaza anında oluşan haeket enerjisi son teknoloji araclarda emilip icindekilere daha az yansıtılacak sekilde dısarı atılır

bakın fifth gear'in bir testi eskii volvolarr tass gibidir diyemeyiz :)

[YOUTUBE]qBDyeWofcLY[/YOUTUBE]

bu test şaibelidir. volvo babamın oğlu değil ama laf söyletmek istemem. test teki modus kaç model se o model volvoyu koyun karşısına s40 falan modusu akerdeon gibi alın.
metal yorgunluğu diye birşey var. neden 2000 küsür model araçla 90 küsürü çarpıştırıyorsun?