škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka koltuktan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arka sağ koltuktan bir kasisten geçerken ses geliyor. Acaba diğer fabia 2 lerde de böyle sorun varmı? sesi nasıl engelleyebiliriz? oturacak kısmı sabitlenmiyormu?
cevaplar için şimdiden teşekürler....

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben o sesi çözdüm geçen gün babam arkada otururken ben de fark ettim o da farketti ses geldiğini arka sağ koltuktan, inip baktığımda kasisten geçince koltuk kancasının tam sabit olmadığından tıkırtı yaptığını farkettim o yüzden kafama fazla takmıyorum artık ;)

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
serviste çözebilirlermi acaba?
15 günlük aracı servise götürmek insana zor geliyor. saçma sapan bişeyden dolayı.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok rahatsız etmiyorsa fazla kafana takma ama kontrol et bakalım benim dediğim yerden mi geliyor cidden?

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet bendekide aynı sorun duz otoyolda sıkıntı yok ama mıcırlı yolda yada kasislerde tık tık tık diye ince bi tikirdı daha oncede konuyu acmıstım ama kafanıza takmayın sadece ince bi ses :D

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Koltuk kancasına bir iki kat izolasyon bandı sardım direk kesti...
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BuRZuM0765;222790
Koltuk kancasına bir iki kat izolasyon bandı sardım direk kesti...

çok mantıklı bir çözüm ilk fırsatta deneyeceğim :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben ponzidotu soktum yine ses var. koltuk kancasına srdığın izole band nasıl birde fotğraf olursa iyi olur

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gösterdim. Koltuktan galiba dedim. Çocuk koltuğu ayarladı güya, ayarladım abi bi daha yapmaz dedi. Ses aynen geliyor. Bana kapıdan geliyo gibi geldi. Yıllık bakımda tekrar gösteririm detaylı artık. Arkaya oturup dinler...

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kafana takılmıyorsa hic uğrasma denmesine bir türlü anlam veremiyorum, yeni bir aracın neresinden bir rahatsızlık duyuluyorsa bu rahatsızlık hic yerini huzura bırakmaz giderilene kadar. Koltuğun altını üstüne getiririm yinede bulurum onu gereken ne ise yaparımda, sakın servise gidipte kimseye derdini anlatmaya çalısma senden başka kimse bu sesi duymaz!

Çevrimdışı erdal16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar koltuklar yatabilen koltuklar kancanın altında bir aparat var onu çevirin kanca ileri doğru hareket edecektir sonra koltuğunuzu deneyin sorun hallolur herhangi bişe yapmanıza gerek yok

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rahatsızlık vericek bir ses değil aslında. 1.500 bakımında bende şikayetimi söyledim yaptılar.
Şimdi tek sorunum koltuk gıcırtısı şoför koltuğu neden gıcırdar yav sizde varmı bu sorun?
-------------------------------------------------

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç daha 1 haftalık aynı sesi bugün bende duydum kafama takıldı, bu konuyu gördüm tek yaşayan ben değilmişim. Sağ arkadan geliyor. Ancak biri oturduğunda, koltuğa yaslandığında geliyor. Arkada oturan olmadığı zaman bir ses duymadım. Önemsiz birşey olduğuna sevindim. Neyse kartonla bantla v.s birşeyle halledeceğiz artık dediğiniz gibi.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen benim Superb'i servise yıllık bakıma götürdüğümde Fabia'daki koltuk sesinden bahs ettim. Nereden geldiğini hemen bildiler. getirin 20 dk.lık işi var yapalım dediler. Cumartesi sabah götürdüm hemen halletiler sağolsunlar.