škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol Bilgisayarı Uyarı Sesi !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar herkese.

Geçen gün okuluma gitmek üzere yola koyuldum 53kmyi geçtikten sonra uyarı yol bilgisayarı uyarı sesi verdi. Sorunu halledemedim fazlada kurcalamıyım dedim. Sorun ne olabilir sizlere sormak istedim. Nacizane değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Fotoğrafdan anlışılıcağı gibi 53kmyi geçmişim,seyir halindeyim. fotoda uyarı, sesli ikazla  yanıp sönüyor .

« Son Düzenleme: 19 Nisan 2011, 20:30:09 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hız uyarı sistemi :)
Farkında olmadan ayarlamışsındır abi,ayarlıdığın hızı geçince uyarı sinyali veriyor :)
Nasıl kapatılır bilmiyorum ama bunlarda.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;221113
Hız uyarı sistemi :)
Farkında olmadan ayarlamışsındır abi,ayarlıdığın hızı geçince uyarı sinyali veriyor :)
Nasıl kapatılır bilmiyorum ama bunlarda.

Teşekkür ettim Can :) aslında itiraf etmem gerekirse hafif kurcaladım bilgisayarı ama o iş nasıl oldu anlamadım çünkü rakam girmemi istese farkederdim vazgeçerdim. 1500km geliyor servise zaten gidicem ama tekirdağ gitmem gerekiyor yolda can sıkıyo biraz ses. Halledilebilicek birşeyse mutlaka bilen biri çıkar o zaman :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende kolum çarpınca oluyor bu kesin.Nasıl oluyor anlamadım ama açıkçası :D
Biraz kurcala abi,speed warning cart curt birşeyler yazıyor olması lazım.Ordan Off yaparsın kapanır büyük ihtimal.Klasik yol bilgisayarı ayarları işte :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;221119
Bende kolum çarpınca oluyor bu kesin.Nasıl oluyor anlamadım ama açıkçası :D
Biraz kurcala abi,speed warning cart curt birşeyler yazıyor olması lazım.Ordan Off yaparsın kapanır büyük ihtimal.Klasik yol bilgisayarı ayarları işte :D

:D Pek ayrıntıda yok gerçi, maxi-dot olayı falan yok görüldüğü üzere sade bi yol bilgisayarı, komple sıfırladığımı hatırlıyorum sadece :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigortasını sök gitsin yol bilgisayarının :rm::rm::rm::rm::rm::rm: gerek yok öyle antin kuntin şeylere:rm::rm:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Makyajsız fabia2lerde hız uyarı sistemi yok.Maxi dotta bile.Makyajlı da olması bana ilginç geldi.%99 speed warning değildir ama sen yine alttakileri bi dene abi.

1-Silecek kolundaki düğmelerden üsttekine uzunca bas abi karşına bi menü çıkar çıkmazsa yapacak bir şey yok servise göstercen.Eğer çıkarsa %90 çekçedir dili ybnın alttaki konudan bakarak ingilizceye çevir.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=4098

2-ondan sonra speed yazan bi menü varsa ona tıkla abi hız çıkar karşına ordan tuşları kullanarak yükselt.Sonra resete bas çık ordanda mfa yazan yere gel tekrardan yb kısmına döner.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: can;221113
hız uyarı sistemi :)
farkında olmadan ayarlamışsındır abi,ayarlıdığın hızı geçince uyarı sinyali veriyor :).

:+1:              :+1:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;221130
Makyajsız fabia2lerde hız uyarı sistemi yok.Maxi dotta bile.Makyajlı da olması bana ilginç geldi.%99 speed warning değildir ama sen yine alttakileri bi dene abi.

1-Silecek kolundaki düğmelerden üsttekine uzunca bas abi karşına bi menü çıkar çıkmazsa yapacak bir şey yok servise göstercen.Eğer çıkarsa %90 çekçedir dili ybnın alttaki konudan bakarak ingilizceye çevir.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=4098

2-ondan sonra speed yazan bi menü varsa ona tıkla abi hız çıkar karşına ordan tuşları kullanarak yükselt.Sonra resete bas çık ordanda mfa yazan yere gel tekrardan yb kısmına döner.

Doğan sağolasın yorumun için, zaten ayrıntılı biryere girmedim, yol bilgisayarını sıfırlıyodum bazı değerler zaten -- olarak gösteriyodu giderken seyir halinde oynadım demekki 53km hızla giderken oynayıp o değeri sıfırlamışım, ve 53km olarak kaydetmiş, yarın inip bir sıfırlamayı deniyim olmadı servisde öğrenicez artık,

Alıntı yapılan: FF;221124
Sigortasını sök gitsin yol bilgisayarının :rm::rm::rm::rm::rm::rm: gerek yok öyle antin kuntin şeylere:rm::rm:

:++::++:

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet hız uyarı ikazı o ve 53 km/h a ayarlanmıs. Silecek kolu üzerinde kolun alt kısmında ufak bir düğme var tek başına duran. Seyir halinde iken bu 53 km/h olan bölgeyi secin yol bilgisayarında ve atıyorum hızınız 90 km/h a geldiğinde bu düğmeye basılı tutun ama hızınızı sabit tutmaya çalısın, kendiliğinden 90 km/h ı hafızasına alacaktır. Ben 100 e ayarladım :)

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;221318
Evet hız uyarı ikazı o ve 53 km/h a ayarlanmıs. Silecek kolu üzerinde kolun alt kısmında ufak bir düğme var tek başına duran. Seyir halinde iken bu 53 km/h olan bölgeyi secin yol bilgisayarında ve atıyorum hızınız 90 km/h a geldiğinde bu düğmeye basılı tutun ama hızınızı sabit tutmaya çalısın, kendiliğinden 90 km/h ı hafızasına alacaktır. Ben 100 e ayarladım :)
Araç durur haldeyken de ayarlanabiliyor, -/+5 oynuyor.
1. Silecek kolunun sağ düğmelerini kullanarak --- Km yazan yere geliyoruz.
2. Silecek kolunun altındaki düğmeye basıyoruz. İlk basılınca 30 Km yazıyor.
3. Sağ düğmelerden istediğimiz hızı seçiyoruz.
4. Alt düğmeye basarak kaydediyoruz.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kürşad;221553
Araç durur haldeyken de ayarlanabiliyor, -/+5 oynuyor.
1. Silecek kolunun sağ düğmelerini kullanarak --- Km yazan yere geliyoruz.
2. Silecek kolunun altındaki düğmeye basıyoruz. İlk basılınca 30 Km yazıyor.
3. Sağ düğmelerden istediğimiz hızı seçiyoruz.
4. Alt düğmeye basarak kaydediyoruz.

Makyajsız kasada da oluyor mu?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;221124
:++::++::++::ok::rock1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;221558
Makyajsız kasada da oluyor mu?
Makyajlıda oluyo dostum. Makyajsızı bilmiyorum.