škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon sağ ve sol manevralarinda dönüşlerde arabadan ses geliyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YURTALAN06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba

Arabayı aldım alallı nerdeyse problemsiz gün geçmiyor bu hep böyle midir diye düşünüyorum

Araba sağ ve sol dönüşlerde   bir uğultu ses geliyor Direksiyon dan diye düşünüyorum

ayrıca arka kapı açılmıyor

Yardımcı olabilir misiniz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Pompadan tutun lastiğe kadar bir çok yer kontrol edilmeli.

Kapı için; sviçler ve kilitler sağlam mı?

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon kutusunu ve aks körüklerini kontrol ettir.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı YURTALAN06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sviçler ve kilitler sağlam
dün sabah ta ayni problemi yapti  ölen açildi akşam kapali şu anda da kapali durumda

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağa veya sola direksiyonu döndürürken uğultu benzeri ses geliyorsa pompadan kuvvetle ihtimal, umarım değildir tabi.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer dönüşlerde tık tık tık diye ses geliyorsa aks kafası ki önemseyin bu sesi yolda kalmanız işten bile değil 2 sefer başıma geldi birinde umursamadım en son aks kırdım birinde sesi fark edince hemen servise çektirdim aracı

direksiyon hidroliği boşalıncada dönüşlerde vuvvv diye ses yapar hidroliği doldurun kaçağı tespit edin sorun kalmaz

direksiyon kutusunda sorun olsa çukurlara girincede ses yapar

kapınında kilitidi bozulmuştur yüksek ihtimalle iyi bir kaportacı bulun yarım saatte çözer sorun kilitse orjinal takmaya gerek yok doğan kiliti takın aynı işi görür 10 tl gibi bi fiyatı vardır orjinali için tonla para isterler çünkü
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşın sorununa benzer bir sorunda bende var. Direksiyonu tam sağ yada tam sol yaptığımda bir tıkırtı,mekanik bir parça sesi geliyor.Ama sadece tam çevirirsem.Neden olabilir?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimal direksiyon kutusunun yağ keçeleri patladı ve hidroliğiniz azaldı.Eğer öyleyse en kısa zamanda yaptırın derim yoksa hidrolik pompası serviste 2 bin tl civarında..

Daha 2 hafta önce başımıza geldi bütün ya sol körükten boşaldı gitti direksiyon taş gibi oldu bir öncekindede sağa sola dönüşlerde uğultu yapıyordu..

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam turda yapıyorsa sorun yok diyebilirim bizim Transporterda da oluyordu 0 km den itibaren. Ama tabi ki kontrol ettirmelisiniz.
Not: araç 2001 modeldi bu arada
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2011, 11:57:50 Gönderen: G.Antep Şubesi »

Çevrimdışı eshkia47

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim Transporttada olmaya başladı bu ses araç 20.000 kmde sağa ve sola çevirirken hafif tıkırtı sesi geliyo.Servisi aradım amortisör takozları kurudugundan ses yapar dendi.Forumlardan da araştırdıgım kadarı ile hemen hemen tüm transportlarda var bu ses olayı :(

Çevrimdışı YURTALAN06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tamir de araba bir gün kaldı direksiyon kutusu değişti  arkdaşın dediği gibi hidrolik boşalmış  ve az kalsın pompalar yanıyormuştu  cuz atlattık 500 kağıda zar zor yaptırdım.

Herşey için teşekkür ederim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YURTALAN06;224711
Arkadaşlar tamir de araba bir gün kaldı direksiyon kutusu değişti arkdaşın dediği gibi hidrolik boşalmış ve az kalsın pompalar yanıyormuştu cuz atlattık 500 kağıda zar zor yaptırdım.

Tamir takımı 150 tl gerisi işçilik birde ön takım indiğinden rot-balans yapılması gerekiyor 40 tl de 190 tl kafadan bir masraf oluyor :)

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YURTALAN06;224711
Arkadaşlar tamir de araba bir gün kaldı direksiyon kutusu değişti arkdaşın dediği gibi hidrolik boşalmış ve az kalsın pompalar yanıyormuştu cuz atlattık 500 kağıda zar zor yaptırdım.

üstat tam olarak ne işlem yaptılar ön takım komple indimi?
bide nerde yaptırdınız özel servismi yoksa herkes yapabiliyomu?

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba;
benim de direksiyon kutusundan ses geliyor. ustaya baktırdığımda iki lastiği sabit tut, direksiyonu çevir dedi ondan sonra duyacaksın dedi sesi. yani direksiyon kutusu arızalı dedi. 250 tl direksiyon kutusu tamiri. rot-balans ayarı falan 400- 450 lirayı bulur dedi. sizce nasıl fiyat. bir de ön takımdan ses gelmiyor. gidişlerde hiçbişey yok. sadece araba durduğu yerde direksiyonu sağa veya sola doğru çevirirken kıtır kıtır ses yapıyor. bir de usta senin direksiyon serliğinin de sebebi bu diyor. sizce sorun hakkaten direksiyon kutusunda mı? daha önce böyle bişeyle karşılaştınız mı acaba?
teşekkür ederim. kolay gelsin...

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu a7 octavia aracimda yasamistim,15 bin kmde iken garantiden değişti kutu,yaklaşık 3 4 bin tl fatura bilgisi vardi hatta.  Aracla olduğum yerde direksiyonu çevirirken belirli noktalarda tıkırtı yapıyordu, ilk başta çok azdı ama zamanla arttı ve garantiden degistik. Nadirde olsa ilk nesil a7 octavialarda olan bir sorunmus. Geçmiş olsun sizede.