škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat Linea'lar nasıl sizce?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;219799

1.6 dizel olduğunu iddia eden birisinin Linea aracıyla epey dik rampalı bir yere çıkmıştık. Rampa çıkışı Favorit gibiydi. Belki de kullanan beceremedi ya da 1.6 değildi.

abi o muhtemelen 1.3'tür yoksa 1.6 mjet 290 Nm tork ile ucurur arabayı mazallah :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
verdiğin paranın karşılığını alabildiğin bir araç. bir aileye hayli yeter o fiyata başka araç yok cidden adamlar benzinli fiyatına dizel satıyor.

grande de aynı sorun var sutun dönüşlerde görme engeli yapıyor.bagaj doluken yol tutuşu daha iyi .

1.6 dizeli tam dağ yoluna ideal :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: yasin90;219806
abi o muhtemelen 1.3'tür yoksa 1.6 mjet 290 Nm tork ile ucurur arabayı mazallah :D
Belki de eleman kullanmayı becerememiştir zira o kadar dikkat etmedim kullanımına. Rampanın bir yerinde mıymıntılanıp 1. vitesi isteyince dikkatimi çekti.:D

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bursa da fiat için kalip hazırlama işini yapan firmada grafikerlik yapıyor kayınçom. kalıplarını çiziyor yani fiat ın... linea nın sadece ön konsolunda 200 küsür parça var ve 100 küsür de hata var... :) multijet kesinlikle kişisel yorum kaldırmayacak bir motor, kendisini fazlasıyla kanıtlamıştır zira... ticaride çalışıp da (yani gece gündüz neredeyse hiç stop etmeden, motor soğumadan yani) 400.000 km yapmış ve motoru ellenmemiş bir çok multijet geziniyor istanbul sokaklarında... ama kasa ve plastik aksan kalitesi yüzünden tercih etmeyeceğim bir model linea...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dizeli ile yolculuk yaptım geçen gün 200 km kadar, kabin içi ses durumu gayet iyiydi, hızlanma da...

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;219895
linea nın sadece ön konsolunda 200 küsür parça var ve 100 küsür de hata var...

~250 tane mühendisi çalıştığı fabrikada illaki 2 parçadan birinin hatalı üretildiğini görecek bir insan evladı olacaktır ki tofaş gibi kaliteli yönünden fiatın en iyi fabrikasında böyle bir üretim hatasına ihmal vermeleri pek inandırıcı gelmiyor insana.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vergi düşük
parça ucuz
sedan
ekonomik

kısacası tipik Türk arabası bence.. Emotion ı da görüntü olarak krom aks larla beraber fena değil. kadife döşemeler de çok güzel ancak kokpit malzemesi kapı içleri kalitesiz. fiyatına göre bence de iyi bir araç. clioya tercih edilir rahatlıkla.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;219895
bursa da fiat için kalip hazırlama işini yapan firmada grafikerlik yapıyor kayınçom. kalıplarını çiziyor yani fiat ın... linea nın sadece ön konsolunda 200 küsür parça var ve 100 küsür de hata var... :) multijet kesinlikle kişisel yorum kaldırmayacak bir motor, kendisini fazlasıyla kanıtlamıştır zira... ticaride çalışıp da (yani gece gündüz neredeyse hiç stop etmeden, motor soğumadan yani) 400.000 km yapmış ve motoru ellenmemiş bir çok multijet geziniyor istanbul sokaklarında... ama kasa ve plastik aksan kalitesi yüzünden tercih etmeyeceğim bir model linea...

Ben ilk kez değil, çok duydum çevremde fiat'a mal üreten firma mühendislerinden bu tip olumsuz görüşleri....Hata varsa'da bu adamlar çatır çatır satıyor.Beğenmediğimiz eski kasa doblolar gayet sağlam bir iş aracı aslında..
Birde sattıkları fiyata bakınca çok düşünülmemesi gereken ayrıntılar belkide..

Şu fiat'ın en iyi yaptığı iş multijet motor.Onu tasarlayıp geliştiren mühendislerini başlarının üstlerinde taşımaları lazım :D

Bakmayın ben alacağımdan değil, sadece ilgimi çekti ve acaba benden başka çok kişinin ilgisini çektimi diye merak ettim.:)

Alıntı yapılan: Birkan;219933
vergi düşük
parça ucuz
sedan
ekonomik

kısacası tipik Türk arabası bence.. Emotion ı da görüntü olarak krom aks larla beraber fena değil. kadife döşemeler de çok güzel ancak kokpit malzemesi kapı içleri kalitesiz. fiyatına göre bence de iyi bir araç. clioya tercih edilir rahatlıkla.

Clio'dan kat kat daha üstündür bence.. Hadi Clio ile albea desen tamamda..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın test sürüşünü yaptım geçenlerde şöfor koltuğu hariç diğer koltuklar rahatsız edici. türk standartlarında 170 cm boyum var. arka koltukta normal oturuşta kafam tavana değiyor ve rahatsız ediyor. takla makla atsa kafamız roll bar görevi görecek.
park ederken sensorler olmassa arkası görünmüyor arka cam çok yatık gökyüzü görünüyor geri gelirken.. ancak fiat ın  tek hoşuma giden arabası  brava ona söz söyleyemem

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen, clio derken artık sadece symbol adıyla üretilen sedan kasayı kastediyorsanız sonuna kadar haklısınız... clio hatchback apayrı, onu katmamak lazım konuya çünkü gerçekten kaliteli yapıyorlar son kasa clio hb i... ama symbol ün bayide sıfırının kapısını kapattım içine oturup ve hemen açıp indim... :) gerçekten çok kötü symbol diyim sadece uzatmıyım fazla da şimdi bir başka symbol kullanıcısını kızdırmıyım.. :) :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;219970
...Hata varsa'da bu adamlar çatır çatır satıyor
....
Birde sattıkları fiyata bakınca çok düşünülmemesi gereken ayrıntılar belkide.

olay da orda zaten, tam fiyat performans arabası... o fiyata alternatifi yok... dediğin gibi bu yüzden bakılmıyor gerçekten o kadar detayına.....

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiat zaten multijet motoru olmasa batıyordu 2005 e kadar Gm ile flört etmek zorunda kaldı :)

satışları bitikti şimdi cyrslere oynuyor.

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fiat ile gm arasında baya katakulli dönüyor, karşılıklı hisse alım satımları filan hayırlısı diyelim. ilk meyveside fiat freemont oldu :)
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2011, 00:35:41 Gönderen: DeNNis »

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Accent Era,Linea,Clio bunların hepsi uçan teneke.. 150 yi geçtinimi zangır zangır sallanır,savrulur... :)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lineanın sınıf karmaşasından dolayı öyle dedim gökhan abi kimisi kompakt sedan kimisi b sedan diyor ondan yani :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White