škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ford Mondeo 1.6 Dizel Motora Kavuştu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ford Mondeo 1.6 Dizel Motora Kavuştu

Geçtiğimiz yılın sonunda makyajlanarak daha taze bir görünüme bürünen Ford Mondeo, eksikliği hissedilen küçük dizel motoruna biraz geç de olsa kavuştu.

Orta sınıfta yönetici aracı olarak da ilgi gören Ford Mondeo, orta sınıfta yükselişe geçen düşük hacimli dizel motor trendini, satışa yeni sunulan 1.6 lt'lik yeni dizel motor seçeneğiyle takip ediyor. Sadece sedan karoser seçeneğiyle tercih edilebilen 115 HP gücündeki 1.6 lt'lik dizel 6 ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor. 4.9 lt/100 km'lik ortalama tüketim değerine imza atan Ford Mondeo 1.6 TDCi, 129 g/km'lik CO2 emisyonuna sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 11.9 saniyede tamamlayarak 190 km/s maksimum hıza ulaşan 1.6 lt'lik dizel motor seçeneği tüm donanım seviyelerinde sunuluyor. Başlangıç donanımı olan Trend'te ABS, ESP, ön, yan ve perde havayastıklarıyla sürücü diz havayastığı, yokuş kalkış desteği, 16 inçlik alaşım jantlar, hız sabitleme ve sınırlama sistemi, çift bölgeli otomatik klima ve Ford EcoMode Sürücü Bilgilendirme Sistemi standart olarak sunulurken, bu versiyonun başlangıç fiyatı 60.920 TL. Çift xenon farlar, LED'li gündüz farları, anahtarsız çalıştırma sistemi, elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, Pioneer entegre Bluetooth bağlantılı navigasyon sistemi, ısıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı ön cam, park sensörleri ve 18 inçlik alaşım jantlar gibi özelliklerse Titanium ve Selective donanım seçeneklerinde yer alıyor.

2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel olmusta şöyle orta dolulukta bir mondeo almak istesen 1.6 dizel en az 65-66 bin lira civarında, otomobil fiyatları acayip ucusta son 2 senedir falan.
Ben 66 verdikten sonra 2.0 tdci isterim biraz daha katıp, en azından basınca uzarr
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;219783
güzel olmusta şöyle orta dolulukta bir mondeo almak istesen 1.6 dizel en az 65-66 bin lira civarında, otomobil fiyatları acayip ucusta son 2 senedir falan.
Ben 66 verdikten sonra 2.0 tdci isterim biraz daha katıp, en azından basınca uzarr
Orası öyle tabi :D

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 dizel o sınıftaki bir araç için pek yeterli olacak gibi hissettirmiyor insana, d sınıfı bir araç alıyorsan şöyle basınca gidecek bir araç beklentisine giriyor insan :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün EVO nun Nisan sayısını okuyorum Reno Latitüd ün 110lik 1,5 dizelini test ediyor adam yorumu ise''bu motoru Mercedes S serisine koysak yine kaldırır'' şeklindeydi.

1.5 1,6 dizeller kağıt üstünde yavaş gözükse de performansları çok kötü değil.

Hele bir 1.6 TDCI 285nmli bir Mondeonun performansı hiç kötü olmaz:)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;219798
Dün EVO nun Nisan sayısını okuyorum Reno Latitüd ün 110lik 1,5 dizelini test ediyor adam yorumu ise''bu motoru Mercedes S serisine koysak yine kaldırır'' şeklindeydi.

1.5 1,6 dizeller kağıt üstünde yavaş gözükse de performansları çok kötü değil.

Hele bir 1.6 TDCI 285nmli bir Mondeonun performansı hiç kötü olmaz:)

270 Nm doğanım :)

Kaldırır tabeki s serisinide baska arabayıda ama abartmamak lazım bi 2.0tdi gibi ucurmaz :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ford bu konuda çok geç kaldı.iki yıl önce koysaydi bu motoru piyassada en çok göreceğimiz d sınıfı araç olurdu.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
'' 0-100 km/s hızlanmasını 11.9 saniyede tamamlayarak 190 km/s maksimum hıza ulaşan '' diyor, tabiki aracı kaldırır, zaten ben bu araç kaldırma muhabbetine bir anlam veremedim gitti ama d sınıfı aracın bir prestiji var sonuçta, 190da tıkanacak ve 100'e 12 saniyede çıkacaksa forumlarda daha çok duymaya devam ederiz clio ile mondeo geçtim, passat kovaladım, bmwyi selektör manyağı yaptım diye :D aileler için yeterli bir performans sağlar tabiki, ona şüphe yok.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;219804
270 Nm doğanım :)

Kaldırır tabeki s serisinide baska arabayıda ama abartmamak lazım bi 2.0tdi gibi ucurmaz :)

Overboost ile tork 285nm oluyor:)

Bu arada bence 2,0 TDIların revize edilmesi lazım çünkü 140lık olana 1,6 lar çok yaklaşıyor hem hp bakımından hem tork bakımından.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;219820
Overboost ile tork 285nm oluyor:)

Bu arada bence 2,0 TDIların revize edilmesi lazım çünkü 140lık olana 1,6 lar çok yaklaşıyor hem hp bakımından hem tork bakımından.

keske tüm 2.0 dizel motorlar bmw gibi olsa :D

184 bg poff :D

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fordu bu konuda begenıyorum.rekabetı seven bı fırma.. vw grubu 1,6tdı motor 105 hp 250 tork ford ıse 115 hp 285 nm tork uretıyor.
helede encok 1,6 ecoboost mtorunu sevdım.
artık guc bakımından ben skodayı begenemez oldum. Şahsi yorumum..

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DeNNis;219818
'' 0-100 km/s hızlanmasını 11.9 saniyede tamamlayarak 190 km/s maksimum hıza ulaşan '' diyor, tabiki aracı kaldırır, zaten ben bu araç kaldırma muhabbetine bir anlam veremedim gitti ama d sınıfı aracın bir prestiji var sonuçta, 190da tıkanacak ve 100'e 12 saniyede çıkacaksa forumlarda daha çok duymaya devam ederiz clio ile mondeo geçtim, passat kovaladım, bmwyi selektör manyağı yaptım diye :D aileler için yeterli bir performans sağlar tabiki, ona şüphe yok.
:++::++::++::++:

Başından sonuna kadar :+1:907

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DeNNis;219818

Mondeo bassa yine clio geçemez.Hangi clioda 190 son sürat var?:)

Yolda efendi efendi gidiyorken passat sürücüsü, yandan geçiyo clio.Açıyolar nete konuyu passat geçtim diye.:D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;219896

Yolda efendi efendi gidiyorken passat sürücüsü, yandan geçiyo clio.Açıyolar nete konuyu passat geçtim diye.:D
Buda doğru :++::++::++: bunada

:+1:907 hatta   şimdi antepi yendiğimiz için 2 tane :+1:907 :+1:907 :++::++:

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;219896

,
okadar olacak ama yoksa o zıbıdı mahalledekı arkadasına ne anlatacak :)