škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Focus 3 (New Focus) - İncelemem.. Alper'in Gözünden.

Perfect · 58 · 27642

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Geçen haftaya ait yazımdır..

Aracı bugün inceledim.. Malzeme kalitesiyle ilgili söyliyceğim tek şey C sınıfı için Mükemmelden biraz daha iyi :) .. Önceki Focusla kıyasla Göğüsdeki malzeme kalitesini anlatmaya şu resim yeterli olucaktır zaten  ;)

Kapı içleri Hep Deriydi.. Tit-x deki deri koltuklarda çok hoşuma gitti..Kapılar daha tok ve ağır.. Kısacası araç kalite olarak D sınıfına çok çok yaklaşmış bir C sınıfı olmuş.. Şu saatten sonra C sınıfının kalite anlayışında  Focus belirleyici olucak gibi.. İç kapı kollarında,Orta kol dayamada hep led mevcuttu,Hangi kapı açık olursa o kapının olduğu kısımdaki Led Maviden Kırmızıya dönülüyor,Kapılar kapandığında tekrar mavi oluyor.. Ek olarak bu ledlerin rengi ve işlevi yol bilgisayarından ayarlanabiliyor,Dış mekan hava aydınlığına görede çalışıyor sanırım.

Türkiyeye gelmeyen donanımlar için şu zaman gelir gibi bir Süre veremiyolar.. Ancak İleride Ek paketlerle GELİCEĞİNİ söylediler,Nekadar Doğru-Yanlış bilemem..Satış elemanıylada biraz kanki olduk,Fiyatların ilerleyen aylarda rayına oturucağını belirtti,Ayrıca Türkiye yolları için Focusa bundan sonra 16'' Jantın yukarısında bir ölçü getirilmiyceğini söyledi.

Powershift ise şimdilik sadece 125 Ti-Vct içiin kasım ayında gelicekmiş..Araç kataloğu yokmuş ellerinde,Sony teybide beklemiyolarmış şuan için.

Diğer Resimler ;

Buda Sesli Komut denemem.. (Acemi olduğumdan sadece radyo kanalı açmayı denedim,Diğer özelliklerde mevcut tabi  :) .. Klima kontrol gibi şeylerde var bu sesli komutda,Klima sıcaklığını ve fan seviyesini kendiniz belirtiyosunuz ve ekranda kutuların dolarak klima seviyesinin artışını izlemek çok keyifli oluyor .. :)

http://www.izlesene....enemesi/3322497

Araç Adeta mondeonun biraz küçüğü olmuş..Ben bu aracı şuan için alamam,Alıcak arkadaşlarda gerçekten çok iyi bir seçim yaptıklarına EMİN olabilirler,Forddan çıkınca gelmişken birde Renault ve Fiat a bakayım dedim yan yanalardı.. F3 den inip o araçlara binince gerçekten bi an boşlukta hissediyosunuz kendinizi,Fluence ile F3 ün fiyatlarının yaklaşık olduğunu görüncede iyice deliriyosunuz zaten..  

Araçta Avrupada tanıtılan Touch,Kör nokta,Sony ses sistemi gibi bazı donanımlar eksik durumda,Geliceği söyleniyor.. Ama nezaman bilinmez [/b]

Teşekkürler..
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2011, 23:11:02 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki nesline göre + Olan donanımlar şu şekilde (Birkaçtane aynı olanda var) ;

Otomatik Park,
Aktif Şehir içi güvenlik sistemi,
TVC (dinamik tork kontrolü),
Yokuş kalkış desteği,
TCS (Çekiş Kontrol Sistemi),
Standart sunulan ESP (Orta donanım PP den itibaren),
Bluetooth ve Sesli komut,
Start&Stop,Gündüz Farları (LED),
Isıtmalı ön koltuklar,
Led Multi-color iç ortam aydınlatması,
Elektirikli 4 yöne ayarlanabilir sürücü koltuğu,
Ford Power anahtarsız çalıştırma sistemi,
Vites arttırma ikazı,
Karartılmış arka camlar,
statik köşe lambaları,
Bi-Xenon farlar (Far yıkama sistemi ile),
Katlanabilir ve sinyalli yan aynalar,
Aktif ön Izgara (Aracın Sürüş şartlarına göre dinamiğini ağlayıp yakıtı ve performansı dengeleyen sistem)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara Tur Oto / Maltepe de Orjinal jantları beğenmeyenler için 17'' ST görünümlü jantlarıda eklemişler..

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motorların Performans Verilerinide ekleyeyim ;

1.6 115 Ps TDCİ Duratorq
0-100; 10.9 Sn.
Maks. Hız : 193 Km/sn
Maks. tork : 285 Nm

1.6 180 Ps Ecoboost
0-100;7.8 Sn. (Amerikadaki son deneme)
Maks. Hız : 224 Km/sn
Maks.Tork: 240 Nm.

1.6 125 Ps Ti-Vct
0-100;10.9 Sn
Maks. Hız : 198 Km/sn
Maks. Tork : 159 Nm.

Sürüş özelliklerinide Önceki neslinden birçoğumuz biliyoruz zaten.. C sınıfı Standart araçlar İçin ; en başarılı Yol Tutuş,Direksiyon tepkileri ve Manuel şanzımanı vermekteydi,Bu seri aynı özellikleri taşımakla beraber,Yüksek hızlarda daha stabil ve kasislerde daha konforlu.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman aynısını buraya da yazayım...

şimdi herkesin alamayacağı özel indirimleri söylemeyin bana...
samimiyseniz ne demek, konu açtım sitede bunu satıp sedan ne alsam diye...
esp tcs li paket sedan yeni focus 33750 ise ben esp siz ine 32 veririm düşünmeden...
arabanın üstüne 6.000 nakit veririm yani...

bu araada çok beğendim f3 ü ben...

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yeni focus olmuş hakkatten en kısa zamanda gidip bende bayide incelicem :D fiyatlar ne alemde?

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;224162
e bu listede 41.500 görünüyor benim araba.. :)

Senin Araba ? :)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu f3lerde direksiyonu beğenmedim, direksiyon cağına göre direksiyon göbeği gayet kücük olmus

güzel inceleme elinize sağlık
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;224163
Senin Araba ? :)

ya bıraaahhh yaa.. :)
ben en başından beri f3 için konuşuyorum. yeni kasası çıkmış arabanın eski kasası alınır mı hiç.. 30 da dese almam şimdi bak :):)
anlaşamadık gitti... :)
sağlık olsun n'apalım... biraz daha çalışmam lazım f3 için benim... :)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;224166
ya bıraaahhh yaa.. :)
ben en başından beri f3 için konuşuyorum. yeni kasası çıkmış arabanın eski kasası alınır mı hiç.. 30 da dese almam şimdi bak :):)
anlaşamadık gitti... :)
sağlık olsun n'apalım... biraz daha çalışmam lazım f3 için benim... :)

Öyle desene abi ozaman bende ona göre konuşayım :D

Ahh siz yaşlı kurtlar yokmusunuz .. Gençliğimizi kullanıp oynuyosunuz bizlerle :p :D

F2 yi biliyosundur,F3 için diyceğim o ki sınıf atlamış. :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte f3, f2 yi bitirecek, blue da era yı..
ama bu noktada karşılaştırılıp kıyaslanacaksa blue ile f3 ü kıyaslamak lazım...
orda da tabi ki blue fiyatıyla satar diyorum ben tekrar o zaman... :)

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;224123

Araç Adeta mondeonun biraz küçüğü olmuş..Ben bu aracı şuan için alamam,Alıcak arkadaşlarda gerçekten çok iyi bir seçim yaptıklarına EMİN olabilirler,Forddan çıkınca gelmişken birde Renault ve Fiat a bakayım dedim yan yanalardı.. F3 den inip o araçlara binince gerçekten bi an boşlukta hissediyosunuz kendinizi,Fluence ile F3 ün fiyatlarının yaklaşık olduğunu görüncede iyice deliriyosunuz zaten..  

Hocam incelemen güzel ancak yanlış anlama ama bariz ford fanatiğisin objektif değilsin gibi geldi bana.Bak bendede fluence var çok uygun fiyata aldım ben şuanki fiyatlara alırmısın dersen almam ama şimdi sen F3 ten inip fluence binince boşlukta hissediyorum dersen olmaz. Yani 2 gün önce bende bindim yani aynı araca ki yanımda 2 arkadaşım daha vardı hemen hemen aynı fikirdeydik.
Fluence F3ten iyidir veya kötüdür gibi bir iddiamda yok ama arasında bariz fark var dersen birde git fluence privilege fulüyle bi test sürüşü yap derim :ok: