škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaliper ve kampana boyama

Fabia14 · 16 · 14504

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia14

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçtiğimiz pazar günü aracımın kaliper ve kampalarını boyamaya karar verdim ne zamandır aklımdaydı ama elim deymiyordu boyaları eskimeye ve çıkmaya başlamıştı bazı yerlerde. Boyama işine öğlen başladım eski boyaları kazıdım zımparaladım kampanaları söktüm ve aracın aynı rengine fırçayla boyadım fırça iz bırakır diye tereddüt ediyordum ama iz falan kalmadı ve boya kuruduktan sonra birde vernik attım kampanalara ve kaliperlere süper oldu. Boyama işi akşam bitti yoruldum ama yorulduğuma değdi sonuçta çok güzel oldu.

Malzemeler: Aracın renk koduna göre boya yaptırdım, orta numara ve küçük numara yumuşak uçlu fırça, zımpara, tel fırça, boya sökücü ve vernik.

Önce:

Boyandıktan sonra:

Vernik atıldıktan sonra:

Kampanaların boyanmış ve verniklenmiş hali:

İşin bitmiş hali akşam fotoğraf çekmiştim:

Bunlarda gündüz çekimi fotoğrafları:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
eline sağlık harika olmuş, vernikte ne güzel parlatmış.

peki aracın boyası ısıya dayanıklı mıdır, birde astar olmadığı için çabuk atar mı? (bende bir sonrakine yapabilirim ondan soruyorum)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63

Çevrimdışı Fabia14

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;17667
eline sağlık harika olmuş, vernikte ne güzel parlatmış.

peki aracın boyası ısıya dayanıklı mıdır, birde astar olmadığı için çabuk atar mı? (bende bir sonrakine yapabilirim ondan soruyorum)

Aracın boyası dayanıklıdır heralde bi sorun çıkmaz inşallah. Öncedende boyamıştım normal turuncuya astar atmadan hiç sorun olmadı. Boyanın kalkması vb. şeyler kış şartlarında olmuştur. Kışlık lastikleri ve demir jantları çıkartırken görmüştüm. Yazlık lastiker ve alaşım jantlar varken hiç bir sorun yoktu.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eline sağlık  :ok:

Ben de normal boya kullandım, sıcağa dayanıklı ibaresi yok ama sorunsuz dayanıyor  :)

Zaten çabuk kirlenen bölge, ne yaparsan yap özellikle kaliperler balata tozundan nasibini alıyor, sıkça yenilemek lazım. Benim jantın kolları ince olduğu için jantı sökmeden kaliperi boyayabiliyorum, lastiğe büyük bir çöp poşeti geçirip sadece kaliperin orayı delerek  :)

Eğer istersen jant göbeğine düz kapak alıp Skoda logosu bulabilirsin, daha orijinal durabilir, ben öyle yapmıştım...

Çevrimdışı Fabia14

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;17672
Eline sağlık :ok:

Ben de normal boya kullandım, sıcağa dayanıklı ibaresi yok ama sorunsuz dayanıyor :)

Zaten çabuk kirlenen bölge, ne yaparsan yap özellikle kaliperler balata tozundan nasibini alıyor, sıkça yenilemek lazım. Benim jantın kolları ince olduğu için jantı sökmeden kaliperi boyayabiliyorum, lastiğe büyük bir çöp poşeti geçirip sadece kaliperin orayı delerek :)

Eğer istersen jant göbeğine düz kapak alıp Skoda logosu bulabilirsin, daha orijinal durabilir, ben öyle yapmıştım...

İrfan abi düz jant göbeği kapaklarına çok para istiyorlar tanesi 10 tl Skoda logosu var jant alırken almıştım. Daha ucuza biyerden bulabilirsem hemen alacağım jant göbeği kapaklarından.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hımmm, 10 TL pahalı.

Ben CMS'den tanesini 4 TL'ye almıştım. Oto aksesuacılar ya da çıkmacılara yolun düşerse bir sor derim

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayhan eline sağlık... güle güle kullan...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerine sağlık..

Astarsız falan bişey olmuyor.Yeterki 2 kat olsun..

Benim bir kere boyamama rağmen fren kaliperlerim hala ilk günkü gibi :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

gogo969

• Ziyaretçi

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende kaliperleri ve eksoz ucunu boyayacağım, elimde Polisan Silver sprey boyası var, işe yarar mı, yoksa ısıya dayanıklı bişeyler mi almak lazım, birde üzerine vernik olmalı mı ?
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Isıya dayanıklı boya almaka fayda var.Egzoz ucuna vernik atılmaz çabuk atar.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaliperler için aslında hangi sprey olsa oluyor, ısıya dayanıklı olması çok çokta ultra gerekli olmuyor. Ama artı olarak ısıya dayanıklı olursa daha bir ömürlü olur elbette, sanayideki boyacılarda çok rahat bulunuyor, pahallıda değiller üstelik.