škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Focus 3 (New Focus) - İncelemem.. Alper'in Gözünden.

Perfect · 58 · 27726

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
İnceleme için teşekkürler,

Gerçeğini göremedim daha ama merak ediyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: kadir_;224189
titanium x ile 60 bine geliyor pahalı değil mi?

Full modeller için bu paralar normalleşmeye başladı nedense.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: hypetrax;224171
Hocam incelemen güzel ancak yanlış anlama ama bariz ford fanatiğisin objektif değilsin gibi geldi bana.Bak bendede fluence var çok uygun fiyata aldım ben şuanki fiyatlara alırmısın dersen almam ama şimdi sen F3 ten inip fluence binince boşlukta hissediyorum dersen olmaz. Yani 2 gün önce bende bindim yani aynı araca ki yanımda 2 arkadaşım daha vardı hemen hemen aynı fikirdeydik.
Fluence F3ten iyidir veya kötüdür gibi bir iddiamda yok ama arasında bariz fark var dersen birde git fluence privilege fulüyle bi test sürüşü yap derim :ok:

Selam ;

Evet Fluenceyide Tr de İlk inceleyen ve test sürüşü yapanlardan biriyim.

Showroomda yanında Duran Megane 3 e göre kıyaslamıştım ozamanda,Yine daha basit bir araç gelmişti,Test sürüşüde yapmıştım ve Direksiyon tepkileriyle yol tutuşunu Hiçmi Hiç beğenmemiştim.. Daha sonra forumlardada bu konudan şikayetci olanları duyduk zaten..Yine Megane 3 le kıyasla malzeme kalitesi daha basit gelmişti,Kapıların açılıp kapanması bile Megane 3 e göre daha basit kalıyordu.

Fanatik falan olduğumuda düşünmüyorum,Belirttiğim gibi Şuanda F3 ü alabilicek durumumda yok zaten fakat aracı çok beğendim,Renaultda F3 ayarında bi araç yapsın gidelim onada bakalım onuda böyle övelim dimi ? :)

Ford Tur otodan çıkıp Yan binadaki önce Fiat a daha sonra 2 yan binasındaki Neziroğlu Renault a girdim.

İnanınki ben F3 den inip F2ye,Fluenceye veya Bravoya binince bir alt segment araca binmiş gibi hissettim kendimi.. Benimde yanımda arkadaşlarım vardı onlarda aynı görüşteydi hatta birisi fanatik Renaultcudur..:haha: Yakında oda gelir bu foruma tanışırsınız :)

/Şuanki Aracım F2
---------------------

F3 ün fiyatları konusuna gelirsek ;

Arkadaşlar şuan bu fiyatlar Lansman fiyatları,İlerki aylarda düşüşler bekliyorum/bekliyoruz.

Yanlız F3 ün fiyatları fazla derken sınıfındaki diğer araçların fiyatlarıyla kıyaslamak lazım öyle değilmi ?

Bir bakalım ozaman En yakın örneğe ;

Fındık motorlu 1.3 95 ps Astra Cosmo = 55.000 TL

Bana sorarsanız şuan F3 ün hangi modeli alınır .. Size verebiliceğim en mantıklı cevap 1.6 125 Ps Ti-Vct Style + Plus Paket = 43.000 TL  (Birçok sensör donanımları,16 jantlar ve ıvır zıvır donanımlar dahil,Otomatik park ve abs ebd esp tvc gibi şeylerde mevcut) + İyi bir LPG kiti.

LPG demişken Forumda niye LPG bölümü yok :knp:

Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2011, 08:36:28 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
elinize sağlık güzel anlatım olmuş yalnız ufak bir anektod geçeyim, malzemenin yumuşak olması onun kaliteli olduğu anlamına gelmez. örnek olarak volvo s40ın kokpitinde yumuşak plastik kullanılırken s80de sert bir plastik kullanılmış.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DeNNis;224208
elinize sağlık güzel anlatım olmuş yalnız ufak bir anektod geçeyim, malzemenin yumuşak olması onun kaliteli olduğu anlamına gelmez. örnek olarak volvo s40ın kokpitinde yumuşak plastik kullanılırken s80de sert bir plastik kullanılmış.

Bahsettiğiniz s80 de mükemmel bir yalıtım var ve kullanılan sert malzemeler esneme özelliğine sahip,Focus ile kıyaslayamayız..Düşük sınıf araçların ihtiyacı olan şey yumuşak malzemedir.

Sert Malzemeli Dacia ;

F3 Göğüsden başlayarak teyp ve klimaya kadar yumuşak malzeme kullanması motor ile arasındaki yalıtımı arttırdı ve doğal olarak sınıfının en sessiz aracı olarak mühendisleri tarafından iddia edilmesine neden oldu.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;224207
... Yanlız F3 ün fiyatları fazla derken sınıfındaki diğer araçların fiyatlarıyla kıyaslamak lazım öyle değilmi ? ...

e sen son kasa blue nun fiyatını eski kasa focus ile kıyaslıyodun ama dün gece... :)
heyecanlandırıyosun adamı bi de, öğlen saati ankara ya kadar boşuna gidicektim nerdeyse... :)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;224223
e sen son kasa blue nun fiyatını eski kasa focus ile kıyaslıyodun ama dün gece... :)
heyecanlandırıyosun adamı bi de, öğlen saati ankara ya kadar boşuna gidicektim nerdeyse... :)

hahaha :++:

