škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2007 Corsa D 1.3 cdti den sonra...

Sertan_c · 104 · 24469

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 motor.
anladım ki dizel e gerçekten çok alışmışım. ilk kalkışta gaz vermeden yada azcık dokunup kalkmaya çalışıyorum, titriyor falan motor :) dizel rahatlıkmış arkadaş ya. ama bundan sonra aynı kasa dizel alabilirim satarsam. çok hoşuma gitti araba. çok çok geniş gerçekten, diz mesafesi olsun bagaj hacmi olsun... arabayı çok beğendim de işte dizel sevgim olmasa... 1.3 te bile turbo koltuğa yaslardı sırtımı, bunda benzinli olmasına rağmen yok öyle bir durum...
en önemlisi de araba benzinli.. :) 100 km de ortalama 7,5 yaktırdım... benzin 4,45 (civarı galiba) km de 33,3 kuruş yakmış... lpg ile %40 tasarrufla 20 kuruşa düşer gibi ama acaba araba bende kendisini amorti etmesine yetecek kadar kalacak mı? :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Sertan_c;250880
1.4 motor.
anladım ki dizel e gerçekten çok alışmışım. ilk kalkışta gaz vermeden yada azcık dokunup kalkmaya çalışıyorum, titriyor falan motor :) dizel rahatlıkmış arkadaş ya. ama bundan sonra aynı kasa dizel alabilirim satarsam. çok hoşuma gitti araba. çok çok geniş gerçekten, diz mesafesi olsun bagaj hacmi olsun... arabayı çok beğendim de işte dizel sevgim olmasa... 1.3 te bile turbo koltuğa yaslardı sırtımı, bunda benzinli olmasına rağmen yok öyle bir durum...
en önemlisi de araba benzinli.. :) 100 km de ortalama 7,5 yaktırdım... benzin 4,45 (civarı galiba) km de 33,3 kuruş yakmış... lpg ile %40 tasarrufla 20 kuruşa düşer gibi ama acaba araba bende kendisini amorti etmesine yetecek kadar kalacak mı? :)

Kalmıycak kanımca :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;250928
Kalmıycak kanımca :)

hayırlısı bakalım... :):)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Fiesta' yı sürmedim arka koltukta yolculuk ettim. Zıp zıp zıplıyordu.

Alfa Romeo' nun yakıt tüketiminin de fazla olduğunu biliyorum.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fiesta hb olduğundan biraz sert amortisör diye biliyorum, kayınçoda var ama ya ben kullandım yada önde oturdum, arka o kadar zıplıyorsa hanım ve çocuk için kötü. fiorino dan vaz geçirdiler sırf bu zıplama konusu yüzünden.
alfa olursa da zaten lpg şart. ama çok dolu ve görüntüsü de hep hoşuma gitmiştir...
ya diyorum dizel olsun fiesta gibi, yada diyorum dizel olmuyorsa bari dolu, ağır oturaklı bir araba olsun alfa gibi...
son bir seçenekte temiz ve ucuz olsun.. :) lancer gibi... :)
dizel era da bakıyorum ama onların da temizini bulmak çok zor, genelde afedersiniz eşeğe biner gibi biniyorlar o arabalara, bakım yada temiz kullanma pek nadir oluyor...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-59000-km-de-bakimli-56168725/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-accent-fotosunu-yakinda-ekleyecegim-33957295/detay/

ikincisinde abs bile yok... :(

ek:ikisinde de abs yok... ikinci ilandaki uyanık! start aracına mode ilanı vermiş üstelik... normalde dikkat ederim, böyle uyanıklık yapanların arabalarına bakmam bile ama aceleye gelmiş bu belli ki... km ye 70.000 yerine 70 yazanlar gibi.. :)
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2011, 11:41:39 Gönderen: Sertan_c »

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu baştan okumadım ama ERA alacağına git bisiklet al daha iyi..

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben öyle düşünmüyorum tam olarak, era amacına hizmet eden fiyat/performans aracı...
tek sıkıntısı kullananlar biraz hor kullanıyor bu arabaları...
21.000 tl civarı dizel önerisi olan var mı peki?
bunlardan biri olmak zorunda değil sonuçta.
dizel araçta aradığım tek şey düşük km. ve değişen olmaması.. tipi modeli hiç önemli değil.
dizel olmayacaksa da o paraya vectra c falan alabilirim belki. alfa dan daha az riskli en azından...

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vectra C 'nin riski alfa ile eşdeğerdir..

Hyundai ERA 'nın ABS'siz ESP'siz olanı ise ciddi hayati tehlikedir..

Bence Benzinli Astra G alınıp binilebilir.. LPG fiyatları zaten makul.. 2.el de dizel çok riskli..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Sertan_c;259950
...alfa olursa da zaten lpg şart. ama çok dolu ve görüntüsü de hep hoşuma gitmiştir...
:+1::+1::+1:

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MadeN;259957
Vectra C 'nin riski alfa ile eşdeğerdir..

Hyundai ERA 'nın ABS'siz ESP'siz olanı ise ciddi hayati tehlikedir..

Bence Benzinli Astra G alınıp binilebilir.. LPG fiyatları zaten makul.. 2.el de dizel çok riskli..

vectra c ye komple motor yaptırsam bile 2000 tl den fazla tutmaz..
aynı motoru alfa da 4000 den aza yaptıramam... maddi anlamdaki risk ten bahsettim ben. yoksa satarken hepsi satılır, o konuda endişem yok.
era olursa da zaten en az abs olacak, esp olmasa da olur bence, ihtiyatlı ve dikkatli kullanırım her zaman, zaten hızlı araba kullanmam, esp ye ihtiyaç duyulacak şartlarda daha yavaş kullanırım...
astra g kullandım cd versiyon, çok güzel arabaydı, ama şans işi, astra lardan da çok dert yanan vardı çevremde, ben yağ değişimi gibi periyodik bakım harici para harcamadım sayılır... çok temizdi ama, ben geçen yıl 16 ya sattım, öyle temizine şimdi 18 istiyorlar :) 2000 model arabaya da 18 vereceğime diyorum, artık yaşlandığı için sattım zaten onu, yoksa çok memnundum, ondan sonra aldığım dizel corsa yı da çok sevmiştim...
valla 21 e dizel olsun, temiz olsun diyorum ama fiesta, era, sandero, fiorino dan başka da alternatif yok gibi...
bir de benzinlilerden focus un az boyalılarından bulunabiliyor...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-focus-sahibinden-cok-temiz-focus-36880994/detay/#

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vectra C 'nin kronik yağ yakma ve elektrik aksamı sorunlarından dolayı riskli dedim.. Lpg'li 1.6 Vectra C 'lerden yağ yakmayanını hiç görmedim..

Era'nın 110luk dizelinin yavaş kullanılamayacağı konusunda sizi uyarayım ama tercih sizin ben aynı şase aynı motora sahip 2011 Rio'mu güvensizliğinden dolayı sattım..

Size 2001 model 1.6 Comfort Vectra öneririm.. C'den bir nebze daha iyi..

Focus güzelmiş bu kasaları beğeniyorum ama hiç bir bilgim yok..

Honda'lara veya Octavia 'lara da göz gezdirmelisiniz bence..

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bazı accent eralara esp de eklemişler 2010 dan itibaren sanırım. bilginize :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle