škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat Linea'lar nasıl sizce?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece muhabbet amaçlı soruyorum, sizce nasıl bu linea'lar? Bakıyorumda fiyatlarıda sıfır olarak çok iyi durumda.29bin TL'ye sıfır dizel linea veriyor adamlar..

2.elde çok cazip olabilir ne dersiniz? Sürüş pozisyonu ve koltukları oldukça rahat.Yanlardan biraz dar bir otomobil ama yinede sedan bir otomobil sonuçta.

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tip kaygısı olmayanlar için güzel araç.
Puntonun Sedanı sayılr,kapı içleri felan aynı mesela.
Kullananlar memnun :)

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet hiç fena bir otomobile benzemıyorlar. pek bılgım yok lınea hakkında ama genelde sırket aracı olarak gördum ben ozmn pek yakmıyo olabılırler.yolda gidişleride gayet ıyı gbı görunuyo (yada her şirket aracında oldugu gbı yırtınarak gdıyo).2. elde temız bır arac ıse satar dusuncesındeyım..

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok rahat bir sürüş pozisyonu yok. Koltuklar uzun seyahatlerde rahatsız ediyor. Öndeki kelebek camlar hem gereksiz hemde dar virajlarda görüşü engelliyor, bazen tehlike yaratabiliyor.
Frenleri pek iyi değil, keskin virajlarda arkadan kopma eğilimi var.
Sırf bu sebeplerden ötürü İstanbul dışı araç kiralayacağım zaman Punto, Fiesta, C3 veya Accent tercih etmeye çalışıyorum.

Bana sorarsan Linea alma, onun yerine Grande Punto, Punto Evo, Accent, C3, C4, Fluence, Focus tercih etmeye bak.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi arabadır 1.6 sı can yakar 1.3ü az yakar:)

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,6 multijet 105hp 290nm:)

Ve birde 1.4 T-jet 120hp 200nm lik bir benzinlisi var ki oda uçak gibidir tahminim:D

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beygir az torkk hem 1,4 tsı dan hem 1,6 tdı dan cok :)

1,4 t-jet ıse benncede gayet ıyı gıder superb 1,4 böle gdıyosa  lınea ucar :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi aynı motor Alfada da var onda ise 320nm tork var 105hp ile.VW 2,0 TDI 140lığın torku 320:)

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hıç sorma bu ne böyle ya :S vw motorları ıcın ıyı gdıyo dıyosak bunlar ucuyo :)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arka koltuğunda yolculuk yaptım sanırım araba emotion paketti, cok rahatsız edici geldi inanılmaz zıplatıyor araba rahat değil,
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.3 benzilisinin çok yaktığına şahit oldum ön konsol güzel parça sıkıntısı az parasına göre alınabilir.

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir tek ikinci eli iyi bu aracın.Başka birşeyi iyi değil :).Ama 1.3 dizelide az yakıyor ;)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Linea 1.4 T-jet emotion sahibi olarak karalayayım bişeyler. öncelikle lineanın tercih sebebi fiyat/performans oranında sınıfında rakipsiz olması. uzun bir araç, tasarm gereği dar gözüksede vw boradan geniş bir yapıya sahip. iç tasarımı ve malzeme kalitesi olarak sınıfına göre yetersiz. motor konusunda ise bir fiat klasiği olarak oldukça başarılı. bakım ve parça fiyatları uygun.

1.3 mjet az yakan bir araç şehir için 4.5 litre yakana şahit oldum :D performans konusunda bir aile için oldukça yeterli. biraz daha güçlü, uzun yolda keyif veren, sollamalarda güven verecek bir seçim ise 1.6 mjetten yana olur. 1.4 t-jet ise performans konusunda şaka gibi bir araç, gaza oturunca diğer araçtakilerin bakışları herşeyi ifade ediyor :D güç ve tork bandı kullanıcıya şehir içi ve şehir dışında mükemmel bir sürüş zevki veriyor. 1.3 multijette arkalarda kampana bulunduğu için frenleri hakkında yorum yapamayacağım fakat diğer iki seçenekte 4 disk mevcut ve fren performansı fazlasıyla başarılı.

beğendiğim bir sürüş pozisyonuna sahip, koltukların yapısı ve kumaşları kaliteli, aynı durum plastik kalitesi için söyleyemiyoruz malesef. şık bir gösterge paneline sahip yalnız ön kelebekler görüş mesafesini kısıtladığı doğru. arkada oturanlar için diz mesafesi rahat bir yolculuk yapmalarını sağlıyor. ferah bir iç yapıya sahip. 500lt bagajı ile aileler için büyük bir artı demek.

emotionda standart esp, 6 hava yastığı, digital klima, bütün sensörler :) otomatik kararan dikiz aynası, gibi yüz gülümseten donanımlara sahip.

kronik problem olarak amortisör takozlarının ses yapması vardıi son modellerde giderilmiş.

kısacası parasına göre çok iyi otomobil. yalnız hatırlatmak isterim 2012de büyük makyaj görecek.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Her ne kadar TOFAŞ Kuş serileri nedeniyle "ıyyy FIAT motoru mu" diyorsak da, o motorlar bile üretildiği yıllarda gayet başarılı motorlardı. Bakmayın Türkiye oalrak 2001' e kadar 1965 tasarımlı motoru ürettiğimiz için imajı hafif çizik.

1.6 dizel olduğunu iddia eden birisinin Linea aracıyla epey dik rampalı bir yere çıkmıştık. Rampa çıkışı Favorit gibiydi. Belki de kullanan beceremedi ya da 1.6 değildi.