škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2007 Corsa D 1.3 cdti den sonra...

Sertan_c · 104 · 24470

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bayan arkadaşımdan 55.000 km civarındayken yakın zamanda aldığım, gerçekten temiz ve masrafsız aracımı 26.000 TL civarında bir paraya satsam, o parayla, yada en fazla 1.000-2.000 daha ekleyip yine dizel ama sedan olarak alabileceğim araçlar neler olabilir sizce? tabi yine masrafsız ve temiz olmak durumunda. hb biraz dar gelmeye başladı bana...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2011, 15:34:03 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunların temizini bulmak zor o paralara...
bir de essentia lar çok boş, düz araba.. :)
bir de yakıtına baktım şimdi de 6.5 lt diyor, aynı motor bendeki de 5.7 lt.. 90 hp lik olması ve sedan olması çok farkettirmiş yakıtı...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;223467
bunların temizini bulmak zor o paralara...
bir de essentia lar çok boş, düz araba.. :)
bir de yakıtına baktım şimdi de 6.5 lt diyor, aynı motor bendeki de 5.7 lt.. 90 hp lik olması ve sedan olması çok farkettirmiş yakıtı...

:)dogrudur, Opeli sen daha iyi bilirsin,
yakıt konusunda; sonucta bir üst segment araca geciyorsun, hemde sedan istiyorsun, muhakkak fark olacaktır, corsayla astranın, astra ile vectra nın aynı yakmaması lazım:)

Çevrimdışı silivrili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende eski Corsa D kullandım. Şu an astra H aldım 2011 model 5,8 yakıt tüketimi var, ama 200 km yol yaptım bakalım ne olacak. Araca alışma sürecindeyim. Ama araçta sadece cam tavan yok.
2011 POLO 1.6 TDI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Sertan_c;223471
megane II bulunur mu, alınır mı?

Alınır ama Astra/Octavia/Civic daha mantıklı gibi. Dizel mi alacaksınız yine?

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet, dizelden sonra lpg ye, hele de benzine dönemem.. :)
sedan olup da 5,5 yakanlar var, astra yüksek biraz...
ne alınır ki?...

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Sertan_c;223703
evet, dizelden sonra lpg ye, hele de benzine dönemem.. :)
sedan olup da 5,5 yakanlar var, astra yüksek biraz...
ne alınır ki?...

ben de 2007 corsa d kullanıcısıyım, arabadan beklentileriniz fazla ise Alman'a alıştıktan sonra fransız arabalarında fazla rahat edemezsiniz.
ama işimi görsün yeterli derseniz temiz ve düşük km.li bir megan 2 olabilir.
Astradan daha az yakan sedan araba pek yok, ya da diğer bir deyişle aralarında yakıt konusunda fazla fark yok.
ancak fiyat konusunda hatırı sayılır bir fark var ve vergileri daha yüksek.
astra kalkışlarda biraz hantal kalsada hem alırken ham de kullanırkan ekonomikliği nedeniyle iyi bir altarnatif.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fransızları gerçekten sevmiyorum, ortopedime hitab etmiyor gerçekten :) bel ve ayak bileğime ağrı yapıyor uzun sürüşler.. ama megane II de bu sıkıntıları yaşamadım... o yüzden aklımda aslında...
ama yakıt konusunda astra 6,5 megane II 5,8 örneğin fabrika verileri... vergi yönünden avantaj evet ama gezdikçe yakıttan kapatıyor ve avantajı...
benim için hantal olması gerçekten hiç önemli değil, hanım ve çocukla çıkınca zaten 90 ı otobanda bile zor geçiyorum.. :) biraz hızlı kalkınca da hemen müdahale geliyor "yavaşşşş" diye.. :) daha önceden ciddi bir kaza geçirdiği için ben de birşey söyleyemiyorum ne yazık ki... eşim öğretmen, okul servisinde yanında bir arkadaşı öldü kazada, birinin de kolu koptu falan... korkuyor şimdi de doğal olarak...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gecmis olsun, ölenlere allah rahmet eylesin,
öyleyse yakıttan ziyade güvenligide ön plana cıkartarak secim yapmanız gerekiyor,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Sertan_c;223884
fransızları gerçekten sevmiyorum, ortopedime hitab etmiyor gerçekten :) bel ve ayak bileğime ağrı yapıyor uzun sürüşler.. ama megane II de bu sıkıntıları yaşamadım... o yüzden aklımda aslında...
ama yakıt konusunda astra 6,5 megane II 5,8 örneğin fabrika verileri... vergi yönünden avantaj evet ama gezdikçe yakıttan kapatıyor ve avantajı...
benim için hantal olması gerçekten hiç önemli değil, hanım ve çocukla çıkınca zaten 90 ı otobanda bile zor geçiyorum.. :) biraz hızlı kalkınca da hemen müdahale geliyor "yavaşşşş" diye.. :) daha önceden ciddi bir kaza geçirdiği için ben de birşey söyleyemiyorum ne yazık ki... eşim öğretmen, okul servisinde yanında bir arkadaşı öldü kazada, birinin de kolu koptu falan... korkuyor şimdi de doğal olarak...

Astra 6 vites, çok da serilik istemiyorsanız ömür olarak da 1.3 MJet motor diğerlerinden daha iyi diye biliyorum. İyi bir seçenek bence de.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu sadece örnek olsun diye, illaki bu demiyorum yani ama bunlar dikkatimi çekmeye başladı... sizler ne düşünüyorsunuz bu araba konusunda?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2009-model-23-000-km-de-yeni-kasa-honda-city-1-4-ls-otomatik-48078713/detay/

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sertan abi hic tavsiye etmem, bir tanıdığmz 99 model vectrasını satıp bundan aldı inan bin pisman, bende bindim cok yavan geldi bide ara model civic'in kücüğü gibi ama onun kadar kaliteli değil, ayrıca yol tutus da iyi değil

Hız merakınız yok anladığm kadarıyla, 1,3 cdti astra sedan isinizi görür
yada
ford focus 1.6 tdci sedan
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla yasin astra ve focus konusunda haklısın, bence de en iyisi onlar olur ama essentia lara adamlar 30 istiyor, çok boş araba...
city nin 30 a otomatik ve dolusu bulunuyor, otomatik klimalı cc li esp li vs...
olsa 30 a astra da bunlar alırım hemen de işte :)
benzinle bile 7.3 yakıyor city...
hakkaten o kadar da kötü mü ya.. bi deneme sürüşü yapmak lazım buna karar verirsek..
sedan için lpg ye dönmeye değer mi bilmiyorum ama sedan şart oldu gibi bişey...
benimle beraber öğretmen bi arkadaşta bakıyor, bu akşam konuştuk bu city yi, onunda aklına yattı gibi. hafta sonu bulalım deneyecek bir araba o zaman karar vermeden önce...