škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Accent Blue test edildi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
http://www.arabam.com/test/Hyundai-Accent-Blue-14-Prime-AT/Detay-292454?vzn=1

..............

Motor
Hyundai Accent Blue’da yeni nesil Gamma  motorlarından 1.4 litrelik olanı görev yapıyor. 6300 d/d’da 109 hp güç  üreten ünitenin maksimum torku 139 Nm 5000 d/d’da elde ediliyor. 1135 kg  ağırlığındaki test aracımızı hızlandırmakta zorlanmayan ünitenin atik  bir sürüş sergileyebilmesi için yüksek devir bandında dolaşması şart.  Test aracımızla 0-100 km/s hızlanma 13,2 saniyede  gerçekleştirilebilirken 182 km/s maksimum sürate ulaşılabiliyordu.  Accent Blue’nun klasik otomatik şanzımanı hızlı vites geçişleriyle  beğenimizi kazandı fakat 4 kademeli olması dezavantajı. Accent Blue  testimiz süresince ortalama 8.3 lt/100 km ortalama yakıt tüketimine imza  attı. Sunduğu rahatlıkla büyük bir konfor öğesi olan otomatik  şanzımanın tüketim değerlerinin biraz yüksek çıkmasının en büyük nedeni  olduğunu belirtelim.
............

İşte yüksek beygir için tork bandının yukarı çekildiği ne kadar aşikar. Max torku 5000 devirde veren aracın şehir içinde çok tat vereceğini sanmıyorum. Ama bu aracın 1.6 CRDi ile çok satacağı kesin.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
139NM tork öldürms arabyı ne kadar beygri yüksk olsada
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende testi sen yaptın diye sevinmiştim valla :hoh::hih: o heyecan ile tıklamıştım valla :)

O nasıl hızlanma yalnız ya, Allah cezalarını versin, nerdeyse bizim Favorit kadar.
Bizim 1.4 101'in gözünün kaymağını yiyim ben, hala onun üzerine 1.4 tanımıyorum valla.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim araba bile 14.3 te çıkıyor 0 dan 100 e. 109 hp lik motora bakın demeyin. güç olarak güzel gözükse de tork devir bandı günlük kullanıma hiç uygun değil. belirtildiği gibi 109 hp yi hissetmek için 6300 d/d ya çıkmak lazım. tip falan güzel arabada. eminim konforlu ve kalitelidir. esp standart bildiğim kadarıyla. dizeli güzel olur yalnız. 1.5 110 hp gayet güzel olur. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;221374
Bende testi sen yaptın diye sevinmiştim valla :hoh::hih: o heyecan ile tıklamıştım valla :)

O nasıl hızlanma yalnız ya, Allah cezalarını versin, nerdeyse bizim Favorit kadar.

Bizim 1.4 101'in gözünün kaymağını yiyim ben, hala onun üzerine 1.4 tanımıyorum valla.
:hih::huh::hoh::hah::hh::hhh::bnn:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,4 lik motor tam redline makinesi olmuş:)

Birde kendileri 13 saniyede çıkmışlar sanırım daha iyi bir şöför daha az zamanda çıkabilir.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;221394

Bakma la yanyan :rm::rm::rm:
Pozitifsel anlamda sölyedimdimdimdi:rm::rm::rm::rm::rm:
Favorit'e kurban olsun alem hem.:adm::adm::adm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eee o zaman bu alet 3000 devirde 112 NM verirse gülerim :++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tork grafiğini çok aradım ama sadece katalogunda kalitesiz bir grafik var, o da zor okunuyor:

http://accentblue.hyundai.com.tr/brosur_accentblue.pdf

Son sayfalara doğru. Sanki 3000 devirde 120 küsür Nm gibi geldi bana. Öyleyse iyiymiş. Testteki performansı törpüleyen otomatik şanzıman olabilir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kia'dan Acent Blue'ya kardeş geldi: Kia K2

"
Kia’dan bomba gibi bir araç daha!

21 Nisan 2011 08:05:00Güney Koreli üretici Kia son dönemde çıkarttığı yeni  modelleriyle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Yeni tasarım anlayışı  oldukça beğenilen markanın B sınıfı sedan modeli K2’nin ilk  fotoğrafları da bugün yayınlandı.  
Hyundai Accent Blue ile kardeş  olan model Çin pazarı hedeflenerek geliştirilmiş. K2 markanın Hatcback  modeli Rio’nun alt yapısını kullanıyor ve 4370 mm uzunluğa, 1700 mm  genişliğe ve 1460 mm yüksekliğe sahip. Aracın dingim mesafesi tıpkı  Hyundai Accent Blue gibi 2570 mm. K2 500 litre bagaj hacmi ile bu  konuda da iddialı. 1.4 Gamma motor ailesinin görev yapacağı K2 maneul  ve otomatik vites opsiyonu ile satılacak. Kia’nın tasarımı ile çok  beğenilen optima modeline benzeyen K2’nin ülkemizde satışa sunulup  sunulmayacağı ise henüz belli değil."

Alıntı : http://www.arabam.com/haber/Son-Haberler-Kiadan-bomba-gibi-bir-arac-daha/Detay-292462?vzn=1

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün gece Arap plaka bir Magentis gördüm,ilk kez canlı gördüm aracı,yemin ederim Bmw 5 serisi felan b.k yemiş o aracın yanında,dehşet-ül vahşet birşey :D
Kia tasarım anlamında Hyundaiden daha ielrde bence.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
k2 cidden cok maşşaklı olmus
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;221862
k2 cidden cok maşşaklı olmus

:adm::kro: