škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BorPower

eRay · 12 · 8363

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben bir iki yıl önce denemistim.çok güzel bir katkı ama az kmli arabalara onermiyorlardi şehir içinde 3. viteste rolanti devrinde dolasiyodum rahatca tekleme falan yoktu.motor daha stabillesmisti
elegance=ugurcnplt

fabialife

• Ziyaretçi
ben hem motor hem de şanzumanda kullandım ve beklentilerimi karşıladı, beklentiler çok yüksek değilse memnun kalırsınız.
Bor power değil motor silk kullanmanı tavsiye ederim.
büyük çoğunluk motorl silk'in daha iyi olduğunu söylüyor.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;221746
ben hem motor hem de şanzumanda kullandım ve beklentilerimi karşıladı, beklentiler çok yüksek değilse memnun kalırsınız.
Bor power değil motor silk kullanmanı tavsiye ederim.
büyük çoğunluk motorl silk'in daha iyi olduğunu söylüyor.

:+1:bence de motor silk daha iyi. motor 80-90.000 km leri geçtiyse kullanmanın olumsuz bir yanı olacağını sanmam. bende kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. şuandaki arabam daha yeni 60.000 oldu, biraz daha geçsin dizel ile kullanımı konusunda biraz araştırma yapıp kullanmayı düşünüyorum, yağ yakma varsa kesin fark edecektir, tamamen kesilir yağ yakması diyemem ama kesin fark eder azalır yani, belki de tamamen keser, ek olarak rolanti konusunda sıkıntı varsa yada düşük devir sıkıntıların varsa azalır ve soğuk motorda marş süresi ve motorun ilk ateşlemesi fark eder... faydaları var kesin de zararı var mıdır bilmem, eski arabamda 40.000 km kadar kullanmıştım ve çok memnundum...

Çevrimdışı Ranthor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Her turlu yag katkisindan uzak durun, onun yerine kaliteli tam sentetik yag alin.
Zaten yag ureticileri asla katki koymayon diye belirtir.

Çevrimdışı eRay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yağ değişiminden sonra borpower ilave ettim
sanki :taka: canlandı:favo1:

Çevrimdışı redoknot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konuya ben iyice araştırdım piyasada gözümü korkuttular
aracıma katkı koymadım,araştırmalarım sonucunda bunları
buldum.
Reklam kurulunun bu ürün hakkında yanıltıcı  reklam vermekten dolayı kararı resmi gazetedede yayınlanmış.enerji bölümünde.linki aşağıda;
http://www.resmi-gazete.org/gundem/duyurular/reklam-kurulu/reklam-kurulu-163--basin-bulteni.html
sizde inceleyin...

RESMİ GAZETE DE Kİ METİN:

V- ENERJİ

1) 2008/250- NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. adlı firmaya ait tanıtım broşürlerin ve anılan firmanın http://www.nnt.com.tr adresli internet sitesinde yer alan "S 250 Gold, Marine, Nanolube, MS 250, MS 600, GBX" adlı ürünlere ilişkin tanıtımlarda yer alan "BORPOWER ® bor elmas tozu (MCDP) ve nanobor´un eşsiz özelliklerinden yararlanarak hareketli motor parçalarındaki Sürtünmeyi yüzey kaplama ve bilye yatağı etkisi ile en az seviyeye indirir. BORPOWER ®'nin etkinliği aktif maddelerinin (MCDP ve nanobor) nanokristal özelliklerinden kaynaklanır. Bu nano parçacıklar NNTnin üstün tecrübe ve birikimi ile benzeri olmayan nano teknolojik yöntemlerle üretilmiştir. BORPOWER ® kati yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir (…)" şeklindeki ifadeleri ispatlar nitelikteki 'bilimsel' çalışmaların gerçeği yansıtmaması dolayısıyla bahsi geçen tanıtımların tüketicileri aldatıcı nitelikte olması gerekçesiyle Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik'e uygun olmadığına,

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
:wlc:

:rock1::rock1::rock1::rock1::rock1:

Çevrimdışı mizci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a
bende motor sılk   bor katkılı aldım,,
favoritimin aslında yağ değişmi gelmedi 1000 -1500 km var  ...
beklemelimiyim yoksa yağ değişimi yapmak şartmı..şimdi içine keleyebilirmiyim..?
 uygulamalr konuısunda yardım lütfen.....
mustafa

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kutusunda da yazar zaten de ben de yazayım,
yağı yeni değiştirmiş olmanız önerilir.
en fazla şu kadar km geçtiyse de ekleyebilirsiniz der ama sizin zaten sona gelmiş,
yağı değiştirin, 250 ml az koyun yağı, üstüne de bor koyun, temiz temiz olsun...

Çevrimdışı Megane ST

• Engineer
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben kullandım bir faydasını görmedim az km li araçlar için hiç gerek yok diyebilirim

Çevrimdışı mcrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir hafta önce aracımızın periyodik bakımı [yağ+yağ filtresi  vs.] sırasında, ilgili servisinde Borpower ürünleri yekili satış noktası olması  sebebiyle, yağ değişiminde Borpower MS-250 eklediler. Şu anda herhangi bir sorun yok. Aksine  çekişte artış ve sesde azalma var. Bu arada araç 2000 model Felicia 1.6 GLXi benzinli.