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dacianın fotoğrafını koymuşsunuz ama ben sert plastik kalitelidir demedim, malzemenin kalitesini, yalıtımını, sertliği ve yumuşaklığı belirlemez. polimerlerin bağ yapılarına veya moleküler ağırlıklarınıda girmek istemiyorum şimdi :)  

yumuşak plastik insanımızda kalite hissi uyandırır sadece, bir çok araçta yumuşak plastik kullanılıyor ama onların yalıtım konusunda başarılı olduğu söylenemez. önceki kasa focusta da yumuşak plastik vardı fakat herkes yol sesinden şikayetçiydi.

yumuşak plastiğin getirisi elastik deformasyona imkan verdiği için darbeyi absorbe eder ve trim sesinin bir nebze önüne geçilmiş olur.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keyifle okudum, yalnız kafama takılan bişey var, focus 2 ile focus 3 aynı gibi, sakın güncel focus, ''focus 2 FL''  olmasın?
Çünkü bence kasa genelinde bir değişim yok, far, tampon, aksesuarlar değişmiş gibi sadece...
Ya da sadece bana öyle geliyor...?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;224246
Keyifle okudum, yalnız kafama takılan bişey var, focus 2 ile focus 3 aynı gibi, sakın güncel focus, ''focus 2 FL''  olmasın?
Çünkü bence kasa genelinde bir değişim yok, far, tampon, aksesuarlar değişmiş gibi sadece...
Ya da sadece bana öyle geliyor...?

Güncel Focus ile benzer yanları Kapı kolları,yan aynalar,cam açma tuşları ve elektronik klima.. Yer yerde benzeri dizaynlar mevcut.

Ancak FL değil,Tamamen farklı bir şase.. Bordan üretilmiş ve üstünde inanılmaz bir arge çalışması var,Önceki nesil focusa göre Süspansiyon ve fren sistemlerinde 10-15% e kadar hafifletilme mevcut.. Yine şase aynı şekilde.

One Ford Prensibiyle dünyanın heryerinde aynı şekilde üretildi.. Yani Alıcağınız bir F3 ü kısmen değişikliklerle amerikalı bir vatandaşda kullanıyor olucak.. Bu yüzdende gerek dizayn gerek kullanım olarak Global bir araç.

Çok daha farklı kısacası,Resimlerde göründüğü gibi hiç değil.. Herkese mutlaka incelemesini tavsiye ettiğim bir araç,çünki beni çok şaşırttı :ok:

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;224207
Selam ;

Evet Fluenceyide Tr de İlk inceleyen ve test sürüşü yapanlardan biriyim.

Showroomda yanında Duran Megane 3 e göre kıyaslamıştım ozamanda,Yine daha basit bir araç gelmişti,Test sürüşüde yapmıştım ve Direksiyon tepkileriyle yol tutuşunu Hiçmi Hiç beğenmemiştim.. Daha sonra forumlardada bu konudan şikayetci olanları duyduk zaten..Yine Megane 3 le kıyasla malzeme kalitesi daha basit gelmişti,Kapıların açılıp kapanması bile Megane 3 e göre daha basit kalıyordu.

Fanatik falan olduğumuda düşünmüyorum,Belirttiğim gibi Şuanda F3 ü alabilicek durumumda yok zaten fakat aracı çok beğendim,Renaultda F3 ayarında bi araç yapsın gidelim onada bakalım onuda böyle övelim dimi ? :)

Ford Tur otodan çıkıp Yan binadaki önce Fiat a daha sonra 2 yan binasındaki Neziroğlu Renault a girdim.

İnanınki ben F3 den inip F2ye,Fluenceye veya Bravoya binince bir alt segment araca binmiş gibi hissettim kendimi.. Benimde yanımda arkadaşlarım vardı onlarda aynı görüşteydi hatta birisi fanatik Renaultcudur..:haha: Yakında oda gelir bu foruma tanışırsınız :)

/Şuanki Aracım F2
---------------------

F3 ün fiyatları konusuna gelirsek ;

Arkadaşlar şuan bu fiyatlar Lansman fiyatları,İlerki aylarda düşüşler bekliyorum/bekliyoruz.

Yanlız F3 ün fiyatları fazla derken sınıfındaki diğer araçların fiyatlarıyla kıyaslamak lazım öyle değilmi ?

Bir bakalım ozaman En yakın örneğe ;

Fındık motorlu 1.3 95 ps Astra Cosmo = 55.000 TL

Bana sorarsanız şuan F3 ün hangi modeli alınır .. Size verebiliceğim en mantıklı cevap 1.6 125 Ps Ti-Vct Style + Plus Paket = 43.000 TL  (Birçok sensör donanımları,16 jantlar ve ıvır zıvır donanımlar dahil,Otomatik park ve abs ebd esp tvc gibi şeylerde mevcut) + İyi bir LPG kiti.

LPG demişken Forumda niye LPG bölümü yok :knp:

Teşekkürler.

Selam,

Fluence - megane3 ( İthal ) olanı karşılaştırdınız anladığım kadarıyla orda size katılırım çünkü ithal megane3 inceleme fırsatım olmadı ama yerliyle arasında dağlar kadar fark olduğunu biliyorum.

Fluence renaultu övelim derdinde değilim ki zaten bir araba alıpta onun fanatiği olan birisi değilim ama haksız(bence) eleştiri olduğunu düşünüyorum.
İnan bende o gün fiat -ford bayilerini gezdim Bravo bende inceledim yani bana kalırsa arasında dağlar kadar fark var diyemem tercih meselesidir adam gider F3 alır diğeri Bravo alır ki cam tavanlı bravoda 2 araçtan tercihim olurdu.

1.6 125 Ps Ti-Vct Style + Plus Paket = 43.000 TL ise bencede iyi fiyat ki dediğin gibi fiyatlar düşerse 40 bin tercih edilebilir.:ok:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tipini beğendim ama pahalı :D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah