škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomatik Araba Tavsiyesi İstiyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enişteme araba bakıyorum önemli kriterlerimiz dizel olucak otomatik olucak fazla km li olmicak modelli olucak ve hb istemiyorlar buna uygun araba bakıyorum aklıma ilk olarak focus geldi.İnternette yorumlarını okudum ş.içi düz vitesi 9,5 litre yakıyomuş bu ne kadar doğru bilinmez ama bana biraz fazla geldi otomatiğide 11 lt yi görür gibime geliyor.Sizden yardım bekliyorum özellikle Türker abi sana sesleniyorum duy beni :D

Fiyat aralığımız max 30 bin :ok:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel-otomatik 30bin ve sedan olacak valla aklıma hiç bir model gelmedi:)

Dizel oto focuslarda pek bulunmuyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;222534
Dizel-otomatik 30bin ve sedan olacak valla aklıma hiç bir model gelmedi:)

Dizel oto focuslarda pek bulunmuyor.

Doğan sedan değil hatchback istemiyolar :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zor bi durum :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: kadir_;222532
Enişteme araba bakıyorum önemli kriterlerimiz dizel olucak otomatik olucak fazla km li olmicak modelli olucak ve hb istemiyorlar buna uygun araba bakıyorum aklıma ilk olarak focus geldi.İnternette yorumlarını okudum ş.içi düz vitesi 9,5 litre yakıyomuş bu ne kadar doğru bilinmez ama bana biraz fazla geldi otomatiğide 11 lt yi görür gibime geliyor.Sizden yardım bekliyorum özellikle Türker abi sana sesleniyorum duy beni :D

Fiyat aralığımız max 30 bin :ok:

Piyasaya pek bakamıyorum meşguliyet çok :) Düz vites deseydin bir tanıdıkta sedan focus tdci var ama km'si de az değil (120 bin gibiydi).

Hem düşük km hem dizel hem de sedan deyince sanki 2007 üzeri Cerato'lara bakmak lazım gibi geliyor. 30'a kadar Focus TDCi, Octavia TDI, Megane II dCi falan bakılabilir, bilemiyorum ben pek herkeste olan arabayı sevmediğim için bana Cerato cazip geliyor. 2008-2009 50 bin km altı Advance CRDi 25-26 gibi alınabilir.

Edit : 2007 üzeri Cerato/Dizel/Otomatik yokmuş bulamadım :D
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2011, 23:08:02 Gönderen: turker »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Asıl istedikleri otomatik araba ama benzin fiyatlarıda ortada.. Otomatik benzinli bir araba en az 450 kr yakıyor dizelde en fazla 300 anca yakar gibime geliyor.Olmadı biraz sınıf küçültücekler bende giriştim bakalım :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel otomatikten vazgeçmek zorunda kaldık o aralıkta malesef bulamadık şimdi benzinli C sınıfı düşük km li otomatik bakıyoruz ilk tercih toyota corolla görünüyor sizce yakıtı nasıldır?

Birde roomster 1.6 otomatik iyi bir tercih olur mu?

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok yakın bir arkadaşımda 2009 benzinli otomatik coralla var. Şehir içi ortalama (istanbul) 9LT civarı yakıyor.

Trafiksiz akşam saat 9'dan sonraki gezmelerimizde 8LT leri görüyoruz, köprü trafiği gibi ağır trafikte 10LT nin üzerine çıkabiliyor.

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Focus hakkında;
Ne yapın ne edin cvt'den uzak durun.(fordunkilerden)
Epey sorunludur.109 hp ile iyi tüketimi vardır.9,5 olmaz ama 7,5 garanti.
Ghıa mı trend mi?
Trend ise filo çıkması olma ihtimaline dikkat edin.
Şu kasa cvt koymasalardı süperdi.Yol tutuşu sınıfını ezer geçer.Kabak lastikle virajda sinirli bir passat sahibini alt etmiştik.Adam benzincide yanımıza gelip yol tutuş için birşey mi yaptınız demişti lastikleri gösterdim sustu :D Ama epey kıl olmuştu.İç mekanı  az gürültü alır.Mercedes bmw gibi sessiz değildir ama yinede gayet sessizdir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AimLeSs;231659
Çok yakın bir arkadaşımda 2009 benzinli otomatik coralla var. Şehir içi ortalama (istanbul) 9LT civarı yakıyor.

Trafiksiz akşam saat 9'dan sonraki gezmelerimizde 8LT leri görüyoruz, köprü trafiği gibi ağır trafikte 10LT nin üzerine çıkabiliyor.

Demek o kadar fazla yakmıyor buna sevindim :)

Alıntı yapılan: ST-max;231668
Focus hakkında;
Ne yapın ne edin cvt'den uzak durun.(fordunkilerden)
Epey sorunludur.109 hp ile iyi tüketimi vardır.9,5 olmaz ama 7,5 garanti.
Ghıa mı trend mi?
Trend ise filo çıkması olma ihtimaline dikkat edin.
Şu kasa cvt koymasalardı süperdi.Yol tutuşu sınıfını ezer geçer.Kabak lastikle virajda sinirli bir passat sahibini alt etmiştik.Adam benzincide yanımıza gelip yol tutuş için birşey mi yaptınız demişti lastikleri gösterdim sustu :D Ama epey kıl olmuştu.İç mekanı az gürültü alır.Mercedes bmw gibi sessiz değildir ama yinede gayet sessizdir.

Fordlar yol tutuş konusunda iyiymiş bu konuda bayağı yazı var ama cvt hakkında hala şüphelerim var..

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
megane II yada linea dan başka adam gibi seçenek yok dizel otomatik sedan için...

ford un cvt sini kullandım ama detayını bilmem, tek bildiğim dizel otomatik focus 9 lt altında yakmaz...

yada benzinliye karar verirseler de:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-ilk-sahibinden-tertemiz-qashqai-45486829/detay/

3-5 ekleyip böyle bişey mantıklı olur...
şehir içi yakıtı 8,4, şehir dışı da 5,7... cross over segmentindeki bir araç için çok güzel değerler...

Çevrimdışı izoci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fiat Bravo 1.6 MultiJet 120 HP + skydomme + emotion paket alırsan sürmeye doyamazsın italyan aygırı oluyor kendisi :)

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
30 bine hem dizel hem otomatik hem düşük km işiniz çok zor ama kısmet meselesi bu işler :) buarada 2008 cerato dizel otomatik 62bin istemiş sahibinden de var :)

bi kaç tanede ben öneriim ozaman

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-daha-dolusunu-bulana-bedava-48886701/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-triptronik-dizel-otomatik-krediye-uygun-deri-koltuk-celik-jantli-49827379/detay/

birde eski kasa golf öneririm 2006-7-8 olabilir 34-35 e temizini bulabiliyosun ve 2 senedir takip ediyorum 1 lira düşmedi fiyatları

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SEDAN araç arıyorlarmış...
mondeo nunda 9,8 lt yakıtı var 32 kuruş demek + 2000 cc vergisi = nerde kaldı dizelin avantajı...
hb isteseler astra h kasa hb dizel 1,3 otomatikler en güzel seçenek olurdu...