škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.2 TSI Combi

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı supermen5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
  Uzunca süredir Ocativa ile ilgiliniyorum. Aslında kafamdaki Kombi modeli. Almanya Skoda sitesinde 1.2 105 Beygir TSI Kombi üretimini gördüm. Ama skoda.com.tr deki fiat listesinde sadece 1,6 ve 1,4 benzinli modeller var. 1,6 benzinli 102 beygir Almanya da tarihe karışmış. Sanırım yüksek tüketimi ve eski nesil bir motor olduğu için artık üretilmiyor. Türkiye ye 1.2 TSI lar acaba ne zaman gelecek? Senede 8-10.000 km yaptığım için dizel istemiyorum. Benzinlilerin en ekonomiği de 1.2 TSI.
  2 çocuğum olduğu için bagajın büyük olması benim için önemli. Kombi yi asıl onun için istiyorum. Ama sanırım özel sipariş verilmesi gerekecek.
  Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
combiyi bagaj için istiyorsanız bence sedanada bakabilirsiniz sedan haliyle bile birçok kobiden büyük bagajı 560 lt.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:wlc:

Octavia Combi bile çok kısıtlı sayıda geliyor, bırakın motor seçmeyi, ancak sipariş üzerine gelebilir belki, Yüce Oto'ya bir telefon edin bence ilk elden.

Yüce sitesindeki fiyatlar sedan fiyatları...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SuperB combi için 2 bin tl fark alıyorlardı octaviadada öyle bir durum olabilir yüce ile görüşmekte fayda var :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
1.2 TSI motorun Octavia için ne zaman geleceği belli değil. Almanya'da 85 HP'liği de varmış VW'lerde. Aslında ne yapacakları merak konusu, Jetta'da 1.2 TSI var, 1.4 TSI ne zaman gelir diye bekleyenler var, Octavia'da da tam tersi...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;220966
...Yüce sitesindeki fiyatlar sedan fiyatları...
Ovtavia' nın sedanı var mı ki?:hih::bnn:

Çevrimdışı supermen5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugun Erya firmasini aradim. 1.2 getirilmedigini combi icin 7.000 tl fark alindigini, siparis verilmesi gerektigini soylediler. 7000 tl icin y... Diyecektim. Ama sadece tesekkur ettim. Sanirim sedan combi arasindaki fiat farkigercek deger arkadaslarinda dedigi gibi 2.000 tl civari olmali.
Ama 1.2 gelmiyormus. Siparis de olmuyormus.
Daha once yuce oto ya 1.2 diesel roomster sormustum. Sirket icin alinacakdi. Onu da mantikli bulmadiklarindan getirmiyordi. Dedigim su olmustu. Hem otomobil sinifina girecek her sene muayeneye gitmeyecek, Hem  hiz siniri otomobillerle ayni olacak,  hemde yolcu tasima belgesi almiyacaksiniz, ustelik vergisi de en alt dilimden olacak ve mantikli olmayacak....? Emin misiniz?
Roomster yerine opel combo alindi. Vergisi ticariden 860 tl sanirim, kamyon sinifinda, hiz limiti dusuk, her sene Tuv istiyor ve yolcu tasima belgesi olmadan insan tasinmasi yasak...Sadece getir gotur islerinde kullaniliyor. Yuk de tasinmiyor.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2011, 19:34:41 Gönderen: supermen5 »

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen yıl Aralık ortalarıydı fark olarak 1.4  Ambiente modeli için 9.300 TL Classic için 7.000 TL fiyat çıkartmışlardı. Ben hiç üstelemedim. Zaten bir fikir edinmek amacı ile ciddi ciddi hesaplatmıştım. Hazırlıklı gitmiştim Almanta fiyat farkı sadece tüm vergiler dahil Limousine/Ambient bizde doğrudan Ambient olarak anılıyor 20.640 € Combi Ambient ise 21.590 €. Fark:950 €. Bu günkü kurla fark 2.20 TLx950= 2.090 TL için istenen 9.300 TL.
Alıntı yapılan: supermen5;221102
Bugun Erya firmasini aradim. 1.2 getirilmedigini combi icin 7.000 tl fark alindigini, siparis verilmesi gerektigini soylediler. 7000 tl icin y... Diyecektim. Ama sadece tesekkur ettim. Sanirim sedan combi arasindaki fiat farkigercek deger arkadaslarinda dedigi gibi 2.000 tl civari olmali.
Ama 1.2 gelmiyormus. Siparis de olmuyormus.
........................................

norton772

• Ziyaretçi
valla aile kullanımı için şu an türkiyede satılan oktavia fazlasıyla yeterli. bende de şu anki kasa var, bagaj devasa. kurban bayramında memlekete giderken bagaja şu büyük ekran eski tüplü televizyondan artı iki tane büyük valiz artı bir sürü kıvır zıvır doldurdum ve öyle gittim. belki bir fikir vermiştir size. görenler zaten hayretler içinde kalıyor

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
@norton772,
Aracınızın kasası Sedan değilde HB 5 kapılı ise dediğiniz doğru. Combi ile aralarında toplam yaşam alanı hacmi dışında pek önemli bir fark yok. Sedanlarda bagajı üstten bölen bagaj kapısı tespit sacı kullanımı berbat hale getiriyor ve o güzelim bagajın arka kısımlarına erişim işkence haline getiriyor.
Combinin en önemli farkı bagajı daha geniş hacimde ve töleranslı kullanım imkanı ile kalabalık ailelerde daha geniş iç hacim vermesi ve uzun yolda müthiş bir rahatlık. Mesela 2 kapılı bir banyo dolabını HB' ye göre daha rahat taşıyorsunuz (Denenmştir) Sedanda buna imkan yok. Eğer doğru biliyorsam gercek ölçüler içinde octavia tüm modellerde en geniş hacimli bagaj sunan tek araçtır.
Alıntı yapılan: norton772;221482
valla aile kullanımı için şu an türkiyede satılan oktavia fazlasıyla yeterli. bende de şu anki kasa var, bagaj devasa. kurban bayramında memlekete giderken bagaja şu büyük ekran eski tüplü televizyondan artı iki tane büyük valiz artı bir sürü kıvır zıvır doldurdum ve öyle gittim. belki bir fikir vermiştir size. görenler zaten hayretler içinde kalıyor